EL: Wisselend succes voor Belgen, wonderkind schittert met hattrick

door
EL: Wisselend succes voor Belgen, wonderkind schittert met hattrick

In de Europa League kenden de overgebleven landgenoten donderdagavond wisselend succes in de heenwedstrijden van de kwartfinales. Dries Mertens verloor met Napoli immers op het veld van Arsenal: 2-0. Chelsea, waar Eden Hazard op de bank begon, haalde het met 1-0 op het veld van Genk-killer Slavia Praag. Verder won Benfica van Frankfurt dankzij wonderkind Joao Felix, Valencia haalde het tot slot de Spaanse derby tegen Villarreal.


Vooraf werd vooral uitgekeken naar het tweeluik tussen Arsenal en Napoli. In de praktijk had de formatie uit Napels echter weinig te vertellen en dat resulteerde binnen 25 minuten in een 2-0 stand. Aaron Ramsey brak de ban na een kwartier spelen door een heerlijke aanval af te ronden.

Tien minuten na de openingstreffer stond het al 2-0. Lucas Torreira besloot het maar eens te proberen en dankzij de onfortuinlijke Kalidou Koulibaly eindigde de bal in het Italiaanse doel. Napoli probeerde nog wel op z'n minst een uitdoelpunt mee te pikken, maar de grootste kansen waren nog voor de 'Gunners'. Mertens stond in de basis, maar speelde een erg bleke partij. Na 65 minuten werd hij gewisseld voor Arek Milik.

Ook Chelsea wint
De kans is aanzienlijk dat er twee Londense clubs deelnemen aan de halve finales van de Europa League. Chelsea heeft eveneens een grote stap gezet door met 0-1 te winnen bij Slavia Praag, dat eerder nog KRC Genk uitschakelde. Marcos Alonso kopte in Tsjechië vlak voor tijd raak. Hazard begon op de bank, maar bij een 0-0-tussenstand viel hij halfweg de tweede helft toch in.

Wonderkind schittert in Lissabon
Benfica en Eintracht Frankfurt hebben het publiek in Lissabon weten te vermaken. Een rode kaart van Evan N'Dicka en de daaropvolgende strafschop van wonderkind João Felix (19) had een flinke impact. Luka Jovic, die uitgerekend door Benfica aan de Duitsers wordt verhuurd. scoorde nog wel tegen in het Estadio da Luz. Maar de uitblinkende Felix (nog tweemaal) en Rúben Dias beslisten deze heenwedstrijd. Toch mag ook Frankfurt nog dromen van de volgende ronde. Goncalo Paciencia zorgde voor een tweede uitdoelpunt en dus heeft de Bundesliga-club in eigen stadion voldoende aan een 2-0 zege om door te stoten.

Valencia slaat in slotfase toe
De streekderby tussen Villarreal en Valencia is een prooi geworden voor de bezoekers. Daniel Wass en Goncalo Guedes zorgden in de slotfase voor een 1-3 eindstand. Guedes had de score ook al geopend door een rebound van een gemiste strafschop te verzilveren, waar Santi Cazorla namens de thuisclub een penalty benutte.

Uitslagen woensdagavond:
Arsenal - Napoli: 2-0
Benfica - Frankfurt:
Slavia - Chelsea: 0-1
Villarreal - Valencia: 4-2

LEES OOK: 'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Wie wint de Europa League?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

10
10
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

56
56
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

52
52
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

33
33
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

83
83
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

118
118
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

187
187
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

71
71
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

417
417
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

126
126
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

150
150
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

287
287
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

135
135
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

133
133
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

72
72
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

109
109
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

316
316
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

239
239
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

158
158
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

168
168
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

252
252
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

36
36
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

176
176
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws