EL: Wisselend succes voor Belgen, wonderkind schittert met hattrick

door
EL: Wisselend succes voor Belgen, wonderkind schittert met hattrick

In de Europa League kenden de overgebleven landgenoten donderdagavond wisselend succes in de heenwedstrijden van de kwartfinales. Dries Mertens verloor met Napoli immers op het veld van Arsenal: 2-0. Chelsea, waar Eden Hazard op de bank begon, haalde het met 1-0 op het veld van Genk-killer Slavia Praag. Verder won Benfica van Frankfurt dankzij wonderkind Joao Felix, Valencia haalde het tot slot de Spaanse derby tegen Villarreal.


Vooraf werd vooral uitgekeken naar het tweeluik tussen Arsenal en Napoli. In de praktijk had de formatie uit Napels echter weinig te vertellen en dat resulteerde binnen 25 minuten in een 2-0 stand. Aaron Ramsey brak de ban na een kwartier spelen door een heerlijke aanval af te ronden.

Tien minuten na de openingstreffer stond het al 2-0. Lucas Torreira besloot het maar eens te proberen en dankzij de onfortuinlijke Kalidou Koulibaly eindigde de bal in het Italiaanse doel. Napoli probeerde nog wel op z'n minst een uitdoelpunt mee te pikken, maar de grootste kansen waren nog voor de 'Gunners'. Mertens stond in de basis, maar speelde een erg bleke partij. Na 65 minuten werd hij gewisseld voor Arek Milik.

Ook Chelsea wint
De kans is aanzienlijk dat er twee Londense clubs deelnemen aan de halve finales van de Europa League. Chelsea heeft eveneens een grote stap gezet door met 0-1 te winnen bij Slavia Praag, dat eerder nog KRC Genk uitschakelde. Marcos Alonso kopte in Tsjechië vlak voor tijd raak. Hazard begon op de bank, maar bij een 0-0-tussenstand viel hij halfweg de tweede helft toch in.

Wonderkind schittert in Lissabon
Benfica en Eintracht Frankfurt hebben het publiek in Lissabon weten te vermaken. Een rode kaart van Evan N'Dicka en de daaropvolgende strafschop van wonderkind João Felix (19) had een flinke impact. Luka Jovic, die uitgerekend door Benfica aan de Duitsers wordt verhuurd. scoorde nog wel tegen in het Estadio da Luz. Maar de uitblinkende Felix (nog tweemaal) en Rúben Dias beslisten deze heenwedstrijd. Toch mag ook Frankfurt nog dromen van de volgende ronde. Goncalo Paciencia zorgde voor een tweede uitdoelpunt en dus heeft de Bundesliga-club in eigen stadion voldoende aan een 2-0 zege om door te stoten.

Valencia slaat in slotfase toe
De streekderby tussen Villarreal en Valencia is een prooi geworden voor de bezoekers. Daniel Wass en Goncalo Guedes zorgden in de slotfase voor een 1-3 eindstand. Guedes had de score ook al geopend door een rebound van een gemiste strafschop te verzilveren, waar Santi Cazorla namens de thuisclub een penalty benutte.

Uitslagen woensdagavond:
Arsenal - Napoli: 2-0
Benfica - Frankfurt:
Slavia - Chelsea: 0-1
Villarreal - Valencia: 4-2

Wie wint de Europa League?

Meest recent

Lauberbach kan Hasi verwoesten: "Nog nooit meegemaakt"

RSC Anderlecht en KV Mechelen kijken elkaar recht in de ogen deze speeldag van de Jupiler Pro ...

13
13
Radja Nainggolan gooit alles op tafel: “Een minigangster”

Radja Nainggolan komt de afgelopen weken vaak in de media. Eerst was de middenvelder van KSC Lokeren ...

12
12
“Ja, ik doe het nog” – Van Gucht zorgt voor opschudding

Het was een ochtend met een hoek af in De Weekwatchers, het radioprogramma van Ruben Van Gucht op ...

37
37
'Courtois start oorlog: Real met rug tegen de muur'

Real Madrid doet het dit seizoen behoorlijk onder Xabi Alonso. Afgelopen speeldag werd nog de ...

