Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

1507
Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

De laatste titel van Standard dateert alweer van tien jaar geleden. De daaropvolgende seizoenen wisselden de Rouches periodes van hoogconjunctuur af met tegenvallende prestaties. Nochtans heeft Standard alles wat een Belgische topclub nodig heeft. Vurige fans, een imponerend stadion, een grote clubgeschiedenis en een grote aantrekkingskracht. Maar toch hinkt Standard sportief en financieel achterop tegenover andere Belgische topclubs. De uitgaande miljoenentransfer van Moussa Djenepo kan de club daarbij helpen.


BOUWWERF



Het Standard-verhaal is er altijd al een geweest van vallen en opstaan. Telkens wanneer een competitief elftal werd samengesteld vertrekken de grootste sterkhouders al na een korte periode. Ook al behoort Standard qua reputatie nog steeds tot de Belgische top, de Rouches moeten steeds de economische realiteit ondergaan. Standard verloor eerder al Razvan Marin aan Ajax, en nu verlaat ook Moussa Djenepo het Luikse schip. Aan de transfer van Marin hield Standard een knappe som van 12,5 miljoen over. In 2017 telde de club nog 4,8 miljoen euro neer voor de Roemeen, waarmee de Rouches een nettowinst van 7,7 miljoen euro boeken.

De recente knaltransfer van Moussa Djenepo bracht Standard zelfs nog meer op. Venanzi & Co. betaalden slechts 50.000 euro aan het Senegalese Yeelen, terwijl de winger naar verluidt 15 miljoen euro met 5 miljoen euro aan bonussen opbracht. Daarmee verovert Djenepo de tweede plaats in de duurste verkopen ooit bij Standard. Maar de exodus der Standard-sterkhouders lijkt nog niet te gaan stoppen. Guillermo Ochoa, Zinho Vanheusden, Konstantinos Laifis, Gojko Cimirot, Paul-José Mpoku en Mehdi Carcela waren vorig seizoen nog dragende krachten, maar hun toekomst op Sclessin oogt door verschillende redenen nog onzeker. Dan staat er terug een stevige basis om mee te werken, maar moet Michel Preud'homme in juli weeral heropbouwen. Maar dankzij de grote financiële middelen door de transfers van Marin en Djenepo kan Standard terug stappen zetten.

DE NIEUWE STANDAARD

Het vertrek van Marin en Djenepo zijn grote sportieve verliezen, maar paradoxaal genoeg zal het club ook helpen om verder te groeien. De grootste uitgaande transfers zijn (met uitzondering van Marin en Djenepo) al van meerdere jaren geleden. Van Marouane Fellaini (21,5 miljoen), Axel Witsel (9 miljoen), Imoh Ezekiel (8 miljoen), Dieumerci Mbokani (7 miljoen), Eliaquim Mangala (6,75 miljoen) en Steven Defour (6 miljoen). Tot zelfs Daniël Van Buyten (11,5 miljoen) en Emile Mpenza (8,5 miljoen). De enige grote uitgaande transfer onder het bewind van Venanzi was voorheen die van Edmilson Junior (6 miljoen).



De lucratieve transfers van Marin en Djenepo stuwen ook het uitgaande transferplafond bij Standard naar boven. De voorbije jaren waren uitgaande bedragen hoger dan 10 miljoen euro uitzonderlijk, in de toekomst zal nu telkens boven die grens gemikt worden. En zeker als Marin en Djenepo zullen slagen bij Ajax en Southampton, dan zal de reputatie van Standard in het buitenland daarmee ook gevoelig toenemen. Maar om zo'n groot mogelijke nettowinsten te behalen zal Standard nog meer afhankelijk worden van een goede scouting. Voormalig technisch directeur Olivier Renard leverde uitstekend werk in Luik, en bracht meerdere goedkope spelers aan die hun marktwaarde zagen stijgen.

TERUG NAAR DE TOP



De laatste jaren hinkte Standard op alle vlakken mijlenver achterop Club Brugge, en nu dreigt ook KRC Genk de Rouches in te halen. Zowel Club als Genk leveren een stabiel en rationeel beleid, op sportief als financieel vlak. De vetpotten van de Champions League lonken naar beide clubs waardoor ze nog meer stappen kunnen gaan zetten. Daarnaast wordt het een hete zomer in Brugge en Genk. Wesley vertrok voor 25 miljoen euro naar Aston Villa, bij Genk staan voor Ruslan Malinovskyi, Leandro Trossard en Sander Berge nog miljoenendeals te wachten. De achterstand van Standard op Club en zelfs Genk kan op deze manier binnen enkele jaren onoverbrugbaar worden. Voor Standard wordt het opnieuw bouwen, maar meer dan ooit moet de Luikse bouwwerf wel zijn vaste bestemming kennen. De ontvangen miljoenen moeten nu wijs en verstandig geïnvesteerd worden om opnieuw aan te knopen met de Belgische top. 

LEES OOK: Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Zal Standard weldra terug aanpikken met de Belgische top?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

3
3
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

22
22
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

51
51
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

47
47
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

110
110
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

159
159
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

60
60
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

83
83
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

60
60
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

109
109
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

13
13
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

16
16
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

73
73
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

196
196
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

112
112
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

95
95
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

869
869
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

150
150
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

99
99
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

39
39
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

386
386
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

424
424
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

404
404

Meer sportnieuws