Galactico’s 2.0: twee Duivelse kroonjuwelen in Koninklijk ensemble

door
Galactico’s 2.0: twee Duivelse kroonjuwelen in Koninklijk ensemble

Na een erg matige jaargang, tracht Real Madrid vanaf volgend seizoen terug aan te knopen met de grote successen. Het maakt dan momenteel ook volop werk van de nodige versterking. Met Hazard, Jovic en Militao telt de Koninklijke alreeds drie topaankopen, en de kans is groot dat er nog zullen volgen.

Wie en hoeveel er dat zullen worden, zal moeten blijken. Maar het lijkt er sterk op dat de Madrilenen straks wel eens een ‘Galactico’s 2.0’ tussen de lijnen zouden kunnen brengen. Uiteraard heeft Real altijd al de nodige sterren in zijn team gehad, met Cristiano Ronaldo de voorbije jaren als opperster. Echter kan eigenlijk alleen de generatie van huidig coach Zidane als ‘Galactico’s’ worden bestempeld. Met Raul, Ronaldo, Roberto Carlos, Beckham en andere Figo’s beschikten ze toen namelijk over de meest begaafde spelers ter wereld.

Van zulk team is op dit moment nog geen sprake, maar mocht Real er in slagen om nog enkele keren flink uit te halen op de transfermarkt, mag er toch gewag worden gemaakt van een opvolger voor deze illustere samenstelling van spelers. Ook gezien het potentieel van enkele absolute groeibriljantjes in de huidige selectie. Dat wordt helemaal duidelijk als we overlopen hoe de Koninklijke zich de komende seizoenen zou kunnen gaan presenteren.

Doelman: Thibaut Courtois (David De Gea)



Er heerste lange tijd grote twijfel over wie de komende jaren het Real-doel moest gaan verdedigen. Uiteindelijk lijkt het toch Thibaut Courtois te zijn die de voorkeur van Zidane, onder druk van het Real-bestuur, zal krijgen. Het valt echter nog niet helemaal uit te sluiten dat de Madrilenen een nieuwe poging wagen bij David De Gea van Man Utd. De Spaanse goalie staat al lang op de shortlist bij Real, en mocht Courtois komend seizoen niet helemaal overtuigen, zal er mogelijk terug naar hem worden gekeken.

Verdediging: Carvajal – Ramos – Varane (Militao) – Mendy (Marcelo)



De verdediging was dit seizoen meermaals hét heikele punt bij Real. Er werden veel te makkelijk goals geslikt, en deze dient dan ook (deels) te worden aangepakt. Sergio Ramos blijft echter wel dé bepalende pion achterin, al was er even sprake dat hij voor een lucratieve transfer zou kiezen. Zijn compagnon zal ofwel Raphael Varane worden, ofwel eerste zomeraanwinst Eder Militao. De Braziliaan werd overgenomen van FC Porto voor een slordige 50 miljoen euro.

Zijn landgenoot Marcelo dreigt zijn basisplaats dan weer te gaan verliezen in Bernabeu. Zijn prestaties waren dit seizoen ondermaats, en Real zou dichtbij de handtekening van Ferland Mendy staan. De Fransman van Olympique Lyon wordt afgeschilderd als een groot talent. Aan de overzijde hoeft Dani Carvajal zich niet al te veel zorgen te maken, al heeft ook hij met Alvaro Odriozola een te duchten concurrent.

Middenveld: Kroos (Casemiro)– Modric – Eriksen of Pogba



Ook het middenveld van Real toonde zich dit seizoen niet altijd van hun sterkste kant. Voornamelijk Kroos kreeg veel kritiek te slikken, maar de Duitser tekende desondanks toch een contractverlenging. Naast hem lijkt Zidane ook het vertrouwen te behouden in Luka Modric. Tegen sterkere tegenstanders mogen echter Casemiro of Marcos Llorente in de basis worden verwacht om het evenwicht in het elftal te behouden.

Want er moet nóg een absolute wereldster bijkomen op het middenveld. De namen van Paul Pogba en Christian Eriksen doen daarvoor al enige tijd de ronde, en heeft het er alle schijn van dat één van beide heren straks de overstap zal maken. Voor Isco lijkt zijn tijd in Madrid erop te zitten, al moet er dan wel nog een koper worden gevonden.

Aanval: Vinicius (Mbappé) – Jovic (Benzema) – Hazard (Bale,Asensio)



Hét paradepaardje van het nieuwe Real moet echter het aanvallende trio worden. Dat met als kroonjuweel, zeker voor ons Belgen, uiteraard Eden Hazard. Ook hij zal echter niet te veel op zijn lauweren moeten rusten, want naast bovenstaande namen lopen ook Lucas Vazquez en Brahim Diaz nog rond in Madrid. Met Jovic werd ook al een tweede topper aangetrokken voor het aanvallende compartiment, en het valt te bedenken dat het daar niet zal ophouden.

De geruchten omtrent een transfer van Kylian Mbappé blijven namelijk ook aanhouden. De Fransman zou zelfs al een transferverzoek hebben ingediend bij PSG. Als alternatief zou er ook naar Neymar en Salah worden gekeken, al lijken die transfers minder voor de hand liggend. Afwachten hoe het zal uitdraaien, maar het mag duidelijk zijn dat Real zich de komende seizoenen opnieuw zal profileren als de grootmacht die het altijd al is geweest. 

LEES OOK: 'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Als je bovenstaande namen bekijkt, welk team zou dan het sterkst zijn?

Meest recent

'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

10
10
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

66
66
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

53
53
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

82
82
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

142
142
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

115
115
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

536
536
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

222
222
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

153
153
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

84
84
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

166
166
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

77
77
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

274
274
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

969
969
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

309
309
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

336
336
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

91
91
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

458
458
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

195
195
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

24
24
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

345
345
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

128
128
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

137
137
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

279
279

Meer sportnieuws