'Spijtoptant Veljkovic slaat speurders met verstomming'

door
'Spijtoptant Veljkovic slaat speurders met verstomming'

Voormalig Club Brugge-coach Ivan Leko werd donderdag opnieuw urenlang ondervraagd in kader van het onderzoek naar financiële wantoestanden in het Belgische voetbal. De Kroaat werd geconfronteerd met uitspraken van spijtoptant Dejan Veljkovic. Die stelde dat Leko premies had ontvangen bij bepaalde transfers.


Daarnaast zou de trainer ook betaald zijn geworden voor het opstellen van voetballers die bij Veljkovic onder contract lagen. Maar zijn verdediging ontkent in alle toonaarden. En dus is het aan de speurders om uit te maken wie gelijk heeft: Veljkovic of Leko. Niet evident vermits er amper concrete bewijzen zijn. Maar de verklaringen van Veljkovic blijven wel geloofwaardig.

Volgens Sporza zou hij de speurders immers met verstomming hebben geslagen tijdens de verhoren. "Veljkovic verbaast zijn ondervragers met een verbluffend geheugen over al die transacties. Hij kan uit het blote hoofd en nagenoeg foutloos alle details en cijfers, ook uit een verder verleden, opsommen. Wat voor de speurders de geloofwaardigheid van zijn verklaringen nog doet toenemen", klinkt het.

En dat is niet het enige element wat in het voordeel van Veljkovic spreekt. Zo vonden de speurders ook een zeer gedetailleerde boekhouding, waarin ook zijn 'zwarte' transacties waren opgenomen. "Het is aan het gerecht om te bewijzen dat de verklaringen van Veljkovic ook kloppen, maar het bestaan van een dergelijke, gedetailleerde boekhouding van al vele jaren sterkt de speurders in hun overtuiging dat Veljkovic dit niet kan verzonnen hebben."

LEES OOK: Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

Wie denkt u dat de waarheid spreekt?

Meest recent

Taravel vreest rampscenario: De Cat out tegen Club?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

41
41
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

42
42
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

316
316
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

175
175
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

101
101
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

93
93
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

138
138
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

51
51
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

517
517
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

45
45
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

61
61
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

78
78
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

361
361
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

56
56
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

140
140
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

98
98
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

158
158
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

327
327
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

339
339
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

260
260
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

117
117
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

196
196
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

111
111
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

154
154

Meer sportnieuws