'Coucke weigerde toptransfer RSCA uit angst voor supporters'

door
'Coucke weigerde toptransfer RSCA uit angst voor supporters'

Hein Vanhaezebrouck heeft maandagavond in een hele reeks interviews vernietigend uitgehaald naar zijn ex-club RSC Anderlecht. Daarbij viseerde hij vooral voorzitter Marc Coucke, die zich te veel met het sportieve luik zou hebben bemoeid. En ook het transferbeleid was voor de trainer een doorn in het oog.


Zo had Vanhaezebrouck afgelopen zomer een verlanglijstje doorgegeven met daarop in de eerste plaats een topspits en een 'nummer 10'. Daarnaast wou Vanhaezebrouck een jonge spits, een vlot scorende aanvaller en een centrale verdediger. Die laatste drie wensen werden vervuld met de komst van Landry Dimata, Ivan Santini en Ognjen Vranjes/Bubaccar Sanneh. "Voor de jonge spits wilden ze Awoniyi. 'Tuurlijk', antwoordde ik. Ik ben fan van Awoniyi. 'Mag het ook Dimata zijn?', vroegen ze. Ik was meteen akkoord - Landry heeft een goed seizoen gespeeld", vertelt Vanhaezebrouck bij Het Laatste Nieuws.

Maar zijn grootste wensen, een topspits en een nummer 10, bleven uiteindelijk achterwege. Nochtans had de club kans op een echte topaanwinst. "Die topspits kwam niet. En de spelmaker óók niet. We konden Hanni terughalen, maar omdat een deel van de supporters niet voor Hanni was, hebben ze dat niet aangedurfd."

LEES OOK: Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Hanni zou een grote aanwinst zijn geweest voor dit RSCA ...

Meest recent

Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

6
6
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

80
80
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

108
108
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

233
233
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

205
205
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

467
467
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

452
452
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

308
308
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

93
93
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

38
38
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

298
298
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

344
344
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

43
43
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

784
784
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

150
150
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

513
513
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

267
267
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

128
128
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

850
850
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

194
194
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

296
296
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

208
208
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

186
186
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

458
458

Meer sportnieuws