EL: Wisselend succes voor Belgen, wonderkind schittert met hattrick

door
EL: Wisselend succes voor Belgen, wonderkind schittert met hattrick

In de Europa League kenden de overgebleven landgenoten donderdagavond wisselend succes in de heenwedstrijden van de kwartfinales. Dries Mertens verloor met Napoli immers op het veld van Arsenal: 2-0. Chelsea, waar Eden Hazard op de bank begon, haalde het met 1-0 op het veld van Genk-killer Slavia Praag. Verder won Benfica van Frankfurt dankzij wonderkind Joao Felix, Valencia haalde het tot slot de Spaanse derby tegen Villarreal.


Vooraf werd vooral uitgekeken naar het tweeluik tussen Arsenal en Napoli. In de praktijk had de formatie uit Napels echter weinig te vertellen en dat resulteerde binnen 25 minuten in een 2-0 stand. Aaron Ramsey brak de ban na een kwartier spelen door een heerlijke aanval af te ronden.

Tien minuten na de openingstreffer stond het al 2-0. Lucas Torreira besloot het maar eens te proberen en dankzij de onfortuinlijke Kalidou Koulibaly eindigde de bal in het Italiaanse doel. Napoli probeerde nog wel op z'n minst een uitdoelpunt mee te pikken, maar de grootste kansen waren nog voor de 'Gunners'. Mertens stond in de basis, maar speelde een erg bleke partij. Na 65 minuten werd hij gewisseld voor Arek Milik.

Ook Chelsea wint
De kans is aanzienlijk dat er twee Londense clubs deelnemen aan de halve finales van de Europa League. Chelsea heeft eveneens een grote stap gezet door met 0-1 te winnen bij Slavia Praag, dat eerder nog KRC Genk uitschakelde. Marcos Alonso kopte in Tsjechië vlak voor tijd raak. Hazard begon op de bank, maar bij een 0-0-tussenstand viel hij halfweg de tweede helft toch in.

Wonderkind schittert in Lissabon
Benfica en Eintracht Frankfurt hebben het publiek in Lissabon weten te vermaken. Een rode kaart van Evan N'Dicka en de daaropvolgende strafschop van wonderkind João Felix (19) had een flinke impact. Luka Jovic, die uitgerekend door Benfica aan de Duitsers wordt verhuurd. scoorde nog wel tegen in het Estadio da Luz. Maar de uitblinkende Felix (nog tweemaal) en Rúben Dias beslisten deze heenwedstrijd. Toch mag ook Frankfurt nog dromen van de volgende ronde. Goncalo Paciencia zorgde voor een tweede uitdoelpunt en dus heeft de Bundesliga-club in eigen stadion voldoende aan een 2-0 zege om door te stoten.

Valencia slaat in slotfase toe
De streekderby tussen Villarreal en Valencia is een prooi geworden voor de bezoekers. Daniel Wass en Goncalo Guedes zorgden in de slotfase voor een 1-3 eindstand. Guedes had de score ook al geopend door een rebound van een gemiste strafschop te verzilveren, waar Santi Cazorla namens de thuisclub een penalty benutte.

Uitslagen woensdagavond:
Arsenal - Napoli: 2-0
Benfica - Frankfurt:
Slavia - Chelsea: 0-1
Villarreal - Valencia: 4-2

LEES OOK: Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Wie wint de Europa League?

Meest recent

Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

24
24
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

142
142
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

47
47
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

138
138
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

197
197
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

254
254
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

358
358
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

45
45
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

60
60
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

269
269
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

105
105
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

417
417
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

104
104
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

212
212
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

234
234
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1034
1034
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

453
453
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

418
418
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

196
196
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

182
182
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

347
347
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

283
283
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

456
456
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

286
286

Meer sportnieuws