'Spijtoptant Veljkovic slaat speurders met verstomming'

1110 stemmen
'Spijtoptant Veljkovic slaat speurders met verstomming'

Voormalig Club Brugge-coach Ivan Leko werd donderdag opnieuw urenlang ondervraagd in kader van het onderzoek naar financiële wantoestanden in het Belgische voetbal. De Kroaat werd geconfronteerd met uitspraken van spijtoptant Dejan Veljkovic. Die stelde dat Leko premies had ontvangen bij bepaalde transfers.


Daarnaast zou de trainer ook betaald zijn geworden voor het opstellen van voetballers die bij Veljkovic onder contract lagen. Maar zijn verdediging ontkent in alle toonaarden. En dus is het aan de speurders om uit te maken wie gelijk heeft: Veljkovic of Leko. Niet evident vermits er amper concrete bewijzen zijn. Maar de verklaringen van Veljkovic blijven wel geloofwaardig.

Volgens Sporza zou hij de speurders immers met verstomming hebben geslagen tijdens de verhoren. "Veljkovic verbaast zijn ondervragers met een verbluffend geheugen over al die transacties. Hij kan uit het blote hoofd en nagenoeg foutloos alle details en cijfers, ook uit een verder verleden, opsommen. Wat voor de speurders de geloofwaardigheid van zijn verklaringen nog doet toenemen", klinkt het.

En dat is niet het enige element wat in het voordeel van Veljkovic spreekt. Zo vonden de speurders ook een zeer gedetailleerde boekhouding, waarin ook zijn 'zwarte' transacties waren opgenomen. "Het is aan het gerecht om te bewijzen dat de verklaringen van Veljkovic ook kloppen, maar het bestaan van een dergelijke, gedetailleerde boekhouding van al vele jaren sterkt de speurders in hun overtuiging dat Veljkovic dit niet kan verzonnen hebben."

LEES OOK: Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Wie denkt u dat de waarheid spreekt?

Meest recent

Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

2
2
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

13
13
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

75
75
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

54
54
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

129
129
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

258
258
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

207
207
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

20
20
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

27
27
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

104
104
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

24
24
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

132
132
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

673
673
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

199
199
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

122
122
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

64
64
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

395
395
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

348
348
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

853
853
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

561
561
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

145
145

Meer sportnieuws