Anderlecht meteen geconfronteerd met groot transferprobleem

door
Anderlecht meteen geconfronteerd met groot transferprobleem

Het vertrek van Fred Rutten, het puntje tegen AA Gent, de wederopstanding van enkele jongeren en de nodige gesprekken met de fans, hebben ervoor gezorgd dat de rust bij RSC Anderlecht enigszins is teruggekeerd. En dat is ook noodzakelijk. De focus van het bestuur moet nu immers liggen op de trainerszoektocht en vooral op de o zo belangrijke zomermercato.


Want komende zomer wacht één van de meest cruciale transferperiodes in de (recente) geschiedenis van de club. Al wordt RSCA volgens Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine, meteen geconfronteerd met een groot probleem als het naast een Europees ticket grijpt. "Europees voetbal zal in principe niet meer gehaald worden. Daar gaat het bestuur, met name Marc Coucke, zelf ook al van uit. Vraag is dus maar hoe je straks potentiële versterkingen zal kunnen motiveren om te tekenen bij Anderlecht."

Goed overleg en een duidelijke taakverdeling zullen dus noodzakelijk zijn binnen het bestuur. Maar ook daar vreest Sys voor. "Kan Coucke genoeg verantwoordelijkheid laten aan Frank Arnesen en Michael Verschueren? In het bedrijfsleven heeft hij het daar in ieder geval moeilijk mee, zo weten we. Maar ze hebben een rampjaar achter de rug, er is geen marge meer voor geklungel: de keuze van de nieuwe trainer en de nieuwe spelers moet juist zijn. Falen is uitgesloten."

LEES OOK: Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Hebt u vertrouwen in de komende transferperiode van RSCA?

Meest recent

'PSV weigert absoluut monsterbod uit de Premier League'

PSV verkocht de afgelopen jaren voor heel veel geld. De Nederlandse topclub kon de afgelopen dagen ...

1
1
Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Napoli speelde enkele jaren geleden na tientallen jaren weer eens kampioen in de Serie A. In ...

23
23
'OHL hoopt op jackpot: drie spelers grof wild'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

54
54
Alonso geeft transferplannen Real Madrid prijs

Real Madrid kent een stroef seizoen. Xabi Alons kreeg al de nodige kritiek, maar voorlopig is een ...

17
17
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

41
41
Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"

Nathan De Cat is een toptalent en dat zien de buitenlande ploegen uiteraard ook. Vincent Mannaert ...

185
185
Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Om 16u begonnen er twee matchen in de Premier League. Wolverhampton probeerde tegen West Ham United ...

53
53
Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Rudi Garcia kreeg uit bepaalde hoek overdreven veel kritiek. De Rode Duivels zijn anno 2026 een ...

52
52
'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

121
121
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

257
257
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

112
112
'AA Gent zet verrassende naam op verlanglijstje'

AA Gent wil deze mercato een aantal nieuwe spelers halen. Ze worden ondertussen steeds vaker aan ...

177
177
'Union SG legt spits vast: kostprijs een half miljoen euro'

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens Sky Sports Deutschland staat de ...

64
64
Tielemans bepalend, Celtic onderuit in Old Firm

In Engeland en Schotland stonden er om 13u30 twee matchen op het programma. Aston Villa ontving ...

62
62
Gaat Garcia in maart voor stunt in selectie Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia maakt zich klaar voor het WK. In maart trekken de Belgen naar Chicago om er ...

122
122
'Club Brugge heeft vervanger Ordoñez al in het vizier'

Joel Ordoñez gaat Club Brugge deze maand of ten laatste in de zomer verlaten. Dat staat vast. ...

302
302
Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

In België zijn er zeer veel buitenlandse eigenaren en dat is tot op heden niet bepaald vaak een ...

343
343
Topspeler Union na één jaar weg? "In de zomer kijken"

Bij Union SG gaan er in de zomer weer de nodige spelers vertrekken. De Brusselaars zien mogelijk ...

69
69
'Recordtransfer Club back on track: enorme som onthuld'

Club Brugge KV hoopt zijn basiself zo goed mogelijk intact te houden tijdens de wintermercato, maar ...

398
398
'Chelsea schakelt razendsnel: nieuwe trainer staat al klaar'

Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd ...

63
63
Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

375
375
Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

448
448
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

426
426
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

410
410
'Overmars gokt: Antwerp all-in op gigantisch risico'

Royal Antwerp FC is de wintermercato naarstig aan het afspeuren om de selectie te versterken. The ...

315
315

Meer sportnieuws