Details onthuld: hoe Coucke Kompany kon overtuigen

door
Details onthuld: hoe Coucke Kompany kon overtuigen

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag de Belgische voetbalwereld doen daveren. Om een historisch slecht seizoen te doen vergeten moest er zwaar ingegrepen worden en dat hebben preses Marc Coucke en zijn team nu ook gedaan. Zo keert niemand minder dan Vincent Kompany terug als speler-trainer.


Een gigantische verrassing die niemand had durven voorspellen. Ook in de media verscheen de voorbije weken geen enkel bericht dat in deze richting wees. Op zijn Facebook-pagina heeft Kompany nu zelf de details onthuld over hoe deze beslissing tot stand kwam:

"Op weg naar de nationale ploeg, stopte ik vorig jaar aan de trainingsvelden van Anderlecht. Gewoon om even hallo te zeggen. Voorzitter Marc Coucke en sportief directeur Michael Verschueren vroegen mijn mening over de moeilijke sportieve situatie waarin de club verzeild geraakt was. Ik gaf ze mijn visie en luisterde ook naar hun plannen: ambitieus, moedig en gedetermineerd om weer op één te geraken. Ik bood mijn hulp aan, zonder enige verplichting, moesten ze die nodig hebben."

"Later op het seizoen kwam ook Frank Arnesen erbij als nieuwe technisch directeur. We hielden enkele technische vergadersessies over hoe we een sterke identiteit kunnen creëren, gebaseerd op attractief en aanvallend voetbal. RSCA heeft ook een rijke traditie aan eigen jeugd. Je kon dus zeggen dat ze toekomst en het verleden al hadden, maar moeite kenden met het heden."

"Niet zo lang geleden kreeg ik opnieuw een telefoontje van Anderlecht. Geheel onverwacht boden ze me een functie als speler-manager aan. Michael en Frank legden me tot in het detail uit hoe ze dit in de praktijk zagen werken. Ze hadden het helemaal door gedacht. Coucke beloofde me de volledige steun: tijd, budget, faciliteiten, staf, ... . Ik was niet alleen onder de indruk, maar geïntrigeerd door het idee en gecharmeerd door het vertrouwen. Het zette me aan het denken en uiteindelijk besloot ik de uitdaging aan te gaan."

LEES OOK: "Absoluut niet" - Coucke reageert live op tv op RSCA-hervorming

Kompany is de oplossing voor de problemen van RSCA ...

Meest recent

Nederland kan WK bijna ruiken, Oostenrijk scoort er tien

Donderdagavond werd de Europese kwalificatiecampagne voor het WK 2026 hervat. Nederland liet zich ...

22
22
Schokgolf in Jupiler Pro League: "Dit zet competitie op zijn kop"

Door de interland-break gaat de bal deze week niet aan het rollen in de Jupiler Pro League, toch ...

62
62
'Kwaad naar erger: Zirkzee-bommetje op ontploffen'

Tijdens zijn geslaagde uitleenbeurt aan RSC Anderlecht, werd Joshua Zirkzee een erg mooie toekomst ...

41
41
Garcia content: Duivelse opsteker tegen Noord-Macedonië

De Rode Duivels staan vrijdag opnieuw voor een belangrijke afspraak in hun WK-kwalificatiecampagne. ...

73
73
Stankovic doet boekje open na eerste Club Brugge-maanden

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode weer een pak internationals uitzwermen. ...

353
353
"Absoluut niet" - Coucke reageert live op tv op RSCA-hervorming

Bij RSC Anderlecht is het reikhalzend uitkijken naar welke grote plannen hoofdeigenaar Marc Coucke ...

417
417
'Contacten lopen: Union vol voor bekend gezicht als T1'

De Jupiler Pro League werd in volle interland-break opgeschrikt door een spraakmakende ...

711
711
Grote verbazing bij Genk: "En de kentering is nog veraf"

KRC Genk heeft het tweede luik van het seizoen kunnen afsluiten met een thuiszege. Maar indruk maken ...

535
535
Lammens-hype neemt toe: grote naam gaat overstag

Ook Senne Lammens tekende maandag present op het verzamelmoment van de Rode Duivels in Tubeke. En de ...

211
211
Spraakmakende comeback in JPL? De Bruyne resoluut

De Planet Group Arena van AA Gent is vrijdagavond het decor voor het WK-kwalificatieduel ...

88
88
'Kompany en co versteld: sensationeel transferplan Kane'

Harry Kane is als een wervelwind aan het nieuwe seizoen begonnen bij Bayern München. Met liefst ...

85
85
Club Brugge haalt slag thuis: contract tot medio 2028

De sportieve leiding van Club Brugge heeft zijn handen meer dan vol tijdens de interland-break. Zo ...

231
231
Nieuwe aanvoerder bij Duivels: "Geen spel rond maken"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in de Planet Group Arena de degens met Noord-Macedonië. ...

86
86
'Barça grijpt in: Deco dropt drievoudige transferklapper'

FC Barcelona liet dit seizoen al mooie dingen zien, maar slikte vlak voor de interland-break twee ...

216
216
Club Brugge valt van zijn stoel: ongeziene transferbom

Hein Vanhaezebrouck zette de toon: één winger “voor een bom geld”, een ...

881
881
'Alarmfase rood bij Antwerp: Wils botst met Overmars'

De interlandbreak komt als geroepen voor Antwerp, dat na een twee op 15 dringend toe is aan ...

292
292
'De Condé velt verdict: Fink richting exit bij Genk?'

Interlandperiodes zijn niet alleen een moment van bezinning, vaak wisselen dan ook heel wat ploegen ...

596
596
Heeft Sam Kerkhofs plots een tweede ploeg in handen?

Aster Nzeyimana en Sam Kerkhofs: twee bekende koppen, elk in hun eigen domein, maar met meer gemeen ...

107
107
'Renard doet gouden zaken: jackpot voor Anderlecht'

Olivier Renard kreeg bij RSC Anderlecht deze zomer niet alleen de opdracht om te snijden in de ...

639
639
'Kassa rinkelt bij Union: Pocognoli out, De Mil in?'

Als een donderslag bij heldere hemel blijkt Sébastien Pocognoli op weg naar de uitgang bij ...

205
205
Olivier Deschacht volledig afgemaakt: "Grootste dommerik"

Olivier Deschacht, jarenlang een vertrouwd gezicht op het veld bij RSC Anderlecht, heeft de ...

332
332
Opvolging verzekerd: nieuw goudhaantje voor Club Brugge

Club Brugge heeft een drukke zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders moesten worden ...

490
490
Hasi kruist vingers: dubbele opsteker voor Anderlecht

Ondanks de zege tegen Standard komt de interlandbreak niet per se ongelegen voor RSC Anderlecht, ...

261
261
Ruben Van Gucht onder vuur: justitie gaat tot op het bot

Ruben Van Gucht, al jarenlang een van de bekendste sportankers van de VRT en een vertrouwde stem ...

125
125
STVV blijft verbazen en haalt ook tijdens interlandbreak uit

De reguliere competitie is intussen al een derde ver en in het klassement kunnen we nog steeds een ...

231
231

Meer sportnieuws