Arsenal en Chelsea zetten flinke stap richting Europa League-finale

door
Arsenal en Chelsea zetten flinke stap richting Europa League-finale

Vanavond werden in de Europa League de heenwedstrijden van de halve finales afgewerkt. Chelsea deed dat bij het Duitse Eintracht Frankfurt, terwijl Arsenal in het Emirates Stadium het Spaanse Valencia ontving.

Maurizio Sarri zette voor de heenwedstrijd Eden Hazard verrassend genoeg op de bank. De Rode Duivel speelde amper in de Europa League, maar in een halve finale is die keuze best bedenkelijk. Het leek Chelsea ook meteen duur te staan te gaan komen, want Jovic zorgde voor 1-0. Pedro zette de bordjes vlak voor rust echter terug gelijk met de 1-1. Na rust werd er niet meer gescoord, en keert Chelsea zo terug met een zeer gunstige uitgangspositie. Opvallend: Frankfurt schoot amper drie keer op doel in de hele wedstrijd.



Arsenal nam het dus op tegen Valencia, dat al na amper 11 minuten spelen op voorsprong kwam via Diakhaby. Lacazette maakte die treffer zeven minuten later echter al ongedaan en zorgde net voor het halfuur ook voor de 2-1 ruststand. Na de koffie drukte de thuisploeg Valencia hélemaal weg. Lacazette liet dé kans op de 3-1 liggen, maar Aubameyang zorgde in de toegevoegde tijd alsnog voor de meer dan verdiende en o zo nodige 3-1. Een Londense derby in de finale van de Europa League lijkt na vanavond dus een grote mogelijkheid.

LEES OOK: Garcia heeft plots uniek wapen: “Zijn beste match”

Wie wint de Europa League?

Meest recent

Anderlecht tóch genekt? Nieuwe twist in offside-kwestie

Bij RSC Anderlecht heerste afgelopen zondag heel wat onvrede over het afgekeurde doelpunt van ...

0
0
'Bliksemvertrek bij Club: topaanwinst maakt knaltransfer'

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij Bayern München. Een loodzware ...

67
67
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 12 bekend

In het eerste weekend na de interlandbreak eiste de arbitrage, al dan niet terecht, hier en daar ...

62
62
Hasi hakt knopen door: topaankoop in nesten bij Anderlecht

De zomermercato was geen doorslaand succes voor RSC Anderlecht, al vinden een aantal van Olivier ...

101
101
'Club Brugge & KV Mechelen bikkelen om ruwe diamant'

Club Brugge neemt het in de Champions League woensdag op tegen Bayern München. Blauw-Zwart ...

192
192
Wilmots versus Lardot: Standard in de clinch met KBVB

Standard hield maandag vlot stand in de resterende zes minuten tegen Antwerp, dat wel onder ...

152
152
Goots schrikt zich rot: Gheysens belt met pikante boodschap

“Ik verslikte me, ook al was mijn koffie al op,” zo liet Goots zopas optekenen bij GVA. ...

445
445
Inter-coach fileert Union: "Grenzend aan het gemene"

Landskampioen Union SG staat dinsdagavond opnieuw voor een enorme uitdaging in de Champions League. ...

122
122
Conte doet boekje open over bankzitter Noa Lang

In de Champions League staat dinsdag het duel tussen de kampioenen van Italië en Nederland op het ...

183
183
Standard-Antwerp krijgt serieus staartje: topadvocaat ingezet

Maandagnamiddag werden de resterende minuten van het duel tussen Standard en Antwerp FC afgewerkt. ...

614
614
'Clement zet zich schrap: herkansing in topcompetitie'

Sinds zijn ontslag bij Rangers FC zit Philippe Clement nog steeds zonder club. Maar daar zou wel ...

182
182
Harry Kane bekent kleur: "Wat ik over Club Brugge weet?"

De derde speeldag van de League Phase in de Champions League staat voor de deur. Daarin maakt Club ...

294
294
Plottwist van formaat: Nathan De Cat tóch in WK-selectie

Begin volgende maand gaat in Qatar het WK U17 van start. België neemt deel aan dat toernooi en ...

264
264
Hasi houdt adem in: revelatie Anderlecht in lappenmand?

Een zege leverde het niet op, maar tegen STVV blonk Nathan De Cat wel andermaal uit bij RSC ...

246
246
Fink moet puzzelen: Genk geteisterd door blessuregolf

KRC Genk krijgt maar geen lijn in de prestaties, want na de weinig overtuigende zeges tegen Dender ...

296
296
Bommetje in Anderlecht: Hasi in de clinch met toptalent

RSC Anderlecht bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen STVV. Vooral in de tweede helft ...

409
409
Mokerslag voor Leko: noodlot slaat toe bij AA Gent

AA Gent ging zondag met de billen bloot tegen Zulte Waregem. Een regelrechte blamage voor de ...

413
413
Lardot velt verdict: Anderlecht bestolen tegen STVV?

RSC Anderlecht liet zondag alweer punten liggen tegen STVV. Even leken de Brusselaars nochtans op ...

346
346
City-fans in shock: Doku kapot na uithaal van Guardiola

Het werd 2-0, maar de klap viel ná affluiten: Doku kreeg een publieke uithaal van Guardiola. ...

444
444
Standard is het beu en voert verbod in

Standard heeft zich vrijdag van zijn slechtste kant laten zien. Een aantal fans misdroegen zich en ...

153
153
Keert trouwe clubdienaar weldra terug naar Anderlecht?

Olivier Deschacht is de afgelopen jaren vooral bezig als analist en hij doet ook regelmatig mee aan ...

228
228
STVV ontdekt volgende diamant: "Mooie toekomst"

STVV speelde alweer een goede partij en pakte oververdiend een punt tegen RSC Anderlecht. Het ...

142
142
'Standard zet grote stap: héél hoog bezoek uit Engeland'

Standard werd een aantal jaren geleid door de Amerikaanse oplichters van 777 Partners. De Rouches ...

318
318
De Bruyne hoort woorden die hem even stil maken

Vorig weekend leed Napoli een pijnlijke nederlaag op het veld van Torino. Daar kon ook Kevin De ...

301
301
Coucke krijgt bizarre tip: "Haal hem als sportief directeur"

Bij RSC Anderlecht gaat er dit seizoen nog het een en ander gebeuren. Marc Coucke heeft de eerste ...

664
664

Meer sportnieuws