Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

1507 stemmen
Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

De laatste titel van Standard dateert alweer van tien jaar geleden. De daaropvolgende seizoenen wisselden de Rouches periodes van hoogconjunctuur af met tegenvallende prestaties. Nochtans heeft Standard alles wat een Belgische topclub nodig heeft. Vurige fans, een imponerend stadion, een grote clubgeschiedenis en een grote aantrekkingskracht. Maar toch hinkt Standard sportief en financieel achterop tegenover andere Belgische topclubs. De uitgaande miljoenentransfer van Moussa Djenepo kan de club daarbij helpen.


BOUWWERF



Het Standard-verhaal is er altijd al een geweest van vallen en opstaan. Telkens wanneer een competitief elftal werd samengesteld vertrekken de grootste sterkhouders al na een korte periode. Ook al behoort Standard qua reputatie nog steeds tot de Belgische top, de Rouches moeten steeds de economische realiteit ondergaan. Standard verloor eerder al Razvan Marin aan Ajax, en nu verlaat ook Moussa Djenepo het Luikse schip. Aan de transfer van Marin hield Standard een knappe som van 12,5 miljoen over. In 2017 telde de club nog 4,8 miljoen euro neer voor de Roemeen, waarmee de Rouches een nettowinst van 7,7 miljoen euro boeken.

De recente knaltransfer van Moussa Djenepo bracht Standard zelfs nog meer op. Venanzi & Co. betaalden slechts 50.000 euro aan het Senegalese Yeelen, terwijl de winger naar verluidt 15 miljoen euro met 5 miljoen euro aan bonussen opbracht. Daarmee verovert Djenepo de tweede plaats in de duurste verkopen ooit bij Standard. Maar de exodus der Standard-sterkhouders lijkt nog niet te gaan stoppen. Guillermo Ochoa, Zinho Vanheusden, Konstantinos Laifis, Gojko Cimirot, Paul-José Mpoku en Mehdi Carcela waren vorig seizoen nog dragende krachten, maar hun toekomst op Sclessin oogt door verschillende redenen nog onzeker. Dan staat er terug een stevige basis om mee te werken, maar moet Michel Preud'homme in juli weeral heropbouwen. Maar dankzij de grote financiële middelen door de transfers van Marin en Djenepo kan Standard terug stappen zetten.

DE NIEUWE STANDAARD

Het vertrek van Marin en Djenepo zijn grote sportieve verliezen, maar paradoxaal genoeg zal het club ook helpen om verder te groeien. De grootste uitgaande transfers zijn (met uitzondering van Marin en Djenepo) al van meerdere jaren geleden. Van Marouane Fellaini (21,5 miljoen), Axel Witsel (9 miljoen), Imoh Ezekiel (8 miljoen), Dieumerci Mbokani (7 miljoen), Eliaquim Mangala (6,75 miljoen) en Steven Defour (6 miljoen). Tot zelfs Daniël Van Buyten (11,5 miljoen) en Emile Mpenza (8,5 miljoen). De enige grote uitgaande transfer onder het bewind van Venanzi was voorheen die van Edmilson Junior (6 miljoen).



De lucratieve transfers van Marin en Djenepo stuwen ook het uitgaande transferplafond bij Standard naar boven. De voorbije jaren waren uitgaande bedragen hoger dan 10 miljoen euro uitzonderlijk, in de toekomst zal nu telkens boven die grens gemikt worden. En zeker als Marin en Djenepo zullen slagen bij Ajax en Southampton, dan zal de reputatie van Standard in het buitenland daarmee ook gevoelig toenemen. Maar om zo'n groot mogelijke nettowinsten te behalen zal Standard nog meer afhankelijk worden van een goede scouting. Voormalig technisch directeur Olivier Renard leverde uitstekend werk in Luik, en bracht meerdere goedkope spelers aan die hun marktwaarde zagen stijgen.

