EL: Wisselend succes voor Belgen, wonderkind schittert met hattrick

307
EL: Wisselend succes voor Belgen, wonderkind schittert met hattrick

In de Europa League kenden de overgebleven landgenoten donderdagavond wisselend succes in de heenwedstrijden van de kwartfinales. Dries Mertens verloor met Napoli immers op het veld van Arsenal: 2-0. Chelsea, waar Eden Hazard op de bank begon, haalde het met 1-0 op het veld van Genk-killer Slavia Praag. Verder won Benfica van Frankfurt dankzij wonderkind Joao Felix, Valencia haalde het tot slot de Spaanse derby tegen Villarreal.


Vooraf werd vooral uitgekeken naar het tweeluik tussen Arsenal en Napoli. In de praktijk had de formatie uit Napels echter weinig te vertellen en dat resulteerde binnen 25 minuten in een 2-0 stand. Aaron Ramsey brak de ban na een kwartier spelen door een heerlijke aanval af te ronden.

Tien minuten na de openingstreffer stond het al 2-0. Lucas Torreira besloot het maar eens te proberen en dankzij de onfortuinlijke Kalidou Koulibaly eindigde de bal in het Italiaanse doel. Napoli probeerde nog wel op z'n minst een uitdoelpunt mee te pikken, maar de grootste kansen waren nog voor de 'Gunners'. Mertens stond in de basis, maar speelde een erg bleke partij. Na 65 minuten werd hij gewisseld voor Arek Milik.

Ook Chelsea wint
De kans is aanzienlijk dat er twee Londense clubs deelnemen aan de halve finales van de Europa League. Chelsea heeft eveneens een grote stap gezet door met 0-1 te winnen bij Slavia Praag, dat eerder nog KRC Genk uitschakelde. Marcos Alonso kopte in Tsjechië vlak voor tijd raak. Hazard begon op de bank, maar bij een 0-0-tussenstand viel hij halfweg de tweede helft toch in.

Wonderkind schittert in Lissabon
Benfica en Eintracht Frankfurt hebben het publiek in Lissabon weten te vermaken. Een rode kaart van Evan N'Dicka en de daaropvolgende strafschop van wonderkind João Felix (19) had een flinke impact. Luka Jovic, die uitgerekend door Benfica aan de Duitsers wordt verhuurd. scoorde nog wel tegen in het Estadio da Luz. Maar de uitblinkende Felix (nog tweemaal) en Rúben Dias beslisten deze heenwedstrijd. Toch mag ook Frankfurt nog dromen van de volgende ronde. Goncalo Paciencia zorgde voor een tweede uitdoelpunt en dus heeft de Bundesliga-club in eigen stadion voldoende aan een 2-0 zege om door te stoten.

Valencia slaat in slotfase toe
De streekderby tussen Villarreal en Valencia is een prooi geworden voor de bezoekers. Daniel Wass en Goncalo Guedes zorgden in de slotfase voor een 1-3 eindstand. Guedes had de score ook al geopend door een rebound van een gemiste strafschop te verzilveren, waar Santi Cazorla namens de thuisclub een penalty benutte.

Uitslagen woensdagavond:
Arsenal - Napoli: 2-0
Benfica - Frankfurt:
Slavia - Chelsea: 0-1
Villarreal - Valencia: 4-2

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Wie wint de Europa League?

Meest recent

Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

29
29
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

9
9
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

53
53
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

159
159
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

30
30
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

11
11
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

61
61
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

54
54
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

92
92
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

116
116
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

251
251
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

463
463
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

208
208
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

165
165
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

434
434
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

75
75
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

403
403
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

47
47
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

70
70
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

124
124
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

282
282
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

30
30
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

83
83
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

153
153
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22

Meer sportnieuws