Pochettino eist verandering: "Zou dom zijn om anders te blijven"

door
Pochettino eist verandering:

Ondanks het succes van Tottenham Hotspur is het allesbehalve zeker dat manager Mauricio Pochettino ook na de zomer nog aan de club verbonden is. De Argentijn is niet blij met het beleid van de clubdirectie. Als daarin niks veranderd lijkt de trainer Londen te gaan verlaten.


Tottenham heeft een historische week achter de rug, waarin de club zich voor het eerste plaatste voor de finale van de Champions League. Desondanks blijven er frustraties bij Pochettino over de houding van de clubleiding. De afgelopen twee transferperiode werden er geen aankopen gedaan, terwijl de directie wel topprestaties eisen. De 47-jarige manager is klaar met deze gang van zaken en sluit een vertrek niet uit.

"Ik sta open voor alles", vertelt Pochettino over zijn toekomst. "Waar ik niet voor open sta, is een nieuw hoofdstuk beginnen bij deze club zonder plan, zonder helder idee, zonder eerlijk te zijn naar de buitenwacht. We moeten realistisch zijn en onze fans de waarheid vertellen. Iedereen weet dat er dingen moeten veranderen. Dat betekent niet per se dat er meer geld uitgegeven moet worden. Het moet vooral duidelijker worden. Er moet een plan zijn waar we naartoe willen de komende vijf tot tien jaar."

De verwachtingen van de clubleiding van de Londenaren zijn niet realistisch volgens Pochettino. "Het is gewoon naïef om te denken dat we op deze manier nog een keer de Champions League-finale halen en altijd maar bij de eerste vier eindigen. We concurreren met clubs als Liverpool, City, Chelsea en United. Als je van ons hetzelfde verwacht als van die clubs, moet de club mij ander gereedschap geven. Als alles hier bij het oude blijft, zou het stom zijn om hier te blijven werken. Er moet een duidelijk plan komen, anders gaat het gegarandeerd mis."

LEES OOK: Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

Denkt u dat Pochettino bij Tottenham blijft?

Meest recent

'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

25
25
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

252
252
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

306
306
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

124
124
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

122
122
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

307
307
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

71
71
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

151
151
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

519
519
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

164
164
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

316
316
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

553
553
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

197
197
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

108
108
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

179
179
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

170
170
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

448
448
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

76
76
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

202
202
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

809
809
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

692
692
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

377
377
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

627
627
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

199
199
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

448
448

Meer sportnieuws