Europese media spreken schande na incidenten Anderlecht

511 stemmen
Europese media spreken schande na incidenten Anderlecht

De supporters van RSC Anderlecht hebben vrijdagavond op brutale wijze de wedstrijd van hun ploeg tegen Standard laten stopzetten. Nadat, uit protest tegen het verval van hun club, meermaals met vuurwerk op het veld werd gegooid, kon scheidsrechter Erik Lambrechts niet anders dan de match stil te leggen. En dat nieuws doet nu over heel Europa de ronde.


In de Nederlandse media focust men zich uiteraard op coach Fred Rutten. "De sportieve crisis bij Anderlecht is vrijdag op Sclessin tot uitbarsting gekomen. De onvrede bij de Brusselse fans maakt de missie van Fred Rutten en co alleen maar lastiger", klinkt het bij Voetbal International. "Knalvuurwerk, vuurpijlen: het belandde allemaal al in de buurt van Ochoa. De Mexicaanse doelman van Standard greep zelfs al even naar zijn oor nadat een vuurwerkbom in zijn buurt ontploft", vult Algemeen Dagblad aan.

Het Duitse BILD heeft het dan weer over 'pyro-waanzin'. "Op het moment dat de match werd stopgezet, stond Anderlecht 2-0 achter. Daarvoor hadden de ‘Ultra Idioten’ zich al meermaals in negatieve zin doen opmerken. Ze kregen uiteindelijk hun zin: de match werd gestaakt."

Bij het Franse L'Equipe hield men het op een droge opsomming van de feiten. "Het gedrag van zijn fans kwam Anderlecht vandaag duur te staan. Na een - terecht - afgekeurde treffer van Halilovic begonnen ze vuurwerk op het veld te gooien en dat bleven ze doen na de twee goals van Standard. Rond het halfuur vond scheidsrechter Erik Lambrechts het welletjes en hij maakte definitief een einde aan de partij. Standard zal waarschijnlijk een 5-0-zege krijgen."

En ook bij het Spaanse Marca ging het voorval niet zomaar voorbij. "Al bij het begin van de wedstrijd hing er rook in het stadion door bommetjes en vuurwerk. Daarna werd de partij al een keer voor vijf minuten onderbroken en ondanks de inspanningen van de spelers bleven de fans ook daarna nog allerlei zaken op het veld gooien. Na de 2-0 haalden de Anderlecht-fans nog wat materiaal boven en werd de match definitief stopgezet."

LEES OOK: 'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

De amokmakers van vrijdag moeten een levenslang stadionverbod krijgen ...

Meest recent

'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

55
55
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

153
153
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

46
46
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

287
287
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

167
167
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

590
590
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

263
263
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

468
468
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

325
325
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

127
127
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

579
579
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

243
243
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

160
160
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

139
139
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

546
546
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

78
78
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

246
246
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

247
247
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

111
111
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

347
347
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

139
139

Meer sportnieuws