'Nieuw Champions League-plan vormt drama voor Jupiler Pro League'

1778 stemmen
'Nieuw Champions League-plan vormt drama voor Jupiler Pro League'

De Champions League vormde dit seizoen één groot spektakelstuk, vooral de knock out-fase was om duimen en vingers bij af te likken. Mogelijk krijgen we in de toekomst meer van dat als de Europese tornooien hervormd zullen worden. Maar de plannen die de UEFA nu op tafel zou hebben liggen, zijn een drama voor kleinere competities zoals de Jupiler Pro League.


Naar verluidt werd het plan deze week voorgesteld aan vertegenwoordigers van een aantal nationale competities. Documenten daar omtrent belandden echter in handen van de New York Times. En daaruit blijkt dat er vanaf 2024 drie grote Europese tornooien moeten komen: twee met 32 deelnemers, één met 64 deelnemers. Maar waar ploegen nu via hun nationale competities een ticket moeten bemachtigen, zou men in de toekomst werken met een systeem van promotie en degradatie. Al zijn die plekjes beperkt, waardoor de (grote) clubs uit het belangrijkste tornooi niet snel hun plaats moeten afstaan.

Dit voorstel is dus een uitstekende zaak voor de grootmachten in Europa, maar een drama voor de nationale competities. Zo verliezen zij hun waarde door gebrek of vermindering aan Europese tickets om uit te delen. Bovendien betekent dit nieuwe format meer wedstrijden. Mogelijk ook in de weekenden die nu gereserveerd blijven voor het nationale voetbal.

"NATIONALE COMPETITIES WORDEN VERNIETIGD"
Het plan stuit dan ook op verzet. Onder meer bij Javier Tebas, voorzitter van de Spaanse Primera Division. "Er werd ons een concreet project gepresenteerd dat de UEFA samen met een aantal rijke en machtige Europese clubs heeft ontwikkeld. Dit format kan ertoe leiden dat de nationale competities worden vernietigd en dat de sportieve en financiële verschillen tussen clubs worden bestendigd", werd hij geciteerd door VI.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Goed plan?

Meest recent

Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

14
14
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

133
133
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

181
181
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

121
121
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

140
140
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

158
158
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

341
341
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

516
516
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

112
112
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

242
242
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

328
328
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

320
320
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

587
587
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

386
386
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

147
147
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

199
199
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

430
430
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

555
555
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

376
376
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

173
173
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

418
418
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

62
62
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

514
514
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

684
684

Meer sportnieuws