Beerschotter gaat uit van promotie: "Duidelijk gesjoemeld geweest"

349 stemmen
Beerschotter gaat uit van promotie:

KFCO Beerschot Wilrijk sluit zaterdagavond zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen KV Oostende. Voor sterkhouder Jan Van den Bergh wordt het meteen zijn laatste duel in loondienst van de Antwerpenaren. De verdediger gaat immers bij AA Gent aan de slag.


Maar mogelijk is hij volgend seizoen met zijn nieuwe club alweer te zien op 't Kiel. Beerschot kan nog steeds promoveren ten gevolge van de matchfixing-affaire van eind vorig seizoen en daar gaat Van den Bergh ook vanuit. "Dat zou toch moeten. Uit wat ik heb gelezen en meegekregen over het “Dossier Propere Handen” is het voor mij duidelijk dat er gesjoemeld is geweest. Die telefoontjes zijn toch duidelijk. Ik vind dat gerechtigheid moet geschieden en er dus degradatiestraffen moeten worden uitgesproken. Want anders verliest het Belgisch voetbal alle geloofwaardigheid."

Alvorens we daarover duidelijkheid zullen hebben, zijn we wellicht weer een aantal weken en wie weet zelfs maanden verder. Maar een eventuele terugkeer naar 't Kiel is iets waar Van den Bergh nu al naar uitkijkt. "Beerschot moet naar 1A. Het zou trouwens mooi zijn om naar het Olympisch Stadion terug te keren, want dat wordt sowieso thuiskomen. Ik zal voor eeuwig en altijd een grote plaats voor Beerschot in mijn hart voorbehouden", klinkt het op de clubwebsite.

LEES OOK: 'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
240

Denkt u dat Beerschot volgend seizoen in 1A speelt?

Meest recent

AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

6
6
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

110
110
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

69
69
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

48
48
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

102
102
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

45
45
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

709
709
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

141
141
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

88
88
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

54
54
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

30
30
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

240
240
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

84
84
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

59
59
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

206
206
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

304
304
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

95
95
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

178
178
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

40
40
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

266
266
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

44
44
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

624
624
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

634
634
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

75
75

Meer sportnieuws