Exit Leko: "Hij is bij Club Brugge plan-A om trainer te worden"

door
Exit Leko:

KRC Genk en Club Brugge strijden zondagavond in een rechtstreeks duel om de leidersplaats in Play-Off I. Het wordt daarbij uitkijken naar het gevecht op het middenveld, de loopwedstrijd op de flanken en de spitsenstrijd tussen Wesley en Samatta. En natuurlijk ook de tactische strijd tussen de twee coaches.


Bij Club heeft Ivan Leko zijn manschappen alvast op het juiste moment laten pieken. De vraag is echter of de Kroaat na het seizoen nog steeds op Jan Breydel actief zal zijn. "Ik denk het niet. Ze waren verbaasd dat hij begin dit jaar een contractverlenging weigerde en dan was er ook nog zijn betrokkenheid in 'Operatie Propere Handen'. Hoewel men veronderstelt dat hij onschuldig is, had het bestuur hem toen al mogelijk ontslagen als hij niet zoveel steun van de supporters had gekregen. De beslissing om niet door te gaan met hem, zelfs in het geval van een nationale dubbel, moet in die periode genomen zijn", stelt analist Nordin Jbari bij La Dernière Heure.

En dus staat Leko zondagavond mogelijk tegenover zijn opvolger. Philipp Clement wordt immers nadrukkelijk gelinkt aan een terugkeer naar Jan Breydel. "Ik denk dat hij het plan-A is bij Club Brugge. Genk heeft hem een nieuw contract aangeboden, maar hij vroeg zelf om bedenkingstijd. Dat is meestal een voorteken. Dat Club hem destijds niet de kans gaf? Ja, maar toen had Clement nog niets bewezen als hoofdcoach. Als hij nu naar Brugge terugkeert is dat door de grote poort en kan hij ook zijn eisen stellen."

LEES OOK: 'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Welke coach schat u het hoogste in?

Meest recent

Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

0
0
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

21
21
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

13
13
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

74
74
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

45
45
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

41
41
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

237
237
Sensatie in Amateur: 'BV-sprookje en zinderend spektakel'

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

93
93
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

55
55
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

51
51
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

46
46
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

255
255
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

117
117
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

151
151
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

138
138
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

154
154
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

123
123
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

169
169
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

128
128
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

136
136
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

56
56
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

481
481
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

215
215

Meer sportnieuws