Galactico’s 2.0: twee Duivelse kroonjuwelen in Koninklijk ensemble

door
Galactico’s 2.0: twee Duivelse kroonjuwelen in Koninklijk ensemble

Na een erg matige jaargang, tracht Real Madrid vanaf volgend seizoen terug aan te knopen met de grote successen. Het maakt dan momenteel ook volop werk van de nodige versterking. Met Hazard, Jovic en Militao telt de Koninklijke alreeds drie topaankopen, en de kans is groot dat er nog zullen volgen.

Wie en hoeveel er dat zullen worden, zal moeten blijken. Maar het lijkt er sterk op dat de Madrilenen straks wel eens een ‘Galactico’s 2.0’ tussen de lijnen zouden kunnen brengen. Uiteraard heeft Real altijd al de nodige sterren in zijn team gehad, met Cristiano Ronaldo de voorbije jaren als opperster. Echter kan eigenlijk alleen de generatie van huidig coach Zidane als ‘Galactico’s’ worden bestempeld. Met Raul, Ronaldo, Roberto Carlos, Beckham en andere Figo’s beschikten ze toen namelijk over de meest begaafde spelers ter wereld.

Van zulk team is op dit moment nog geen sprake, maar mocht Real er in slagen om nog enkele keren flink uit te halen op de transfermarkt, mag er toch gewag worden gemaakt van een opvolger voor deze illustere samenstelling van spelers. Ook gezien het potentieel van enkele absolute groeibriljantjes in de huidige selectie. Dat wordt helemaal duidelijk als we overlopen hoe de Koninklijke zich de komende seizoenen zou kunnen gaan presenteren.

Doelman: Thibaut Courtois (David De Gea)



Er heerste lange tijd grote twijfel over wie de komende jaren het Real-doel moest gaan verdedigen. Uiteindelijk lijkt het toch Thibaut Courtois te zijn die de voorkeur van Zidane, onder druk van het Real-bestuur, zal krijgen. Het valt echter nog niet helemaal uit te sluiten dat de Madrilenen een nieuwe poging wagen bij David De Gea van Man Utd. De Spaanse goalie staat al lang op de shortlist bij Real, en mocht Courtois komend seizoen niet helemaal overtuigen, zal er mogelijk terug naar hem worden gekeken.

Verdediging: Carvajal – Ramos – Varane (Militao) – Mendy (Marcelo)



De verdediging was dit seizoen meermaals hét heikele punt bij Real. Er werden veel te makkelijk goals geslikt, en deze dient dan ook (deels) te worden aangepakt. Sergio Ramos blijft echter wel dé bepalende pion achterin, al was er even sprake dat hij voor een lucratieve transfer zou kiezen. Zijn compagnon zal ofwel Raphael Varane worden, ofwel eerste zomeraanwinst Eder Militao. De Braziliaan werd overgenomen van FC Porto voor een slordige 50 miljoen euro.

Zijn landgenoot Marcelo dreigt zijn basisplaats dan weer te gaan verliezen in Bernabeu. Zijn prestaties waren dit seizoen ondermaats, en Real zou dichtbij de handtekening van Ferland Mendy staan. De Fransman van Olympique Lyon wordt afgeschilderd als een groot talent. Aan de overzijde hoeft Dani Carvajal zich niet al te veel zorgen te maken, al heeft ook hij met Alvaro Odriozola een te duchten concurrent.

Middenveld: Kroos (Casemiro)– Modric – Eriksen of Pogba



Ook het middenveld van Real toonde zich dit seizoen niet altijd van hun sterkste kant. Voornamelijk Kroos kreeg veel kritiek te slikken, maar de Duitser tekende desondanks toch een contractverlenging. Naast hem lijkt Zidane ook het vertrouwen te behouden in Luka Modric. Tegen sterkere tegenstanders mogen echter Casemiro of Marcos Llorente in de basis worden verwacht om het evenwicht in het elftal te behouden.

Want er moet nóg een absolute wereldster bijkomen op het middenveld. De namen van Paul Pogba en Christian Eriksen doen daarvoor al enige tijd de ronde, en heeft het er alle schijn van dat één van beide heren straks de overstap zal maken. Voor Isco lijkt zijn tijd in Madrid erop te zitten, al moet er dan wel nog een koper worden gevonden.

Aanval: Vinicius (Mbappé) – Jovic (Benzema) – Hazard (Bale,Asensio)



Hét paradepaardje van het nieuwe Real moet echter het aanvallende trio worden. Dat met als kroonjuweel, zeker voor ons Belgen, uiteraard Eden Hazard. Ook hij zal echter niet te veel op zijn lauweren moeten rusten, want naast bovenstaande namen lopen ook Lucas Vazquez en Brahim Diaz nog rond in Madrid. Met Jovic werd ook al een tweede topper aangetrokken voor het aanvallende compartiment, en het valt te bedenken dat het daar niet zal ophouden.

De geruchten omtrent een transfer van Kylian Mbappé blijven namelijk ook aanhouden. De Fransman zou zelfs al een transferverzoek hebben ingediend bij PSG. Als alternatief zou er ook naar Neymar en Salah worden gekeken, al lijken die transfers minder voor de hand liggend. Afwachten hoe het zal uitdraaien, maar het mag duidelijk zijn dat Real zich de komende seizoenen opnieuw zal profileren als de grootmacht die het altijd al is geweest. 

LEES OOK: Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Als je bovenstaande namen bekijkt, welk team zou dan het sterkst zijn?

Meest recent

'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

2
2
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

22
22
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

93
93
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

168
168
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

59
59
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

54
54
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

99
99
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

197
197
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

797
797
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

159
159
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

266
266
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

146
146
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

172
172
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

467
467
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

220
220
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

299
299
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

645
645
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

142
142
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

956
956
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

348
348
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

256
256
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

608
608
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

164
164
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

520
520

Meer sportnieuws