EL: Hazard schiet Chelsea naar finale, Arsenal de tegenstander

door
EL: Hazard schiet Chelsea naar finale, Arsenal de tegenstander

Vanavond stonden de terugwedstrijden in de halve finales van de Europa League op het programma. Net als in de Champions League konden we in de finale een volledig Engelse strijd krijgen. Daarvoor moesten Chelsea en Arsenal wel weten af te rekenen met respectievelijk Frankfurt en Valencia.

Bij The Blues mocht Eden Hazard ditmaal wél aan de aftrap beginnen in Europa. De Rode Duivel speelde vanavond wellicht zijn laatste wedstrijd op Stamford Bridge in afwachting van zijn transfer naar Real Madrid. In de eerste helft toonde hij nogmaals waarom ze hem daar zo zullen missen. Met een mooie opening op Loftus Cheek zorgde hij mee voor de 1-0 ruststand. Meteen na rust kreeg Chelsea echter een fikse domper te verwerken. Luka Jovic, wie anders, zorgde vrijwel meteen voor 1-1. Daar bleef het ook bij na 90 minuten, en in de verlengingen werd er niet meer gescoord waardoor penalty's moesten beslissen. Daarin bleken The Blues het koelbloedigst, en knalde Hazard de beslissende bal tegen de touwen.



Arsenal nam een 3-1 voorsprong mee naar Valencia, die vol vuur aan de wedstrijd begonnen. Dat leverde al snel het openingdoelpunt op van Gameiro. Echter prikte The Gunners vrijwel meteen tegen met Aubameyang: 1-1 en meteen ook de ruststand. Na rust leek Lacazette de kwalificatie meteen veilig te stellen voor Arsenal, maar Gameiro prikte snel tegen. Opnieuw Aubameyang smoorde echter alle Valenciaanse hoop in de kiem met de 2-3. In het slot maakte de Gabonees zijn hattrick nog compleet met een snoeiharde pegel in het dak van het doel: 2-4 en Arsenal verdiende finalist.


LEES OOK: UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Wint Arsenal de Europa League?

Meest recent

Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

0
0
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

80
80
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

135
135
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

184
184
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

90
90
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

246
246
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

177
177
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

665
665
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

93
93
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

137
137
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

220
220
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

84
84
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

159
159
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

90
90
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

164
164
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

64
64
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

40
40
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

297
297
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

104
104
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

390
390
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

363
363
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

105
105
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

210
210
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

406
406
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

190
190

Meer sportnieuws