Hoogspanning bij Anderlecht: "Zou vernedering zijn voor Coucke"

door
Hoogspanning bij Anderlecht:

RSC Anderlecht werkt in een gespannen sfeer toe naar de thuiswedstrijd van zondagavond tegen Antwerp. Met oog op een Europees ticket moet Paars-Wit immers dringend punten pakken. Maar er is bijna niemand die op voorhand durft te voorspellen dat de Brusselaars met de volle buit aan de haal zullen gaan.


En een eventuele nederlaag zou een ramp zijn, zo weet Marc Degryse. De analist en ex-speler van Paars-Wit verstuurt dan ook een waarschuwing richting preses Marc Coucke. "Ik weet wel dat Coucke nog niet zo lang op Anderlecht is, maar hij kent toch wel het verleden van de club? Hij weet toch dat buiten de Europese plaatsen vallen een vernedering zou zijn? Ik kan mij niet voorstellen dat het publiek zondag wéér gelaten reageert, mocht Anderlecht niet winnen", klinkt het in Het Laatste Nieuws.

Want hoewel het voorlopig relatief kalm lijkt binnen de club, weet Degryse dat er intern toch al flink wat nervositeit heerst. "Ondanks de relatieve rust op de tribunes denk ik niet dat Marc Coucke en Michael Verschueren zich op hun gemak voelen. De wedstrijd tegen Antwerp is een vervelende situatie voor Anderlecht. Het is een duel om - ongelooflijk, eigenlijk - de vierde plaats, tegen uitgerekend een club die de orde aan de top komt verstoren. Het zou bijzonder pijnlijk zijn, mocht Anderlecht ook nog eens 'zijn plaats in de G5' dreigen te verliezen aan het nieuwe geluid in ons voetbal."

LEES OOK: Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Denkt u dat Anderlecht Europees voetbal haalt?

Meest recent

Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

0
0
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

37
37
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

37
37
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

317
317
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

33
33
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

37
37
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

41
41
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

205
205
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

191
191
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

296
296
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

443
443
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

229
229
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

309
309
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

189
189
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

90
90
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

145
145
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

160
160
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

144
144
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

31
31
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

179
179
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

151
151
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

339
339
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

313
313
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

212
212
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

227
227

Meer sportnieuws