Bizar scenario op tafel: volgend seizoen competitie met 18 ploegen?

door
Bizar scenario op tafel: volgend seizoen competitie met 18 ploegen?

Dinsdag legde KV Mechelen effectief een klacht in kort geding neer tegen de voetbalbond. Malinwa vindt namelijk dat het door de spoedprocedure van de Geschillencommissie te weinig tijd krijgt om zijn verdediging voor te bereiden omtrent de zitting rond matchfixing. Op 16 mei zal de rechtbank hier omtrent een uitspraak doen.


En dat kan enorme gevolgen hebben voor de competitie van volgend seizoen. Stel dat Mechelen en Waasland-Beveren worden vrijgepleit of de zaak wordt op de lange baan geschoven, dan zullen ploegen als Lokeren en zeker Beerschot Wilrijk, die hierdoor hun plek in 1A zouden kwijt geraken, sowieso nog in beroep gaan. Een nieuwe procedureslag dus en wanneer die ten vroegste afgerond is, kan het nieuwe seizoen alweer bijna beginnen.

Daarom worden er nu al naar alternatieven gezocht. Volgens Het Laatste Nieuws is het zelfs een optie om volgend seizoen de competitie in 1A af te werken met 18 ploegen. Met naast KVM en WB dus ook Beerschot en Lokeren. Op die manier voorkomt men dat de competitie achteraf nog overhoop wordt gegooid. De piste werd al meteen afgeschoten door bijvoorbeeld het kamp van AA Gent, maar vindt ook steun bij pakweg KV Kortrijk.

Een competitie met 18 zou wel voor de nodige organisatorische vraagstukken kunnen zorgen. Want als de reguliere competitie al 34 speeldagen duurt, wat zal er dan met de PO's gebeuren? En hoe zal 1B er uit gaan zien met plots twee ploegen minder? Bovendien lijkt het een scenario met een dubbele bodem. "De vrees bestaat ook dat de piste met een competitie met 18 alleen maar opgeworpen wordt als opstap naar een competitie met 20 een jaar later", aldus HLN.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

Een competitie met 18 ploegen ...

Meest recent

Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

132
132
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

67
67
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

24
24
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

197
197
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

249
249
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

158
158
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

109
109
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

45
45
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

44
44
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

104
104
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

360
360
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

276
276
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

164
164
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

269
269
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

332
332
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

76
76
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

563
563
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

42
42
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

210
210
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

364
364
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

159
159
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

113
113
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

23
23
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

612
612

Meer sportnieuws