'Kassa rinkelt, Standard incasseert nog meer dan gedacht voor Djenepo'

door
'Kassa rinkelt, Standard incasseert nog meer dan gedacht voor Djenepo'

Moussa Djenepo groeide afgelopen seizoen uit tot één van de absolute smaakmakers van Standard. Zijn prestaties blijven weliswaar nog wisselvallig, maar onder meer in de Europa League liet hij al heel wat fraaie dingen zien. En dat levert de Malinees nu ook de nodige interesse vanuit het buitenland op. 

Zo werd er enkele weken geleden al gewag gemaakt van interesse van het Engelse Southampton. The Saints zouden maar liefst 22 à 23 miljoen euro veil hebben gehad voor de flankspeler van de Rouches. Standard ontkende toen dat er een bod was binnengebracht, maar inmiddels werd door diverse bronnen bevestigd dat er wel degelijk onderhandeld wordt. In de komende dagen en weken zou zelfs witte rook verwacht mogen worden.

UPDATE 05/06

De transfer van Djenepo naar de Premier League lijkt nabij. Volgens Het Laatste Nieuws kwamen beide partijen inmiddels tot een principe-akkoord. Southampton zou zo'n 12 miljoen euro betalen, een bedrag dat via bonussen en variabelen kan stijgen tot 15 miljoen euro. Niet zoveel als eerst gemeld, maar nog steeds een aardige winst voor Standard dat slechts zo'n 50.000 euro betaalde voor zijn komst.

UPDATE 06/06
Het lijkt ondertussen slechts een kwestie van tijd vooraleer de transfer van Djenepo helemaal afgerond zal worden, nadat de flankaanvaller woensdag in Parijs zijn medische testen aflegde. Het is nu enkel nog wachten tot de Malinees een werkvergunning krijgt en de strenge voorwaarden daarvoor zorgen dat Standard alsnog meer mag incasseren dan verwacht.

Southampton zou volgens Het Laatste Nieuws initieel tussen de 12 en 16 miljoen euro op tafel leggen, maar daar kunnen nog 5 miljoen euro aan bonussen bij kunnen komen. Bovendien krijgt Standard bij een doorverkoop nog eens 15 procent van de transfersom. Bij de Rouches rekenen ze nog zeker 4 miljoen extra te kunnen incasseren, waardoor ze dus minstens tussen de 16 en 20 miljoen zouden vangen.

LEES OOK: Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

Heeft Standard een goede deal gesloten?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

60
60
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

63
63
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

90
90
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

253
253
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

336
336
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

142
142
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

125
125
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

304
304
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

18
18
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

94
94
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

97
97
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

227
227
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

117
117
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

68
68
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

88
88
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

192
192
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

43
43
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

180
180
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

172
172
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

270
270
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

80
80
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

364
364
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

251
251
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

202
202

Meer sportnieuws