TERUG NAAR DE TOP



De laatste jaren hinkte Standard op alle vlakken mijlenver achterop Club Brugge, en nu dreigt ook KRC Genk de Rouches in te halen. Zowel Club als Genk leveren een stabiel en rationeel beleid, op sportief als financieel vlak. De vetpotten van de Champions League lonken naar beide clubs waardoor ze nog meer stappen kunnen gaan zetten. Daarnaast wordt het een hete zomer in Brugge en Genk. Wesley vertrok voor 25 miljoen euro naar Aston Villa, bij Genk staan voor Ruslan Malinovskyi, Leandro Trossard en Sander Berge nog miljoenendeals te wachten. De achterstand van Standard op Club en zelfs Genk kan op deze manier binnen enkele jaren onoverbrugbaar worden. Voor Standard wordt het opnieuw bouwen, maar meer dan ooit moet de Luikse bouwwerf wel zijn vaste bestemming kennen. De ontvangen miljoenen moeten nu wijs en verstandig geïnvesteerd worden om opnieuw aan te knopen met de Belgische top. 

LEES OOK: Ontvangt Anderlecht verrassende miljoenen?

Zal Standard weldra terug aanpikken met de Belgische top?

Meest recent

Scholes velt oordeel over transfer Tielemans naar Man Utd

Youri Tielemans heeft zijn transfer naar Manchester United afgerond. De Engelsen betaalden 41 ...

1
1
'Anderlecht vindt akkoord met Bundesliga-club'

RSC Anderlecht incasseerde al 45 miljoen euro deze mercato en daar komt wellicht wel nog wat bij. De ...

345
345
Neemt Club Brugge risico met Sommer? Boeckx verrast

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren verwend met de komst van doelmannen die in hun ...

166
166
Allegri over Lukaku en De Bruyne: "Buitengewone voetballer"

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne genieten van hun vakantie. De twee kenden een zeer moeilijk jaar ...

40
40
Club Brugge zwiert met miljoenen: derde zomeraanwinst binnen

Club Brugge blijft zich roeren op de transfermarkt. In navolging van Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ...

182
182
Drastische verandering in JPL: WK-regel wordt overgenomen

Tijdens het WK 2026 werden heel wat nieuwe regels en andere nieuwigheden gelanceerd. Een deel ...

265
265
'Toekomst drie WK-Duivels: Club vraagt riante transfersom'

Club Brugge was tijdens het voorbije WK mede-hofleverancier van de Belgische selectie. Zo leverde de ...

515
515
'Genk speelt hoog spel: recorddeal van tafel geveegd'

KRC Genk heeft met Jess Thorup een nieuwe hoofdtrainer beet. Het valt evenwel te betwijfelen of de ...

491
491
'Sibierski met rug tegen muur: twee topaanwinsten onderweg'

Het aftellen is begonnen bij RSC Anderlecht. Volgende week donderdag begint het nieuwe seizoen van ...

712
712
Club Brugge gelooft eigen oren niet over Tzolis-transfer

De transfer van Christos Tzolis leek plots in een stroomversnelling te zitten. In Engeland wordt ...

610
610
'Genk druk in de weer: transfergevecht met Brighton'

KRC Genk hoopt zo snel mogelijk zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Ondertussen blijven de ...

330
330
Overname Antwerp: ultieme ontknoping eindelijk in zicht

De toekomst van Antwerp FC bedaarde de afgelopen weken de gemoederen. Maar nu lijkt dan toch een ...

297
297
Fransen niet te spreken na eliminatie: arbitrage onder vuur

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste land geplaatste voor de finale van het WK 2026. Zo rekende ...

260
260
Spanje verbaast iedereen: "Ze doen het makkelijk lijken"

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste verzekerd van zijn finaleticket voor het WK. La Roja deed ...

86
86
Rode Duivels kunnen zich optrekken aan bijzondere statistiek

De Rode Duivels zijn intussen weer thuis nadat hun WK eindigde in de kwartfinale. Daarmee wisten ze ...

157
157
'Verrassende transfer Bakayoko: prijskaartje bekend'

Johan Bakayoko moest deze zomer het WK vanuit zijn zetel volgen en dat had enkele jaren geleden toch ...

117
117
Spanje is eerste finalist: bleek Frankrijk vlot voor de bijl

Spanje heeft zich als eerste verzekerd van de finale op het WK. De regerende Europese kampioen ...

71
71
Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

415
415
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

191
191
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

340
340
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

379
379
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

59
59
Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

48
48
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

233
233
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

429
429

Meer sportnieuws