'Henry topfavoriet als assistent Kompany bij Anderlecht'

door
'Henry topfavoriet als assistent Kompany bij Anderlecht'

Marc Coucke, Michael Verschueren en de rest van het Anderlecht-bestuur kreeg dit seizoen vooral heel wat kritiek te slikken. Maar met hun nieuwste zet hebben ze heel wat kunnen goedmaken. Zo werd zondagmiddag de komst van Vincent Kompany als speler-trainer aangekondigd.


De Rode Duivel zal dus het trainerschap op zich nemen, maar beschikt nog niet over het vereiste pro license-diploma. Bovendien gaat hij in eerste instantie ook nog door als speler. Er zal dus sowieso nog iemand naast hem staan. "Hij zal vooral als een soort manager optreden. Hij wordt de baas over de manier van spelen en de opstelling. Maar als hij zelf op het veld staat, zal hij een beroep doen op een coach, die hij zelf meebrengt. Dat is iemand met trainerservaring. Zijn naam maken we nu nog niet bekend. Vincent zal daar op het gepaste moment zelf over communiceren", vertelde Verschueren bij Sporza.

UPDATE 18u23
Wie de nieuwe assistent zal worden, zal Kompany dus later op de week zelf bekend maken. Maar ondertussen doen wel al geruchten de ronde. Zo liet Filip Joos, die zondagavond het commentaar voorzag bij de wedstrijd van Anderlecht op Gent, de naam van Thierry Henry vallen. "Niemand wil het bevestigen, maar het is toch de naam die het meest rond gonst hier in de entourage van Anderlecht", klonk het bij Play Sports.

Henry is in ieder geval beschikbaar na zijn mislukt avontuur bij AS Monaco. Daarnaast kent hij Kompany uiteraard goed van hun gezamenlijke periode bij de Rode Duivels. Maar het is niet bekend of de Fransman wel over de juiste diploma's beschikt. Bovendien zijn het twee sterke karakters en dat kan gezien de ongewone rol van Kompany voor problemen zorgen.

LEES OOK: Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Henry zou de ideale man zijn naast Kompany ...

Meest recent

Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

8
8
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

35
35
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

31
31
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

86
86
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

105
105
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

63
63
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

85
85
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

62
62
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

59
59
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

159
159
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

147
147
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

199
199
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

333
333
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

102
102
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

223
223
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

503
503
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

268
268
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

167
167
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

396
396
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

94
94
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

294
294
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

103
103
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

868
868

Meer sportnieuws