'Pech voor Belgische ploegen: Vermaelen op weg naar opvallende club'

door
'Pech voor Belgische ploegen: Vermaelen op weg naar opvallende club'

Thorgan Hazard tekende inmiddels bij Borussia Dortmund, Dedryck Boyata gaat bij Herta Berlijn aan de slag en Vincent Kompany verraste met een terugkeer naar RSC Anderlecht. Maar er staan nog een pak andere Rode Duivels voor een transfer deze zomer. Thomas Vermaelen bijvoorbeeld, vertrekt sowieso bij FC Barcelona.


De verdediger werd op Camp Nou weliswaar erg geapprecieerd vanwege zijn professionalisme en werkethiek, maar zijn blessuregevoeligheid zorgde ervoor dat zijn aflopende contract niet verlengd wordt. Het speculeren over een nieuwe club loopt dan ook al een tijdje. Hier en daar werd een spectaculaire terugkeer naar België geopperd, andere bronnen stelden dan weer dat hij een comeback in de Premier League zou maken.

Maar nu zou Vermaelen voor een verrassende nieuwe werkgever kunnen kiezen. Het Spaanse AS meldt namelijk dat de Rode Duivel goed op weg is naar Olympiakos. De club uit Piraeus behoort in eigen land tot de absolute top, maar heeft de voorbije jaren heel wat van zijn pluimen verloren en bovendien geniet het Griekse voetbal geen al te beste reputatie.

Maar volgens bovengenoemd medium zou Ernesto Valverde hem toch overtuigd hebben dat Olympiakos geen slechte keuze is. De huidige trainer van Barcelona was al twee keer actief als trainer van de Griekse grootmacht en hoewel hij er telkens vertrok door uiteenlopende redenen, had hij niets dan lof over de club. Door het gebrek van een transfersom, zou Vermaelen er op zijn 33ste bovendien een pak geld kunnen verdienen.

LEES OOK: Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Olympiakos is een goede club voor Vermaelen ...

Meest recent

Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

15
15
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

23
23
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

66
66
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

354
354
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

112
112
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

359
359
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

256
256
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

94
94
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

205
205
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

148
148
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

436
436
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

385
385
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

169
169
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

319
319
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

806
806
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

273
273
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

467
467
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

342
342
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

387
387
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

242
242
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

97
97
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

909
909
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

191
191
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

577
577
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

186
186

Meer sportnieuws