'KVM trekt juridische strijd op, Beerschot zet tegenaanval in'

door
'KVM trekt juridische strijd op, Beerschot zet tegenaanval in'

KV Mechelen liet al doorschemeren dat het alle mogelijke juridische middelen zal inzetten om zijn sanctie te ontlopen in het veelbesproken matchfixing-dossier. En de club voegt de daad nu ook bij het woord. Zo zal dinsdag een kortgedingprocedure worden aangespannen tegen de voetbalbond.


Om de competitie van volgend seizoen niet te fel in de war te laten lopen, wil de Geschillencommissie het dossier zo snel mogelijk behandelen en dus werd een spoedprocedure opgestart. Maar de verdediging van KVM vindt dat het daardoor te weinig tijd krijgt om zich voor te bereiden en ook dat hun rechten hierdoor geschonden worden. Bovendien wil men ook inzage in het strafrechtelijk dossier, er zouden namelijk telefoontaps zijn die de club kunnen vrijpleiten.

Maar nu is KFCO Beerschot Wilrijk, dat zou promoveren indien Mechelen gestraft wordt, in de tegenaanval getrokken. Volgens Het Nieuwsblad zal de Antwerpse club zich burgerlijke partij stellen in het kortgeding. Men vindt namelijk dat KVM voldoende tijd heeft om zich voor te bereiden. "Op het Kiel wijst men er bovendien op dat volgens het intern reglement van de Pro League clubs kunnen worden uitgesloten als ze een zaak aanspannen bij een burgerlijke rechtbank", aldus HNB. Dat laatste kwam echter nog nooit voor en is juridisch ook betwistbaar.

LEES OOK: Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KVM wil de zaak gewoon zo lang rekken tot er geen sportieve sanctie mee mogelijk is ...

Meest recent

Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

27
27
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

109
109
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

86
86
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

277
277
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

86
86
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

75
75
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

97
97
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

232
232
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

376
376
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

445
445
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

45
45
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

246
246
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

243
243
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

65
65
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

167
167
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

511
511
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

206
206
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

136
136
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

206
206
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

119
119
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

240
240
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

157
157
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

117
117
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

410
410

Meer sportnieuws