'Antwerp haalt alles uit de kast om Brugse titeldroom te doorprikken'

1821 stemmen
'Antwerp haalt alles uit de kast om Brugse titeldroom te doorprikken'

Met nog twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Jupiler Pro League razend spannend. KRC Genk behoudt een voorsprong van drie punten op Club Brugge, maar bij een gelijke stand trekken de West-Vlamingen aan het langste eind door de afronding bij de puntenhalvering. De kans is dus groot dat de beslissing pas op de laatste dag van kampioenschap valt.


Beide ploegen spelen dan voor eigen volk. Genk krijgt het bezoek van Standard, terwijl Club het op Jan Breydel opneemt tegen Antwerp. De Great Old heeft dan mogelijk niets meer om voor te spelen, maar volgens Het Nieuwsblad zal men er desondanks alles aan doen om de Brugse titeldroom te doorprikken. En de krant geeft daar twee redenen voor.

Ten eerste de gespannen relatie tussen voorzitters Paul Gheysens en Bart Verhaeghe. Als die eerste Verhaeghe een hak kan zetten, zal hij die kans wellicht met beide handen grijpen. "Het botert ook ­totaal niet tussen Gheysens en Verhaeghe, die verwikkeld zijn in een dispuut over een stuk grond in Brugge waar Club graag zijn nieuw ­stadion zou bouwen", aldus HNB.

Daarnaast is er ook de rivaliteit tussen de supportersclans. Terwijl de aanhang van Antwerp op zich niets tegen Genk heeft, is Blauw-Zwart al een hele tijd een grote rivaal. "Dat erfvijandschap tussen stamnummer 1 en stamnummer 3 gaat zelfs terug tot 1908, toen Club Brugge-supporters na een onderling duel ­spelers van Antwerp in ­elkaar klopten. Sindsdien kwam het nooit echt meer goed."

LEES OOK: 'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Wie gunt u de titel het meest?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

65
65
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

74
74
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

87
87
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

504
504
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

265
265
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

132
132
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

131
131
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

71
71
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

189
189
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

176
176
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

507
507
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

598
598
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

307
307
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

561
561
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

460
460
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

641
641
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

287
287
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

90
90
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

319
319
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

176
176
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

412
412
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

696
696

Meer sportnieuws