Bizar scenario op tafel: volgend seizoen competitie met 18 ploegen?

door
Bizar scenario op tafel: volgend seizoen competitie met 18 ploegen?

Dinsdag legde KV Mechelen effectief een klacht in kort geding neer tegen de voetbalbond. Malinwa vindt namelijk dat het door de spoedprocedure van de Geschillencommissie te weinig tijd krijgt om zijn verdediging voor te bereiden omtrent de zitting rond matchfixing. Op 16 mei zal de rechtbank hier omtrent een uitspraak doen.


En dat kan enorme gevolgen hebben voor de competitie van volgend seizoen. Stel dat Mechelen en Waasland-Beveren worden vrijgepleit of de zaak wordt op de lange baan geschoven, dan zullen ploegen als Lokeren en zeker Beerschot Wilrijk, die hierdoor hun plek in 1A zouden kwijt geraken, sowieso nog in beroep gaan. Een nieuwe procedureslag dus en wanneer die ten vroegste afgerond is, kan het nieuwe seizoen alweer bijna beginnen.

Daarom worden er nu al naar alternatieven gezocht. Volgens Het Laatste Nieuws is het zelfs een optie om volgend seizoen de competitie in 1A af te werken met 18 ploegen. Met naast KVM en WB dus ook Beerschot en Lokeren. Op die manier voorkomt men dat de competitie achteraf nog overhoop wordt gegooid. De piste werd al meteen afgeschoten door bijvoorbeeld het kamp van AA Gent, maar vindt ook steun bij pakweg KV Kortrijk.

Een competitie met 18 zou wel voor de nodige organisatorische vraagstukken kunnen zorgen. Want als de reguliere competitie al 34 speeldagen duurt, wat zal er dan met de PO's gebeuren? En hoe zal 1B er uit gaan zien met plots twee ploegen minder? Bovendien lijkt het een scenario met een dubbele bodem. "De vrees bestaat ook dat de piste met een competitie met 18 alleen maar opgeworpen wordt als opstap naar een competitie met 20 een jaar later", aldus HLN.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Een competitie met 18 ploegen ...

Meest recent

'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

29
29
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

40
40
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

112
112
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

45
45
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

75
75
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

30
30
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

225
225
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

165
165
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

227
227
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

252
252
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

120
120
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

242
242
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

951
951
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

101
101
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

50
50
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

115
115
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

608
608
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

251
251
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

667
667
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

185
185
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

250
250
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

46
46
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

703
703
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

868
868

Meer sportnieuws