EL: Hazard schiet Chelsea naar finale, Arsenal de tegenstander

350
EL: Hazard schiet Chelsea naar finale, Arsenal de tegenstander

Vanavond stonden de terugwedstrijden in de halve finales van de Europa League op het programma. Net als in de Champions League konden we in de finale een volledig Engelse strijd krijgen. Daarvoor moesten Chelsea en Arsenal wel weten af te rekenen met respectievelijk Frankfurt en Valencia.

Bij The Blues mocht Eden Hazard ditmaal wél aan de aftrap beginnen in Europa. De Rode Duivel speelde vanavond wellicht zijn laatste wedstrijd op Stamford Bridge in afwachting van zijn transfer naar Real Madrid. In de eerste helft toonde hij nogmaals waarom ze hem daar zo zullen missen. Met een mooie opening op Loftus Cheek zorgde hij mee voor de 1-0 ruststand. Meteen na rust kreeg Chelsea echter een fikse domper te verwerken. Luka Jovic, wie anders, zorgde vrijwel meteen voor 1-1. Daar bleef het ook bij na 90 minuten, en in de verlengingen werd er niet meer gescoord waardoor penalty's moesten beslissen. Daarin bleken The Blues het koelbloedigst, en knalde Hazard de beslissende bal tegen de touwen.



Arsenal nam een 3-1 voorsprong mee naar Valencia, die vol vuur aan de wedstrijd begonnen. Dat leverde al snel het openingdoelpunt op van Gameiro. Echter prikte The Gunners vrijwel meteen tegen met Aubameyang: 1-1 en meteen ook de ruststand. Na rust leek Lacazette de kwalificatie meteen veilig te stellen voor Arsenal, maar Gameiro prikte snel tegen. Opnieuw Aubameyang smoorde echter alle Valenciaanse hoop in de kiem met de 2-3. In het slot maakte de Gabonees zijn hattrick nog compleet met een snoeiharde pegel in het dak van het doel: 2-4 en Arsenal verdiende finalist.


LEES OOK: Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Wint Arsenal de Europa League?

Meest recent

Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

14
14
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

38
38
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

20
20
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

96
96
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

98
98
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

52
52
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

46
46
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

80
80
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

192
192
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

158
158
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

352
352
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

303
303
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

127
127
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

131
131
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

232
232
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

199
199
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

264
264
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

324
324
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

224
224
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

232
232
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

103
103
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

262
262
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54

Meer sportnieuws