'Antwerp haalt alles uit de kast om Brugse titeldroom te doorprikken'

1821 stemmen
'Antwerp haalt alles uit de kast om Brugse titeldroom te doorprikken'

Met nog twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Jupiler Pro League razend spannend. KRC Genk behoudt een voorsprong van drie punten op Club Brugge, maar bij een gelijke stand trekken de West-Vlamingen aan het langste eind door de afronding bij de puntenhalvering. De kans is dus groot dat de beslissing pas op de laatste dag van kampioenschap valt.


Beide ploegen spelen dan voor eigen volk. Genk krijgt het bezoek van Standard, terwijl Club het op Jan Breydel opneemt tegen Antwerp. De Great Old heeft dan mogelijk niets meer om voor te spelen, maar volgens Het Nieuwsblad zal men er desondanks alles aan doen om de Brugse titeldroom te doorprikken. En de krant geeft daar twee redenen voor.

Ten eerste de gespannen relatie tussen voorzitters Paul Gheysens en Bart Verhaeghe. Als die eerste Verhaeghe een hak kan zetten, zal hij die kans wellicht met beide handen grijpen. "Het botert ook ­totaal niet tussen Gheysens en Verhaeghe, die verwikkeld zijn in een dispuut over een stuk grond in Brugge waar Club graag zijn nieuw ­stadion zou bouwen", aldus HNB.

Daarnaast is er ook de rivaliteit tussen de supportersclans. Terwijl de aanhang van Antwerp op zich niets tegen Genk heeft, is Blauw-Zwart al een hele tijd een grote rivaal. "Dat erfvijandschap tussen stamnummer 1 en stamnummer 3 gaat zelfs terug tot 1908, toen Club Brugge-supporters na een onderling duel ­spelers van Antwerp in ­elkaar klopten. Sindsdien kwam het nooit echt meer goed."

LEES OOK: Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Wie gunt u de titel het meest?

Meest recent

'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

38
38
'Nieuwe miljoenenklepper Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

177
177
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

81
81
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

287
287
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

185
185
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

102
102
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

95
95
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

93
93
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

108
108
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

44
44
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

327
327
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

83
83
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

229
229
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

168
168
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

366
366
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

119
119
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

217
217
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

806
806
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

275
275
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1388
1388
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

256
256
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

90
90
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

244
244
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

391
391

Meer sportnieuws