56
56
Dieptepunt bij Anderlecht bereikt: “Géén titelambities meer”

RSC Anderlecht snakt al jaren naar een prijs, maar ook dit seizoen rommelt het bij Paars-Wit. De ...

153
153
Maskers vallen af bij Toby Alderweireld: "Het doet pijn..."

Het was een onthulling die niemand koud liet. Na weken van geruchten en giswerk kwam eindelijk het ...

16
16
Hasi oneens met media: "Wij hebben hem altijd nodig"

Thorgan Hazard kreeg vorige week de volle laag in bepaalde media. De aanvallende middenvelder ...

76
76
Grote ramp bij Club Brugge: dit loopt dramatisch af

Club Brugge lijkt onverslaanbaar, maar achter de mooie cijfers schuilt een onrustwekkend patroon. De ...

341
341
PSV maakt Belgische topclubs jaloers met zeer groot nieuws

PSV is een club die de afgelopen jaren de Eredivisie domineerde en het ook in Europa zeer goed deed. ...

83
83
Charleroi in crisis na volgende nederlaag: "Dit kan niet"

Rik De Mil krijgt Charleroi maar niet op de rails inzake resultaten. In Luik werd met 3-1 verloren. ...

62
62
Baseggio scherp voor Renard: "Waarom haal je hem naar RSCA?"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. Besnik Hasi ligt terecht onder vuur, want de coach ...

379
379
Franse verbijstering: Vermeeren onder schietvuur bij OM

Drie keer starten, twee keer aan de rust naar de kant. Arthur Vermeeren botst met de strenge De ...

179
179
Standard viert uitbundig: "We haten die ploeg!"

Standard won de Waalse klassieker van Sporting Charleroi met 3-1. Een zege die deugd deed in de ...

115
115
Hasi onder vuur: brengt Neerpede alweer redding?

RSC Anderlecht moet winnen tegen KV Mechelen. Paars-Wit heeft geen topploeg, waardoor ze dus hun ...

217
217
'Sunderland wil nieuwe miljoenenslag slaan bij Club Brugge'

Na negen speeldagen telt de Premier League de nodige verrassingen en daar is Sunderland ...

650
650
'Grote opluchting na nieuwe ontwikkeling DAZN-soap'

Het is de laatste weken bibberen voor de Pro League en de Belgische profclubs door de ontwikkelingen ...

562
562
Geweldige dag voor deze Standard-man: "Zo gelukkig"

Standard kreeg een week geleden nog een pandoering, maar kan intussen weer lachen. Het stootte ...

97
97
Standard lonkt naar top zes na zege in Waalse kraker

Standard kreeg vorige week nog een pandoering van AA Gent, maar heeft die vakkundig doorgespoeld. De ...

111
111
'Bakayoko sluit opmerkelijke transferdeal met Leipzig'

Onder Domenico Tedesco was hij een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar sinds de ...

100
100
Doelpuntenfestijn op Lisp, Lokeren baalt alweer

Op Halloweenavond werd er stevig gebibberd in de Challenger Pro League. In een zinderend ...

77
77
Antwerp nog in Play-Off I? Wils is duidelijk

Antwerp slaagde er deze week eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen door in de beker Eupen ...

150
150
Volgende Belgische topcoach? Martens pakt fraaie prijs

De voorbije jaren lijkt er een nieuwe generatie Belgische trainers op te staan. Vincent Kompany ...

61
61
Baro doet Gent-fans straffe belofte bij verjaardagsfeest

AA Gent vierde de voorbije dagen al uitgebreid zijn 125ste verjaardag en dat deed het ook in stijl. ...

168
168
Standard weer kampioen: François stelt deadline

Standard nam in de zomer een frisse start, met een nieuwe eigenaar en een nieuw organigram. CEO ...

263
263
'Vedette bezorgt Pocognoli enorme opdoffer'

Sébastien Pocognoli kende een moeizame start bij AS Monaco met gelijke spelen in zijn eerste ...

118
118

Meer sportnieuws