Hein doet Anderlecht daveren: "Ben naar licentiecommissie gestapt"

door
Hein doet Anderlecht daveren:

Hein Vanhaezebrouck had zich sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht wat in de schaduw gehouden, maar maandag besloot hij om niet langer te zwijgen. De coach riep de Vlaamse voetbalpers bijeen om tekst en uitleg te geven. En daarbij spaarde hij zijn kritiek niet, vooral voorzitter Marc Coucke kreeg de volle lading.


Vanhaezebrouck liet onder meer verstaan dat zijn ontslag nog steeds niet volledig afgerond is. Zo kreeg hij een deel uit de groepsverzekering nog niet uitbetaald. Hierdoor trekt hij zelfs de licentie van Paars-Wit in twijfel. "Alles is contractueel vastgelegd. Er is niks onduidelijks, alleen wordt het wel telkens uitgesteld. Ik ben naar de licentiecommissie gestapt om me te informeren. Zij vertelden me dat Anderlecht hen gezegd heeft dat er een onderling akkoord was bij de afhandeling, wat pertinent onjuist is", klonk het bij Sporza.

De coach laat de zaak nu verder afhandelen door zijn advocaat en hoopt op een snelle oplossing. Intussen liet hij het niet na om stevig uit te halen naar Coucke. Onder meer over de mislukte zomermercato. "Op 31 augustus kwam er niks meer bij. ‘We gaan miserie hebben’, waarschuwde ik. ‘Maar je hebt die nog, en die, en die...’, antwoordde ‘hij’ altijd. Hij was kwaad dat Musona niet speelde en dat Bakkali geen kansen kreeg", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

En ook het ontslag van Luc Devroe, nochtans een vertrouweling van Coucke, kwam ter sprake. "Op het vliegtuig na een Europese match uitte Coucke zijn ongenoegen. Dan ging ie naar Musona en ­Bakkali en zei luidop: ‘Niet opgeven, hé, het komt wel goed, je zult wel spelen.’ Terwijl ik daar gewoon naast zat! Ineens is de voorzitter intern ook Luc Devroe ­beginnen aan te vallen. Toen heb ik Luc verdedigd. Omdat een maand eerder dingen waren gezegd die nu ineens ­ontkend werden."

LEES OOK: Pure emotie: Lukaku legt ziel bloot, fans overdonderd

Coucke moet zoveel mogelijk afstand houden van het sportieve ...

Meest recent

‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

41
41
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

72
72
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

75
75
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

94
94
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

59
59
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

27
27
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

462
462
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

271
271
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

112
112
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1051
1051
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

628
628
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

50
50
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

565
565
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1247
1247
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

525
525
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

551
551
'El Ouahdi richting exit: Genk drukt door voor opvolger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

260
260
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

463
463
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1068
1068
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

392
392
'Anderlecht en Antwerp lopen blauwtje op transfermarkt'

Zowel bij RSC Anderlecht als bij Antwerp is vers bloed in het defensief compartiment. Beide ploegen ...

329
329
'Done deal: Club Brugge op zucht van derde zomeraanwinst'

Club Brugge haalde met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis tot dusver twee nieuwkomers in huis. Die ...

830
830
Voorbereiding: Genk speelt gelijk, Charleroi klopt Beveren

Binnen minder dan drie weken gaat de bal alweer aan het rollen in de Jupiler Pro League. Onze ...

104
104
'Financiële meevaller voor AA Gent: opbod in de maak'

In een poging om meer middelen vrij te maken staan tal van spelers in de etalage bij AA Gent. Een ...

341
341
'Club Brugge neemt afscheid: trio levert jackpot op'

Club Brugge gaat een historische zomer tegemoet, waarin de kassa luider zal rinkelen dan ooit ...

834
834

Meer sportnieuws