"Als we Hazard lamleggen, komt het gevaar nog van elke kant"

door

De Rode Duivels vertoeven momenteel in Cyprus. Niet om de batterijen op te laden in aanloop naar de seizoensclimax, wel om er zondagavond opnieuw te strijden voor een ticket voor het EK 2020. De lokale nationale ploeg vormt dit keer de tegenstander en heeft ondanks het immense klasse-verschil geen angst.


Tenminste toch wat bondscoach Ben Shimon betreft. Al beseft ook hij dat het een loodzware opdracht wordt voor zijn ploeg om de bronzen medaille van het voorbije WK ook maar iets in de weg te leggen. "We kennen het belang van de wedstrijd en de sterkte van de opponent, een van de beste teams ter wereld. We vrezen de Belgen echter niet. Of ik een speciaal plan heb om Eden Hazard af te stoppen? Zelfs als we hem kunnen lamleggen, heeft België nog zeer veel wapens om het verschil te maken", werd hij geciteerd door Belga.

Shimon kent onze nationale ploeg nog van de kwalificatiecampagne voor het WK, toen hij en Cyprus met 4-0 verloren in Brussel. "Maar wij zijn wel een ander team dan op dat moment en hebben enkele stappen gezet. Al geldt dat uiteraard ook voor de Belgen. Ook zij zijn in tussentijd gevoelig gegroeid als ploeg."

LEES OOK: 'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Denkt u dat Cyprus zal scoren tegen België?

Meest recent

'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

14
14
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

6
6
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

208
208
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

91
91
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

258
258
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

354
354
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

191
191
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

288
288
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

165
165
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

123
123
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

123
123
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

67
67
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

212
212
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

58
58
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

302
302
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

209
209
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

211
211
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

426
426
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

505
505
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

73
73
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

127
127
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

336
336
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

152
152
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

203
203
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

245
245

Meer sportnieuws