Hoogspanning bij Anderlecht: "Zou vernedering zijn voor Coucke"

door
Hoogspanning bij Anderlecht:

RSC Anderlecht werkt in een gespannen sfeer toe naar de thuiswedstrijd van zondagavond tegen Antwerp. Met oog op een Europees ticket moet Paars-Wit immers dringend punten pakken. Maar er is bijna niemand die op voorhand durft te voorspellen dat de Brusselaars met de volle buit aan de haal zullen gaan.


En een eventuele nederlaag zou een ramp zijn, zo weet Marc Degryse. De analist en ex-speler van Paars-Wit verstuurt dan ook een waarschuwing richting preses Marc Coucke. "Ik weet wel dat Coucke nog niet zo lang op Anderlecht is, maar hij kent toch wel het verleden van de club? Hij weet toch dat buiten de Europese plaatsen vallen een vernedering zou zijn? Ik kan mij niet voorstellen dat het publiek zondag wéér gelaten reageert, mocht Anderlecht niet winnen", klinkt het in Het Laatste Nieuws.

Want hoewel het voorlopig relatief kalm lijkt binnen de club, weet Degryse dat er intern toch al flink wat nervositeit heerst. "Ondanks de relatieve rust op de tribunes denk ik niet dat Marc Coucke en Michael Verschueren zich op hun gemak voelen. De wedstrijd tegen Antwerp is een vervelende situatie voor Anderlecht. Het is een duel om - ongelooflijk, eigenlijk - de vierde plaats, tegen uitgerekend een club die de orde aan de top komt verstoren. Het zou bijzonder pijnlijk zijn, mocht Anderlecht ook nog eens 'zijn plaats in de G5' dreigen te verliezen aan het nieuwe geluid in ons voetbal."

LEES OOK: Rode Duivel maakt zich onmogelijk: "Een nachtmerrie"

Denkt u dat Anderlecht Europees voetbal haalt?

Meest recent

Nainggolan haalt weer uit: "Zijn excuses aanvaard ik nooit"

Tegen Wales kunnen de Rode Duivels zich geen misstap veroorloven als ze de kwalificatie voor het WK ...

19
19
'DAZN komt met verbazende zet na JPL-problemen'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over DAZN in ons land. De streamingdienst won opnieuw de ...

30
30
Messi ziet in Belgisch talent 'Future of the Game'

Jarenlang hebben Lionel Messi en Cristiano Ronaldo het mondiale voetbal gedomineerd, maar hun ...

27
27
'AC Milan bezorgt Saelemaekers zeer mooie troost'

Vrijdag was Alexis Saelemaekers één van de verrassingen in de basiself van de Rode ...

29
29
Pijnlijke avond Grieken, Kroatië worstelt met voetbaldwerg

Zondagavond stonden er nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 op het programma. ...

30
30
Wilmots trekt harde conclusie: "Daar horen Duivels nu thuis"

De Rode Duivels moeten maandag vol aan de bak tegen Wales als ze niet nog willen bibberen om het WK ...

76
76
Defour geeft hint over terugkeer als trainer

De voorbije jaren stonden toch enkele veelbelovende Belgische trainers. Sébastien Pocognoli ...

45
45
'Verrassend gerucht: alsnog toptransfer Stroeykens'

Anderlecht heeft er een zeer woelige transferzomer opzitten. Ook in de wintermercato lijkt er nog ...

204
204
'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

Het ging Union dit seizoen tot dusver voor de wind, want na tien speeldagen staat het aan de leiding ...

305
305
Garcia steekt zich niet weg: "Zit niet in ons DNA"

Morgen is het D-day voor de Rode Duivels. Ze moeten winnen van Wales, dan kan het WK België ...

36
36
Courtois ziet 'ongeziene weelde' bij Duivels: "Is mooi"

Thibaut Courtois start morgen uiteraard onder de lat bij de Rode Duivels. De doelman van Real Madrid ...

97
97
Garcia sneert naar media: "Mocht hem niet selecteren"

Rudi Garcia kreeg de volle laag na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië. De Belgen kregen ...

178
178
Nederland kan WK ruiken, sensatie in Faeröer

Vanavond stonden er al een aantal kwalificatiematchen voor het WK 2026 op het programma. Zo kwamen ...

122
122
Courtois voert de druk op: "Makkelijke matchen zijn voorbij"

Thibaut Courtois mocht vandaag de pers toespreken. Zo had hij al meer werk dan in zijn afgelopen ...

23
23
STVV pakt uit met historisch nieuws

STVV is een van de beter geleide clubs in de Jupiler Pro League. Financieel hebben ze er hun zaakjes ...

72
72
Wissels bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

De Rode Duivels vertoeven momenteel in Cardiff, waar ze maandagavond het belangrijke ...

203
203
Gigantische optater Union: Bayat torpedeert trainersplan

Union SG is druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer nu Sébastien Pocognoli is gevallen voor ...

200
200
Internationaal debuut Stankovic eindigt in pijnlijk ontslag

Aleksandar Stankovic zag zijn sterke start bij Club Brugge deze week beloond worden met zijn eerste ...

360
360
Kompany volgende bondscoach? Bellamy doet boekje open

De Rode Duivels staan maandagavond voor een cruciaal WK-kwalificatieduel op het veld van Wales. Bij ...

222
222
Vanheusden emotioneel na blessurehel: "Papa's grootste fan"

Voor Zinho Vanheusden is zijn leven voorlopig een onwaarschijnlijke emotionele rollercoaster ...

111
111
Bizarre keuze Garcia: "Is hij mee als hulptrainer?"

Rudi Garcia heeft niet zijn beste dagen als Belgisch bondscoach achter de rug. Tijdens het duel ...

181
181
Anderlecht, Gent, Union, ... ? 'Dit is de grootste rivaal van Club'

Club Brugge is veruit de meest succesvolle club van het voorbij decennium in het Belgische voetbal. ...

698
698
Spectaculaire terugkeer: Zidane zet zinnen op droomjob

Zinedine Zidane was bijzonder succesvol als hoofdcoach van Real Madrid. Sinds zijn vertrek bij de ...

93
93
'Club en Union knokken: nieuwe aanvaller in vizier'

Club Brugge en Union SG zijn de voorbije seizoenen uitgegroeid tot grote rivalen op sportief ...

511
511
Fred Vanderbiest pakt stevig uit: "Eén keer in vijf jaar!"

Fred Vanderbiest is uitstekend begonnen aan zijn 'T1-loopbaan' bij KV Mechelen. Malinwa kampeert al ...

121
121

Meer sportnieuws