'Doemscenario dreigt: KVM moet degradatie naar amateurs vrezen'

door
'Doemscenario dreigt: KVM moet degradatie naar amateurs vrezen'

Zaterdag gaan de zittingen van de Geschillencommissie Hoger Beroep gewoon verder en het wordt een belangrijke dag in de matchfixing-affaire. Nadat in de voorbije week vooral de verdediging van de beschuldigden zijn zeg mocht doen, is het woord nu aan Kris Wagner. En de bondsprocureur zal er ongetwijfeld weer een spektakelstuk van maken.


Daarbij lijkt zijn vizier vooral gericht op KV Mechelen. Tegen Malinwa werd een terugzetting naar 1B en een puntenaftrek van -12 geëist wegens vermeende deelname aan (poging tot) matchfixing. Maar volgens Wagner kan die straf nog veel erger worden. De bondsprocureur verstuurde de voorbije dagen zijn besluiten naar de betrokken partijen en daaruit blijkt dat KVM zelfs de degradatie naar de hoogste amateurdivisie moet vrezen.

In de oorspronkelijke vordering stond nochtans dat terugzetting naar 1B voldeed omdat Mechelen zich dit seizoen had verzekerd van promotie naar 1A. "Maar in zijn 225 bladzijden tellende besluiten na de openingspleidooien komt Wagner tegemoet aan het standpunt van Tubeke. Die club eindigde als laatste in 1B en voerde als tussenkomende partij aan dat het bondsreglement verkeerd geïnterpreteerd werd. Omdat de definitieve uitspraak volgens de timing van de bond vóór 30 juni zal vallen en KV Mechelen in het seizoen 2018-2019 een 1B-club was, zou het daarom moeten zakken naar eerste amateur", schrijf Het Belang van Limburg.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Denkt u dat KVM schuldig bevonden zal worden?

Meest recent

Bom op barsten bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

85
85
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

492
492
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

366
366
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

108
108
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

151
151
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

44
44
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

256
256
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

49
49
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

268
268
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

152
152
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

359
359
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

70
70
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

455
455
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

391
391
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

456
456
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

162
162
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

430
430
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

167
167
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

417
417
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

399
399
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

77
77
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

589
589
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

131
131
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

1129
1129
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

621
621

Meer sportnieuws