Ook Bayern München sneuvelt in CL, Liverpool en Barça naar kwartfinales

door
Ook Bayern München sneuvelt in CL, Liverpool en Barça naar kwartfinales

In de Champions League heeft na Paris Saint-Germain en Real Madrid nog een topfavoriet het loodje gelegd. Bayern München sneuvelde woensdagavond immers door op eigen veld te verliezen van een oppermachtig Liverpool. FC Barcelona stoot wel door na een vlotte zege tegen het Olympique Lyon van Jason Denayer.


Een grootse wedstrijd kregen we niet tussen Bayern en Liverpool. De fans in Beieren moesten ongeveer 25 minuten wachten op de eerste grote kans. Roberto Firmino probeerde het ineens, maar de Braziliaan schoot naast het doel van Manuel Neuer. Het bleek een waarschuwingsschot, want niet veel later kwamen de Reds op voorsprong. Sadio Mané ging goed diep, zette Neuer op het verkeerde spoor en werkte fraai af.

De gelijkmaker van Der Rekordmeister werd echter nog voor rust gescoord en kwam eigenlijk een beetje uit de lucht vallen. Serge Gnabry gaf de bal goed en hard voor en het was Joël Matip die zijn eigen doelman verschalkte. Na de pauze werd het spel iets beter, maar het waren weer de Engelsen die iets meer aandrongen. Virgil Van Dijk zorgde uiteindelijk voor de bevrijdende 1-2: de centrumverdediger kopte de bal achter Neuer uit een corner. Liverpool kwam niet meer in de problemen tegen een zwak Bayern, Mané scoorde zelfs nog zijn tweede van de avond.

IJZERSTERKE MESSI
Barça kwam na een kwartier op bedenkelijke wijze op voorsprong. Luis Suarez werd getackeld in de zestien, maar uit herhaling bleek dat hij zelf op de voet van Jason Denayer ging staan. De VAR greep niet in, Lionel Messi scoorde met een Panenka. Toen het vervolgens ook nog 2-0 werd door een doelpunt van Philippe Coutinho leek de wedstrijd wel gespeeld.

In de tweede helft werd het echter toch nog even spannend. Lucas Tousart bleef het meest koelbloedig bij een scrimmage en werkte de aansluitingstreffer tegen de touwen. Het Franse doelpunt bracht wat leven in de brouwerij, maar echt lang duurde dit niet. Wie anders dan Messi was het weer die een paar spelers van Olympique Lyon het bos in stuurde met een kapbeweging en goed afrondde. Gerard Piqué en Ousmane Dembélé zorgden vervolgens nog voor de kers op de taart.

Uitslagen woensdagavond:
Bayern München - Liverpool: 1-3
Barcelona - Olympique Lyon: 5-1

LEES OOK: Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Welke ploeg geraakt volgens u het verste?

Meest recent

Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

8
8
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

151
151
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

93
93
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

143
143
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

204
204
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

74
74
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

88
88
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

59
59
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

26
26
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

315
315
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

182
182
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

423
423
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

38
38
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

443
443
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

220
220
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

369
369
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

133
133
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

230
230
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

141
141
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

181
181
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

190
190
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

723
723
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

725
725
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

52
52
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

353
353

Meer sportnieuws