UPDATE: 'Aanklacht tegen Maes bekend, ook grote namen Genk en Lokeren verhoord'

982
UPDATE: 'Aanklacht tegen Maes bekend, ook grote namen Genk en Lokeren verhoord'

De voorbije weken en dagen was het redelijk stil rond Operatie Propere Handen, het grootschalige onderzoek naar fraude, omkoping en andere wantoestanden in het Belgische voetbal. Maar de speurders werken wel degelijk verder. Zo werd Peter Maes deze week opnieuw op de rooster gelegd.

De trainer, momenteel zonder job sinds zijn ontslag bij Lokeren, werd eerder al verhoord over zijn relatie met spilfiguur Dejan Veljkovic. Daarover werd hij nu een tweede keer aan de tand gevoeld. Volgens Het Nieuwsblad moest Maes wellicht meer uitleg komen geven bij de verklaringen die de Serviër de voorbije maanden heeft afgelegd in zijn rol als spijtoptant.

Van de betrokken partijen wil of kan voorlopig niemand commentaar geven bij deze tweede ondervraging van Maes. Wel zou hij nog steeds in verdenking gesteld zijn van witwaspraktijken en corruptie. Met het matchfixing-luik van het onderzoek lijkt hij helemaal niets te maken te hebben.

UPDATE 17u30

Ondertussen is er meer informatie vrijgekomen over het nieuwe rondje verhoren dat het parket georganiseerd heeft in het kader van Operatie Propere Handen. Zo heeft Peter Maes zelfs een nacht in de cel moeten doorbrengen nadat hij samen met zijn vriendin opgepakt werd voor verhoor, meldt Het Nieuwsblad. Woensdagochtend kwam hij wel vrij onder voorwaarden.

In totaal werden zestien mensen op dinsdag en woensdag verhoord door het parket, dat ook drie huiszoekingen uitvoerde. Nog eens acht andere personen zijn opgeroepen voor verhoor. VRT NWS voegt daaraan toe dat alle verhoorden banden hebben met Maes, Veljkovic of Lokeren of Genk, de ex-clubs van Maes.

UPDATE 18u30
Ondertussen heeft VRT NWS ook achterhaald waar Maes precies van verdacht wordt. De trainer zou de voorbije jaren grote bedragen ontvangen hebben in de vorm van verdoken commissies en zwart loon. Het is ook daarom dat de voorbije dagen verschillende spilfiguren van Lokeren en Genk ondervraagd werden.

Want ook enkele namen van de andere verhoorden zijn uitgelekt. Onder meer Roger Lambrecht (voorzitter Lokeren), Erwin Lemmens (ex-keeperstrainer Lokeren), Patrick Janssens (ex-algemeen directeur Genk), Herbert Houben (ex-voorzitter Genk) en Filip Aerden (financieel directeur Genk) werden aan de tand gevoeld. Het is nog niet duidelijk of zij enkel getuigen zijn of dat zij ook betrokken zijn.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren heeft nieuwe club, tabula rasa in Genk'

🚀

Denk je dat er snel nog mensen in verdenking gesteld zullen worden?

Meest recent

'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

9
9
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

49
49
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

385
385
'Moreira geeft groen licht: duizelingwekkende transfersom'

In de slotweken van de zomermercato komt ook nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking ...

151
151
Nog transfervuurwerk Antwerp? Compper spreekt klare taal

Royal Antwerp FC moet al enkele seizoenen de rem op de transferuitgaven houden. De financiële ...

326
326
Lukaku legt Fener-keuze uit en slaat meteen op tafel

Romelu Lukaku zal volgend seizoen te zien zijn in Turkije. Na een moeilijk einde bij Napoli koos Big ...

73
73
Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Club Brugge moet deze zomermercato nog vrezen. Verschillende sterkhouders worden in verband gebracht ...

389
389
Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Youri Tielemans maakte na het WK de overstap van Aston Villa naar Manchester United. De aanvoerder ...

95
95
‘Ferme verrassing: Club-transfer in stroomversnelling’

Club Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Verschillende spelers kunnen nog vertrekken en ...

517
517
Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Romelu Lukaku gaat aan de slag bij Fenerbahçe. De Rode Duivel wil ooit terugkeren bij RSC ...

505
505
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Bij Beerschot sloegen ze vorig seizoen een nieuwe weg in. Na jaren aanmodderen onder het beleid van ...

108
108
'Kogel is door de kerk: Ajax en PSG akkoord over Godts'

Ajax plaatste zich donderdagavond voor de play-offs van de Conference League ten koste van ...

198
198
'Club Brugge neemt verbazende transferbeslissing'

Bij Club Brugge hebben ze de laatste weken een serieus transferoffensief ingezet. Dat was nodig, ...

638
638
Nieuwe chouchou Anderlecht spreekt straffe ambitie uit

Anderlecht heeft donderdag een verlengstuk gebreid aan zijn goede seizoensbegin. Het legde in het ...

446
446
Lokeren pakt uit met verrassende transfer bij Cercle

Om 20u wordt ook het seizoen in de Challenger Pro League nog op gang getrapt. Lokeren is ...

54
54
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

320
320
Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Royal Antwerp FC is goed aan de Jupiler Pro League begonnen. In eigen huis won The Great Old met 2-1 ...

126
126
Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities

Romelu Lukaku laat Napoli achter zich voor Fenerbahçe. De toptransfer van de Rode Duivel werd ...

54
54
STVV wint transferstrijd: toptransfer is officieel

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en dit seizoen ...

123
123
Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

KAA Gent en RSC Anderlecht wisten zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Conference en ...

356
356
‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Waar ligt de toekomst van Rodri? De beste speler van het afgelopen WK staat onder contract bij ...

146
146
Vreemde formule Challenger Pro League compleet afgemaakt

Het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur. Terwijl de Jupiler Pro League aan ...

282
282
'Arne Engels heeft straffe transfer helemaal beet'

De Schotse titelstrijd was de voorbije jaren ook een duel tussen twee Rode Duivels, want met Nicolas ...

97
97
'Rigaux ligt nu al onder vuur bij Feyenoord'

Deze zomer zette Dévy Rigaux een opmerkelijke stap. De Director of Football trok de deur van ...

394
394

Meer sportnieuws