'Antwerp haalt alles uit de kast om Brugse titeldroom te doorprikken'

door
'Antwerp haalt alles uit de kast om Brugse titeldroom te doorprikken'

Met nog twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Jupiler Pro League razend spannend. KRC Genk behoudt een voorsprong van drie punten op Club Brugge, maar bij een gelijke stand trekken de West-Vlamingen aan het langste eind door de afronding bij de puntenhalvering. De kans is dus groot dat de beslissing pas op de laatste dag van kampioenschap valt.


Beide ploegen spelen dan voor eigen volk. Genk krijgt het bezoek van Standard, terwijl Club het op Jan Breydel opneemt tegen Antwerp. De Great Old heeft dan mogelijk niets meer om voor te spelen, maar volgens Het Nieuwsblad zal men er desondanks alles aan doen om de Brugse titeldroom te doorprikken. En de krant geeft daar twee redenen voor.

Ten eerste de gespannen relatie tussen voorzitters Paul Gheysens en Bart Verhaeghe. Als die eerste Verhaeghe een hak kan zetten, zal hij die kans wellicht met beide handen grijpen. "Het botert ook ­totaal niet tussen Gheysens en Verhaeghe, die verwikkeld zijn in een dispuut over een stuk grond in Brugge waar Club graag zijn nieuw ­stadion zou bouwen", aldus HNB.

Daarnaast is er ook de rivaliteit tussen de supportersclans. Terwijl de aanhang van Antwerp op zich niets tegen Genk heeft, is Blauw-Zwart al een hele tijd een grote rivaal. "Dat erfvijandschap tussen stamnummer 1 en stamnummer 3 gaat zelfs terug tot 1908, toen Club Brugge-supporters na een onderling duel ­spelers van Antwerp in ­elkaar klopten. Sindsdien kwam het nooit echt meer goed."

LEES OOK: Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Wie gunt u de titel het meest?

Meest recent

‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

0
0
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

33
33
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

37
37
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

33
33
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

12
12
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

123
123
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

34
34
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

123
123
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

302
302
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

259
259
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

101
101
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

87
87
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

226
226
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

390
390
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

164
164
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

380
380
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

139
139
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

192
192
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

182
182
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

250
250
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

670
670
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

171
171
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

292
292
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

73
73
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

240
240

Meer sportnieuws