'Van Holsbeeck probeert steeds meer macht te krijgen bij Belgische topclub'

door
'Van Holsbeeck probeert steeds meer macht te krijgen bij Belgische topclub'

Herman Van Holsbeeck gaf nog steeds geen groot interview sinds zijn vertrek bij RSC Anderlecht. Toch is de ex-manager momenteel aan de slag als makelaar en hij lijkt steeds meer macht te krijgen bij een andere Belgische topclub. Hij zet er immers zeer veel pionnen neer die er ook bij RSCA waren.


Van Holsbeeck lijkt zijn zinnen op Standard te zetten. De manager ziet dat Mogi Bayat er al heel aanwezig is en Van Holsbeeck heeft een zeer goede band met de beruchte makelaar. Michel Preud'homme is zeer loyaal aan Bayat, maar diens rechterhand Emilio Ferrera is dat bij Van Holsbeeck. Ferrera heeft hetzelfde plan als bij Anderlecht: de grote baas worden van de jeugdopleiding. In Brussel faalde hij, want Jean Kindermans was er ongenaakbaar.

Sport/Voetbalmagazine weet dat het in Luik anders ligt. "Naast zijn job als T2 treedt Ferrera ook op als schakel tussen de A-kern en de jeugd, waar hij zijn principes en spelstijl opdringt aan de trainers. Maar Ferrera ambieert het volledige zeggenschap over de Académie om het naar eigen goeddunken te boetseren. De Spaanse Belg ziet het groots. Hij zou zelfs van plan zijn om in Aalst een voetbalschool op te richten die als filiaal van Standard zou moeten fungeren om de beste jongeren uit Brussel aan te trekken."

Ferrera-Bayat-Van Holsbeeck
"Op de Académie hebben de trainers en directie het spelletje van het trio Ferrera- Bayat-Van Holsbeeck intussen door. Wie een profcontract wil krijgen, is blijkbaar op hen aangewezen. Die subliminale boodschap is veel mensen niet ontgaan. En het heeft menig persoon doen gruwen. Begin dit jaar stapte met name Christophe Lonnoy op, de rechterhand van Olivier Renard die Moussa Djenepo ontdekte en wiens werk erg gewaardeerd werd door zijn oversten."

Van Holsbeeck is al een tijdje bezig met Standard in te palmen. "Een jaar na de onbeduidende interland tussen Japan en Mali in Luik is het web van het trio Ferrera-Van Holsbeeck-Bayat gesponnen. Van Holsbeeck schuimt voor supermakelaar Fali Ramadani, die samen met Pini Zahavi in 2015 Mouscron opkocht, de Belgische en Nederlandse markt af. Het is op aanraden van Ferrera dat de ex-manager van Anderlecht tevergeefs geprobeerd heeft om William Balikwisha aan zich te binden. Enkele maanden later zou de jonkie naar de stal van Didier Frenay trekken. Na een nieuwe tip van Ferrera trachtte Van Holsbeeck zich in de transfer van Alen Halilovic te wringen, maar die gaf de voorkeur aan zijn twee Kroatische zaakwaarnemers", meldt het weekblad.

LEES OOK: Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

Vreemd dat Venanzi dit toelaat?

Meest recent

El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

9
9
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

87
87
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

19
19
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

15
15
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

42
42
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

27
27
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

137
137
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

76
76
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

114
114
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

60
60
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

199
199
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

206
206
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

157
157
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

195
195
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

229
229
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

280
280
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

129
129
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

121
121
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

80
80
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

362
362
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

263
263
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

301
301
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

487
487

Meer sportnieuws