Galactico’s 2.0: twee Duivelse kroonjuwelen in Koninklijk ensemble

door
Galactico’s 2.0: twee Duivelse kroonjuwelen in Koninklijk ensemble

Na een erg matige jaargang, tracht Real Madrid vanaf volgend seizoen terug aan te knopen met de grote successen. Het maakt dan momenteel ook volop werk van de nodige versterking. Met Hazard, Jovic en Militao telt de Koninklijke alreeds drie topaankopen, en de kans is groot dat er nog zullen volgen.

Wie en hoeveel er dat zullen worden, zal moeten blijken. Maar het lijkt er sterk op dat de Madrilenen straks wel eens een ‘Galactico’s 2.0’ tussen de lijnen zouden kunnen brengen. Uiteraard heeft Real altijd al de nodige sterren in zijn team gehad, met Cristiano Ronaldo de voorbije jaren als opperster. Echter kan eigenlijk alleen de generatie van huidig coach Zidane als ‘Galactico’s’ worden bestempeld. Met Raul, Ronaldo, Roberto Carlos, Beckham en andere Figo’s beschikten ze toen namelijk over de meest begaafde spelers ter wereld.

Van zulk team is op dit moment nog geen sprake, maar mocht Real er in slagen om nog enkele keren flink uit te halen op de transfermarkt, mag er toch gewag worden gemaakt van een opvolger voor deze illustere samenstelling van spelers. Ook gezien het potentieel van enkele absolute groeibriljantjes in de huidige selectie. Dat wordt helemaal duidelijk als we overlopen hoe de Koninklijke zich de komende seizoenen zou kunnen gaan presenteren.

Doelman: Thibaut Courtois (David De Gea)



Er heerste lange tijd grote twijfel over wie de komende jaren het Real-doel moest gaan verdedigen. Uiteindelijk lijkt het toch Thibaut Courtois te zijn die de voorkeur van Zidane, onder druk van het Real-bestuur, zal krijgen. Het valt echter nog niet helemaal uit te sluiten dat de Madrilenen een nieuwe poging wagen bij David De Gea van Man Utd. De Spaanse goalie staat al lang op de shortlist bij Real, en mocht Courtois komend seizoen niet helemaal overtuigen, zal er mogelijk terug naar hem worden gekeken.

Verdediging: Carvajal – Ramos – Varane (Militao) – Mendy (Marcelo)



De verdediging was dit seizoen meermaals hét heikele punt bij Real. Er werden veel te makkelijk goals geslikt, en deze dient dan ook (deels) te worden aangepakt. Sergio Ramos blijft echter wel dé bepalende pion achterin, al was er even sprake dat hij voor een lucratieve transfer zou kiezen. Zijn compagnon zal ofwel Raphael Varane worden, ofwel eerste zomeraanwinst Eder Militao. De Braziliaan werd overgenomen van FC Porto voor een slordige 50 miljoen euro.

Zijn landgenoot Marcelo dreigt zijn basisplaats dan weer te gaan verliezen in Bernabeu. Zijn prestaties waren dit seizoen ondermaats, en Real zou dichtbij de handtekening van Ferland Mendy staan. De Fransman van Olympique Lyon wordt afgeschilderd als een groot talent. Aan de overzijde hoeft Dani Carvajal zich niet al te veel zorgen te maken, al heeft ook hij met Alvaro Odriozola een te duchten concurrent.

Middenveld: Kroos (Casemiro)– Modric – Eriksen of Pogba



Ook het middenveld van Real toonde zich dit seizoen niet altijd van hun sterkste kant. Voornamelijk Kroos kreeg veel kritiek te slikken, maar de Duitser tekende desondanks toch een contractverlenging. Naast hem lijkt Zidane ook het vertrouwen te behouden in Luka Modric. Tegen sterkere tegenstanders mogen echter Casemiro of Marcos Llorente in de basis worden verwacht om het evenwicht in het elftal te behouden.

Want er moet nóg een absolute wereldster bijkomen op het middenveld. De namen van Paul Pogba en Christian Eriksen doen daarvoor al enige tijd de ronde, en heeft het er alle schijn van dat één van beide heren straks de overstap zal maken. Voor Isco lijkt zijn tijd in Madrid erop te zitten, al moet er dan wel nog een koper worden gevonden.

Aanval: Vinicius (Mbappé) – Jovic (Benzema) – Hazard (Bale,Asensio)



Hét paradepaardje van het nieuwe Real moet echter het aanvallende trio worden. Dat met als kroonjuweel, zeker voor ons Belgen, uiteraard Eden Hazard. Ook hij zal echter niet te veel op zijn lauweren moeten rusten, want naast bovenstaande namen lopen ook Lucas Vazquez en Brahim Diaz nog rond in Madrid. Met Jovic werd ook al een tweede topper aangetrokken voor het aanvallende compartiment, en het valt te bedenken dat het daar niet zal ophouden.

De geruchten omtrent een transfer van Kylian Mbappé blijven namelijk ook aanhouden. De Fransman zou zelfs al een transferverzoek hebben ingediend bij PSG. Als alternatief zou er ook naar Neymar en Salah worden gekeken, al lijken die transfers minder voor de hand liggend. Afwachten hoe het zal uitdraaien, maar het mag duidelijk zijn dat Real zich de komende seizoenen opnieuw zal profileren als de grootmacht die het altijd al is geweest. 

LEES OOK: Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Als je bovenstaande namen bekijkt, welk team zou dan het sterkst zijn?

Meest recent

Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

7
7
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

14
14
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

145
145
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

120
120
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

88
88
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

222
222
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

61
61
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

338
338
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

35
35
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

163
163
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

267
267
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

101
101
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

98
98
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

17
17
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

503
503
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

523
523
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

274
274
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

119
119
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

316
316
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

613
613
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

192
192
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

529
529
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

252
252

Meer sportnieuws