'Spijtoptant Veljkovic slaat speurders met verstomming'

door
'Spijtoptant Veljkovic slaat speurders met verstomming'

Voormalig Club Brugge-coach Ivan Leko werd donderdag opnieuw urenlang ondervraagd in kader van het onderzoek naar financiële wantoestanden in het Belgische voetbal. De Kroaat werd geconfronteerd met uitspraken van spijtoptant Dejan Veljkovic. Die stelde dat Leko premies had ontvangen bij bepaalde transfers.


Daarnaast zou de trainer ook betaald zijn geworden voor het opstellen van voetballers die bij Veljkovic onder contract lagen. Maar zijn verdediging ontkent in alle toonaarden. En dus is het aan de speurders om uit te maken wie gelijk heeft: Veljkovic of Leko. Niet evident vermits er amper concrete bewijzen zijn. Maar de verklaringen van Veljkovic blijven wel geloofwaardig.

Volgens Sporza zou hij de speurders immers met verstomming hebben geslagen tijdens de verhoren. "Veljkovic verbaast zijn ondervragers met een verbluffend geheugen over al die transacties. Hij kan uit het blote hoofd en nagenoeg foutloos alle details en cijfers, ook uit een verder verleden, opsommen. Wat voor de speurders de geloofwaardigheid van zijn verklaringen nog doet toenemen", klinkt het.

En dat is niet het enige element wat in het voordeel van Veljkovic spreekt. Zo vonden de speurders ook een zeer gedetailleerde boekhouding, waarin ook zijn 'zwarte' transacties waren opgenomen. "Het is aan het gerecht om te bewijzen dat de verklaringen van Veljkovic ook kloppen, maar het bestaan van een dergelijke, gedetailleerde boekhouding van al vele jaren sterkt de speurders in hun overtuiging dat Veljkovic dit niet kan verzonnen hebben."

LEES OOK: Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

Wie denkt u dat de waarheid spreekt?

Meest recent

‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

153
153
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

8
8
'Renard weg? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

116
116
Akin verrast: "Hij wilde niet meer spelen voor Beerschot"

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

54
54
Vrancken vol lof: "De beste in de Jupiler Pro League"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

43
43
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

101
101
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

65
65
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

44
44
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

198
198
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

115
115
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

166
166
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

215
215
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

287
287
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

16
16
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

404
404
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

56
56
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

191
191
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

297
297
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

67
67
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

205
205
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

264
264
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

138
138
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

165
165
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

78
78
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

542
542

Meer sportnieuws