Genkse sensatie geen toevalstreffer: "Maar dat hij het zó goed zou doen?"

door
Genkse sensatie geen toevalstreffer:

KRC Genk blijft uitstekend presteren in Play-Off I en vergrootte afgelopen weekend zijn voorsprong op Club Brugge opnieuw tot vier punten. De Limburgers ontdekken dezer dagen bovendien een nieuwe sensatie, want op de rechterflank blijkt Junya Ito bijna wekelijks beslissend.


Zijn succes is geen toevalstreffer, want Genk volgde hem al een jaar voor het hem in januari binnenhaalde. "Toen we de eerste keer informeerden, knokten ze tegen degradatie en wilden ze zo'n belangrijke speler niet laten gaan. Nu was Kashiwa Reysol net naar tweede klasse gedegradeerd, en bleek een vertrek plots wel bespreekbaar. Het is niet zo dat we een speler in tweede klasse hebben weggehaald, zoals hier en daar werd gesuggereerd. Het seizoen was net afgelopen, en Ito vertrok nog voor zijn oude ploeg in tweede klasse aan het nieuwe seizoen begon", legt technisch directeur Dimitri de Condé uit in Sport/Voetbalmagazine.

Al kijken ze in Genk toch ook met grote ogen naar zijn ontwikkeling. "Dat hij minuten zou maken dit seizoen, hadden we wel verwacht, maar dat hij basisspeler zou worden in PO1 én het daarbij nog eens zo goed zou doen? Dat had ik niet gedacht. Evenmin dat zijn snelheid met de bal aan de voet zo hoog ligt. Het is nochtans niet evident om in de Belgische competitie drie man te pakken op snelheidIedere tegenstander doet hij pijn, ook de topploegen."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

Zal Genk hem voor veel geld kunnen verkopen?

Meest recent

'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

103
103
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

35
35
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

136
136
Alderweireld keihard voor Duivel: "Zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

428
428
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

127
127
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

63
63
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

97
97
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

145
145
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

419
419
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

217
217
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

88
88
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

327
327
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

296
296
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

165
165
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

463
463
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

264
264
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

571
571
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

69
69
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

82
82
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

469
469
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

91
91
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

115
115
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

179
179
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

59
59

Meer sportnieuws