'KVM trekt juridische strijd op, Beerschot zet tegenaanval in'

door
'KVM trekt juridische strijd op, Beerschot zet tegenaanval in'

KV Mechelen liet al doorschemeren dat het alle mogelijke juridische middelen zal inzetten om zijn sanctie te ontlopen in het veelbesproken matchfixing-dossier. En de club voegt de daad nu ook bij het woord. Zo zal dinsdag een kortgedingprocedure worden aangespannen tegen de voetbalbond.


Om de competitie van volgend seizoen niet te fel in de war te laten lopen, wil de Geschillencommissie het dossier zo snel mogelijk behandelen en dus werd een spoedprocedure opgestart. Maar de verdediging van KVM vindt dat het daardoor te weinig tijd krijgt om zich voor te bereiden en ook dat hun rechten hierdoor geschonden worden. Bovendien wil men ook inzage in het strafrechtelijk dossier, er zouden namelijk telefoontaps zijn die de club kunnen vrijpleiten.

Maar nu is KFCO Beerschot Wilrijk, dat zou promoveren indien Mechelen gestraft wordt, in de tegenaanval getrokken. Volgens Het Nieuwsblad zal de Antwerpse club zich burgerlijke partij stellen in het kortgeding. Men vindt namelijk dat KVM voldoende tijd heeft om zich voor te bereiden. "Op het Kiel wijst men er bovendien op dat volgens het intern reglement van de Pro League clubs kunnen worden uitgesloten als ze een zaak aanspannen bij een burgerlijke rechtbank", aldus HNB. Dat laatste kwam echter nog nooit voor en is juridisch ook betwistbaar.

LEES OOK: KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

🚀

KVM wil de zaak gewoon zo lang rekken tot er geen sportieve sanctie mee mogelijk is ...

Meest recent

Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

20
20
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

24
24
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

41
41
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

24
24
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

85
85
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

40
40
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

163
163
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

69
69
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

57
57
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

283
283
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

58
58
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

53
53
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

47
47
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

280
280
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

127
127
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

171
171
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

143
143
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

160
160
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

131
131
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

179
179
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

134
134
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

139
139

Meer sportnieuws