Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

1507
Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

De laatste titel van Standard dateert alweer van tien jaar geleden. De daaropvolgende seizoenen wisselden de Rouches periodes van hoogconjunctuur af met tegenvallende prestaties. Nochtans heeft Standard alles wat een Belgische topclub nodig heeft. Vurige fans, een imponerend stadion, een grote clubgeschiedenis en een grote aantrekkingskracht. Maar toch hinkt Standard sportief en financieel achterop tegenover andere Belgische topclubs. De uitgaande miljoenentransfer van Moussa Djenepo kan de club daarbij helpen.


BOUWWERF



Het Standard-verhaal is er altijd al een geweest van vallen en opstaan. Telkens wanneer een competitief elftal werd samengesteld vertrekken de grootste sterkhouders al na een korte periode. Ook al behoort Standard qua reputatie nog steeds tot de Belgische top, de Rouches moeten steeds de economische realiteit ondergaan. Standard verloor eerder al Razvan Marin aan Ajax, en nu verlaat ook Moussa Djenepo het Luikse schip. Aan de transfer van Marin hield Standard een knappe som van 12,5 miljoen over. In 2017 telde de club nog 4,8 miljoen euro neer voor de Roemeen, waarmee de Rouches een nettowinst van 7,7 miljoen euro boeken.

De recente knaltransfer van Moussa Djenepo bracht Standard zelfs nog meer op. Venanzi & Co. betaalden slechts 50.000 euro aan het Senegalese Yeelen, terwijl de winger naar verluidt 15 miljoen euro met 5 miljoen euro aan bonussen opbracht. Daarmee verovert Djenepo de tweede plaats in de duurste verkopen ooit bij Standard. Maar de exodus der Standard-sterkhouders lijkt nog niet te gaan stoppen. Guillermo Ochoa, Zinho Vanheusden, Konstantinos Laifis, Gojko Cimirot, Paul-José Mpoku en Mehdi Carcela waren vorig seizoen nog dragende krachten, maar hun toekomst op Sclessin oogt door verschillende redenen nog onzeker. Dan staat er terug een stevige basis om mee te werken, maar moet Michel Preud'homme in juli weeral heropbouwen. Maar dankzij de grote financiële middelen door de transfers van Marin en Djenepo kan Standard terug stappen zetten.

DE NIEUWE STANDAARD

Het vertrek van Marin en Djenepo zijn grote sportieve verliezen, maar paradoxaal genoeg zal het club ook helpen om verder te groeien. De grootste uitgaande transfers zijn (met uitzondering van Marin en Djenepo) al van meerdere jaren geleden. Van Marouane Fellaini (21,5 miljoen), Axel Witsel (9 miljoen), Imoh Ezekiel (8 miljoen), Dieumerci Mbokani (7 miljoen), Eliaquim Mangala (6,75 miljoen) en Steven Defour (6 miljoen). Tot zelfs Daniël Van Buyten (11,5 miljoen) en Emile Mpenza (8,5 miljoen). De enige grote uitgaande transfer onder het bewind van Venanzi was voorheen die van Edmilson Junior (6 miljoen).



De lucratieve transfers van Marin en Djenepo stuwen ook het uitgaande transferplafond bij Standard naar boven. De voorbije jaren waren uitgaande bedragen hoger dan 10 miljoen euro uitzonderlijk, in de toekomst zal nu telkens boven die grens gemikt worden. En zeker als Marin en Djenepo zullen slagen bij Ajax en Southampton, dan zal de reputatie van Standard in het buitenland daarmee ook gevoelig toenemen. Maar om zo'n groot mogelijke nettowinsten te behalen zal Standard nog meer afhankelijk worden van een goede scouting. Voormalig technisch directeur Olivier Renard leverde uitstekend werk in Luik, en bracht meerdere goedkope spelers aan die hun marktwaarde zagen stijgen.

TERUG NAAR DE TOP



De laatste jaren hinkte Standard op alle vlakken mijlenver achterop Club Brugge, en nu dreigt ook KRC Genk de Rouches in te halen. Zowel Club als Genk leveren een stabiel en rationeel beleid, op sportief als financieel vlak. De vetpotten van de Champions League lonken naar beide clubs waardoor ze nog meer stappen kunnen gaan zetten. Daarnaast wordt het een hete zomer in Brugge en Genk. Wesley vertrok voor 25 miljoen euro naar Aston Villa, bij Genk staan voor Ruslan Malinovskyi, Leandro Trossard en Sander Berge nog miljoenendeals te wachten. De achterstand van Standard op Club en zelfs Genk kan op deze manier binnen enkele jaren onoverbrugbaar worden. Voor Standard wordt het opnieuw bouwen, maar meer dan ooit moet de Luikse bouwwerf wel zijn vaste bestemming kennen. De ontvangen miljoenen moeten nu wijs en verstandig geïnvesteerd worden om opnieuw aan te knopen met de Belgische top. 

LEES OOK: Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Zal Standard weldra terug aanpikken met de Belgische top?

Meest recent

Grote schoonmaak bij Anderlecht: verrassende namen genoemd

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

59
59
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

2
2
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

27
27
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

141
141
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

45
45
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

110
110
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

713
713
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

55
55
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

269
269
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

168
168
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

100
100
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

156
156
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

105
105
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

220
220
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

238
238
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

179
179
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

78
78
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

422
422
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

156
156
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

414
414
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

90
90
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

301
301
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

341
341
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

335
335
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

147
147

Meer sportnieuws