Eigen jeugd blinkt bij Beerschot: "Schitterend hoe hij zich profileerde"

door
Eigen jeugd blinkt bij Beerschot:

KFCO Beerschot Wilrijk moest vorig seizoen tot de laatste wedstrijd wachten op zijn eerste zege in Play-Off II, dit jaar is die klus al na vier speeldagen geklaard. Zo haalden de Mannekes het zaterdagavond met 2-0 van KAS Eupen. Coach Stijn Vreven dat deed daarvoor beroep op enkele jongeren en die lieten een veelbelovende indruk achter.


Quinten Simons bijvoorbeeld, begon als linksachter zelfs in de basis bij Beerschot en toonde meteen dat hij één en ander in zijn mars heeft. "Zoals Simons zich profileerde, dat was schitterend. Ik ken hem wel van de beloftenwedstrijden, maar hij had nog nooit met de A-kern meegetraind. Hij begon echter met heel veel vertrouwen en totaal onbevangen aan deze wedstrijd. Zoiets is niet vanzelfsprekend. Hij groeide steeds beter in de wedstrijd en hield zich makkelijk staande", aldus Vreven op de clubwebsite.

Daarnaast mocht middenvelder Brian De Keersmaecker invallen. En bij zijn debuut tekende de 18-jarige meteen voor een doelpunt. "Ik kon maar al te goed begrijpen dat hij hier heel emotioneel op reageerde en dat de traantjes vloeiden. Hij vertelde me dat hij de voorbije nacht niet of amper had kunnen slapen van de stress en de zenuwen. Wel, ik ben er van overtuigd dat hij vanavond met een glimlach van voldoening in slaap zal vallen. De manier waarop beide jonge jongens zich hier hebben getoond, dat belooft voor de toekomst."

Vreven moet in PO II volop de kaart van de jeugd trekken ...

Meest recent

De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

2
2
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

28
28
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

159
159
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

145
145
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

67
67
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

130
130
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

19
19
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

298
298
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

630
630
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

67
67
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

253
253
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

41
41
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

449
449
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

96
96
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

394
394
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

62
62
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

183
183
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

166
166
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

85
85
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

328
328
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

134
134
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

713
713
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

433
433
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

520
520
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

124
124

Meer sportnieuws