Heeft Coucke 'zijn Vincent Mannaert' gevonden bij RSCA?

1311 stemmen
Heeft Coucke 'zijn Vincent Mannaert' gevonden bij RSCA?

Er leek beterschap op komst bij RSC Anderlecht na een sterk einde van de reguliere competitie. Maar na drie opeenvolgende nederlagen in Play-Off I, is de crisis in Brussel weer compleet. Voor Marc Coucke is zijn eerste volledige seizoen als voorzitter van de recordkampioen dan ook een mislukking.


Toch hoeft de preses nog niet te wanhopen. Zo ziet Peter T'Kint van Sport/Voetbalmagazine gelijkenissen met het Club Brugge van enkele jaren geleden, dat zijn crisis uiteindelijk omplooide in een glorieperiode. "Het protest doet wat terugdenken aan de opstand tegen Bart Verhaeghe in diens beginjaren bij Club Brugge. Ook toen struikelde een zakenman in zijn haast om de club naar zijn hand te zetten. Gelukkig viel Verhaeghe, gesteund door Vincent Mannaert, snel terug op het DNA van zijn club en iets meer rust in de aanpak. Zo werd Club na een paar jaar in de doldrums een vast baken van succes met straks misschien een derde titel in vier jaar."

Coucke lijkt 'zijn Mannaert' nu te hebben gevonden in de vorm van Michael Verschueren. Al heeft die wel nog alles te bewijzen. "In Brussel is het afwachten of Coucke zijn rechterhand vond in de figuur van Michael Verschueren. Is die bereid om de komende pakweg tien jaar 60, 70 uur van zijn werkweek op te offeren aan zijn club? Het moet ook nog blijken of Frank Arnesen en Pär Zetterberg bakens zijn waarop Coucke kan varen."

LEES OOK: Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Hebt u vertrouwen in Verschueren als sterke man bij Anderlecht?

Meest recent

Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

25
25
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

368
368
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

52
52
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

382
382
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

43
43
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

67
67
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

91
91
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

71
71
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

114
114
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

283
283
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

596
596
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

223
223
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

436
436
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

365
365
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

206
206
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

90
90
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

90
90
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

158
158
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

176
176
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

356
356
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

359
359
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

291
291
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

518
518
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

151
151
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

727
727

Meer sportnieuws