'Spijtoptant Veljkovic slaat speurders met verstomming'

door
'Spijtoptant Veljkovic slaat speurders met verstomming'

Voormalig Club Brugge-coach Ivan Leko werd donderdag opnieuw urenlang ondervraagd in kader van het onderzoek naar financiële wantoestanden in het Belgische voetbal. De Kroaat werd geconfronteerd met uitspraken van spijtoptant Dejan Veljkovic. Die stelde dat Leko premies had ontvangen bij bepaalde transfers.


Daarnaast zou de trainer ook betaald zijn geworden voor het opstellen van voetballers die bij Veljkovic onder contract lagen. Maar zijn verdediging ontkent in alle toonaarden. En dus is het aan de speurders om uit te maken wie gelijk heeft: Veljkovic of Leko. Niet evident vermits er amper concrete bewijzen zijn. Maar de verklaringen van Veljkovic blijven wel geloofwaardig.

Volgens Sporza zou hij de speurders immers met verstomming hebben geslagen tijdens de verhoren. "Veljkovic verbaast zijn ondervragers met een verbluffend geheugen over al die transacties. Hij kan uit het blote hoofd en nagenoeg foutloos alle details en cijfers, ook uit een verder verleden, opsommen. Wat voor de speurders de geloofwaardigheid van zijn verklaringen nog doet toenemen", klinkt het.

En dat is niet het enige element wat in het voordeel van Veljkovic spreekt. Zo vonden de speurders ook een zeer gedetailleerde boekhouding, waarin ook zijn 'zwarte' transacties waren opgenomen. "Het is aan het gerecht om te bewijzen dat de verklaringen van Veljkovic ook kloppen, maar het bestaan van een dergelijke, gedetailleerde boekhouding van al vele jaren sterkt de speurders in hun overtuiging dat Veljkovic dit niet kan verzonnen hebben."

LEES OOK: Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Wie denkt u dat de waarheid spreekt?

Meest recent

Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

48
48
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

315
315
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

34
34
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

57
57
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

132
132
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

51
51
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

134
134
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

408
408
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

66
66
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

31
31
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

26
26
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

173
173
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

239
239
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

469
469
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

182
182
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

162
162
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

144
144
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

90
90
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

73
73
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

379
379
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

61
61
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

92
92
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

59
59

Meer sportnieuws