EL: Hazard schiet Chelsea naar finale, Arsenal de tegenstander

door
EL: Hazard schiet Chelsea naar finale, Arsenal de tegenstander

Vanavond stonden de terugwedstrijden in de halve finales van de Europa League op het programma. Net als in de Champions League konden we in de finale een volledig Engelse strijd krijgen. Daarvoor moesten Chelsea en Arsenal wel weten af te rekenen met respectievelijk Frankfurt en Valencia.

Bij The Blues mocht Eden Hazard ditmaal wél aan de aftrap beginnen in Europa. De Rode Duivel speelde vanavond wellicht zijn laatste wedstrijd op Stamford Bridge in afwachting van zijn transfer naar Real Madrid. In de eerste helft toonde hij nogmaals waarom ze hem daar zo zullen missen. Met een mooie opening op Loftus Cheek zorgde hij mee voor de 1-0 ruststand. Meteen na rust kreeg Chelsea echter een fikse domper te verwerken. Luka Jovic, wie anders, zorgde vrijwel meteen voor 1-1. Daar bleef het ook bij na 90 minuten, en in de verlengingen werd er niet meer gescoord waardoor penalty's moesten beslissen. Daarin bleken The Blues het koelbloedigst, en knalde Hazard de beslissende bal tegen de touwen.



Arsenal nam een 3-1 voorsprong mee naar Valencia, die vol vuur aan de wedstrijd begonnen. Dat leverde al snel het openingdoelpunt op van Gameiro. Echter prikte The Gunners vrijwel meteen tegen met Aubameyang: 1-1 en meteen ook de ruststand. Na rust leek Lacazette de kwalificatie meteen veilig te stellen voor Arsenal, maar Gameiro prikte snel tegen. Opnieuw Aubameyang smoorde echter alle Valenciaanse hoop in de kiem met de 2-3. In het slot maakte de Gabonees zijn hattrick nog compleet met een snoeiharde pegel in het dak van het doel: 2-4 en Arsenal verdiende finalist.


LEES OOK: Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Wint Arsenal de Europa League?

Meest recent

Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

5
5
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

28
28
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

297
297
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

45
45
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

275
275
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

130
130
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

141
141
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

179
179
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

174
174
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

159
159
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

339
339
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

273
273
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

81
81
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

157
157
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

328
328
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

296
296
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

253
253
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

54
54
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

186
186
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

431
431
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

233
233
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

450
450
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

208
208
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

353
353

Meer sportnieuws