'KVM trekt juridische strijd op, Beerschot zet tegenaanval in'

door
'KVM trekt juridische strijd op, Beerschot zet tegenaanval in'

KV Mechelen liet al doorschemeren dat het alle mogelijke juridische middelen zal inzetten om zijn sanctie te ontlopen in het veelbesproken matchfixing-dossier. En de club voegt de daad nu ook bij het woord. Zo zal dinsdag een kortgedingprocedure worden aangespannen tegen de voetbalbond.


Om de competitie van volgend seizoen niet te fel in de war te laten lopen, wil de Geschillencommissie het dossier zo snel mogelijk behandelen en dus werd een spoedprocedure opgestart. Maar de verdediging van KVM vindt dat het daardoor te weinig tijd krijgt om zich voor te bereiden en ook dat hun rechten hierdoor geschonden worden. Bovendien wil men ook inzage in het strafrechtelijk dossier, er zouden namelijk telefoontaps zijn die de club kunnen vrijpleiten.

Maar nu is KFCO Beerschot Wilrijk, dat zou promoveren indien Mechelen gestraft wordt, in de tegenaanval getrokken. Volgens Het Nieuwsblad zal de Antwerpse club zich burgerlijke partij stellen in het kortgeding. Men vindt namelijk dat KVM voldoende tijd heeft om zich voor te bereiden. "Op het Kiel wijst men er bovendien op dat volgens het intern reglement van de Pro League clubs kunnen worden uitgesloten als ze een zaak aanspannen bij een burgerlijke rechtbank", aldus HNB. Dat laatste kwam echter nog nooit voor en is juridisch ook betwistbaar.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

KVM wil de zaak gewoon zo lang rekken tot er geen sportieve sanctie mee mogelijk is ...

Meest recent

Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

41
41
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

6
6
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

53
53
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

124
124
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

12
12
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

31
31
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

12
12
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

268
268
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

136
136
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

176
176
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

55
55
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

215
215
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

100
100
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

96
96
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

119
119
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

353
353
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

96
96
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

461
461
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

271
271
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

72
72
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

216
216
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

488
488
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

582
582

Meer sportnieuws