'Kassa rinkelt, Standard incasseert nog meer dan gedacht voor Djenepo'

door
'Kassa rinkelt, Standard incasseert nog meer dan gedacht voor Djenepo'

Moussa Djenepo groeide afgelopen seizoen uit tot één van de absolute smaakmakers van Standard. Zijn prestaties blijven weliswaar nog wisselvallig, maar onder meer in de Europa League liet hij al heel wat fraaie dingen zien. En dat levert de Malinees nu ook de nodige interesse vanuit het buitenland op. 

Zo werd er enkele weken geleden al gewag gemaakt van interesse van het Engelse Southampton. The Saints zouden maar liefst 22 à 23 miljoen euro veil hebben gehad voor de flankspeler van de Rouches. Standard ontkende toen dat er een bod was binnengebracht, maar inmiddels werd door diverse bronnen bevestigd dat er wel degelijk onderhandeld wordt. In de komende dagen en weken zou zelfs witte rook verwacht mogen worden.

UPDATE 05/06

De transfer van Djenepo naar de Premier League lijkt nabij. Volgens Het Laatste Nieuws kwamen beide partijen inmiddels tot een principe-akkoord. Southampton zou zo'n 12 miljoen euro betalen, een bedrag dat via bonussen en variabelen kan stijgen tot 15 miljoen euro. Niet zoveel als eerst gemeld, maar nog steeds een aardige winst voor Standard dat slechts zo'n 50.000 euro betaalde voor zijn komst.

UPDATE 06/06
Het lijkt ondertussen slechts een kwestie van tijd vooraleer de transfer van Djenepo helemaal afgerond zal worden, nadat de flankaanvaller woensdag in Parijs zijn medische testen aflegde. Het is nu enkel nog wachten tot de Malinees een werkvergunning krijgt en de strenge voorwaarden daarvoor zorgen dat Standard alsnog meer mag incasseren dan verwacht.

Southampton zou volgens Het Laatste Nieuws initieel tussen de 12 en 16 miljoen euro op tafel leggen, maar daar kunnen nog 5 miljoen euro aan bonussen bij kunnen komen. Bovendien krijgt Standard bij een doorverkoop nog eens 15 procent van de transfersom. Bij de Rouches rekenen ze nog zeker 4 miljoen extra te kunnen incasseren, waardoor ze dus minstens tussen de 16 en 20 miljoen zouden vangen.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Heeft Standard een goede deal gesloten?

Meest recent

‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

45
45
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

30
30
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

117
117
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

59
59
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

171
171
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

250
250
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

105
105
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

99
99
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

186
186
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

44
44
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

310
310
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

302
302
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

58
58
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

328
328
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

159
159
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

156
156
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

94
94
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

224
224
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

94
94
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

180
180
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1415
1415
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

95
95
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

631
631
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

267
267

Meer sportnieuws