UPDATE: 'Aanklacht tegen Maes bekend, ook grote namen Genk en Lokeren verhoord'

982
UPDATE: 'Aanklacht tegen Maes bekend, ook grote namen Genk en Lokeren verhoord'

De voorbije weken en dagen was het redelijk stil rond Operatie Propere Handen, het grootschalige onderzoek naar fraude, omkoping en andere wantoestanden in het Belgische voetbal. Maar de speurders werken wel degelijk verder. Zo werd Peter Maes deze week opnieuw op de rooster gelegd.

De trainer, momenteel zonder job sinds zijn ontslag bij Lokeren, werd eerder al verhoord over zijn relatie met spilfiguur Dejan Veljkovic. Daarover werd hij nu een tweede keer aan de tand gevoeld. Volgens Het Nieuwsblad moest Maes wellicht meer uitleg komen geven bij de verklaringen die de Serviër de voorbije maanden heeft afgelegd in zijn rol als spijtoptant.

Van de betrokken partijen wil of kan voorlopig niemand commentaar geven bij deze tweede ondervraging van Maes. Wel zou hij nog steeds in verdenking gesteld zijn van witwaspraktijken en corruptie. Met het matchfixing-luik van het onderzoek lijkt hij helemaal niets te maken te hebben.

UPDATE 17u30

Ondertussen is er meer informatie vrijgekomen over het nieuwe rondje verhoren dat het parket georganiseerd heeft in het kader van Operatie Propere Handen. Zo heeft Peter Maes zelfs een nacht in de cel moeten doorbrengen nadat hij samen met zijn vriendin opgepakt werd voor verhoor, meldt Het Nieuwsblad. Woensdagochtend kwam hij wel vrij onder voorwaarden.

In totaal werden zestien mensen op dinsdag en woensdag verhoord door het parket, dat ook drie huiszoekingen uitvoerde. Nog eens acht andere personen zijn opgeroepen voor verhoor. VRT NWS voegt daaraan toe dat alle verhoorden banden hebben met Maes, Veljkovic of Lokeren of Genk, de ex-clubs van Maes.

UPDATE 18u30
Ondertussen heeft VRT NWS ook achterhaald waar Maes precies van verdacht wordt. De trainer zou de voorbije jaren grote bedragen ontvangen hebben in de vorm van verdoken commissies en zwart loon. Het is ook daarom dat de voorbije dagen verschillende spilfiguren van Lokeren en Genk ondervraagd werden.

Want ook enkele namen van de andere verhoorden zijn uitgelekt. Onder meer Roger Lambrecht (voorzitter Lokeren), Erwin Lemmens (ex-keeperstrainer Lokeren), Patrick Janssens (ex-algemeen directeur Genk), Herbert Houben (ex-voorzitter Genk) en Filip Aerden (financieel directeur Genk) werden aan de tand gevoeld. Het is nog niet duidelijk of zij enkel getuigen zijn of dat zij ook betrokken zijn.

LEES OOK: Experiment in basisploeg Genk? "Nee, alsjeblieft niet!"

Denk je dat er snel nog mensen in verdenking gesteld zullen worden?

Meest recent

Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

30
30
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

36
36
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

35
35
Nederland pakt leiding in groep, Portugal al geplaatst

De eerste kwartfinalist in de Nations League is zondagavond al bekend geraakt. Portugal heeft zich ...

29
29
De Cat maakte (even?) einde aan profcarrière RSCA-talent

Anderlecht incasseerde in de zomer met veel tegenzin 18,5 miljoen euro voor Nathan De Cat, die ...

55
55
Van Bommel verrast iedereen: "Beste met wie ik ooit speelde"

De Rode Duivels staan maandagavond in hun vierde wedstrijd in de Nations League opnieuw tegenover ...

123
123
Godts: "Of ik mij in Parijs extra zal willen tonen?"

De Rode Duivels gaan maandagavond in Parijs op zoek naar hun derde overwinning in deze Nations ...

23
23
'Frans team krijgt vorm: Zidane wijzigt stevig'

Maandagavond spelen de Rode Duivels hun laatste wedstrijd van een intens vierluik. Daarin nemen ze ...

60
60
Van Bommel lyrisch over Duivel: "Speelde drie keer goed"

Mark van Bommel gaat volledig mee in het verhaal van de KBVB. Meten is weten. De bondscoach sprak op ...

128
128
Van der Bruggen weg bij Cercle Brugge? Dit zegt de middenvelder

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. De Bruggelingen kunnen wel weer rekenen op ...

186
186
'Het staat al vast: Van Bommel vernedert Lukaku opnieuw'

Vijftien minuten en vijf balcontacten had hij nodig in Luik. Doelpunt 94, Sclessin op zijn kop, de ...

159
159
Van Bommel prikkelt Duivel: "Kan veel beter"

België neemt het maandagavond op tegen Frankrijk, dat uiteraard de grote favoriet is. Mark van ...

167
167
‘Beerschot plant verrassende ingaande transfer'

De 24-jarige flankaanvaller Amine Rehmi is opgedoken bij Beerschot. De Nederlander zit sinds 3 ...

292
292
Godts looft Rode Duivel: "Leer veel van hem"

Mika Godts krijgt volop zijn kans onder Mark van Bommel. De flankaanvaller toonde zich vooral tegen ...

149
149
Nieuw middenveld, nieuwe aanvoerder: Van Bommel geeft hint

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun eerste vierluik af in de Nations League met de op papier ...

527
527
"Staat vlijmscherp" - Boskamp smult van één Rode Duivel

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

93
93
'Club Brugge opnieuw pionier: megadeal van 60 miljoen'

Club Brugge zorgde afgelopen zomer voor een straffe mijlpaal. Dankzij de transfer van Christos ...

786
786
Harde keuzes Anderlecht: zijspoor dreigt na 9 basisplaatsen

RSC Anderlecht pakte in het slot van de zomermercato uit met een spectulair transferoffensief. ...

463
463
Onuitgegeven ploeg tegen Belgen? Zidane overweegt surprise

Maandagavond sluiten de Rode Duivels het erg lange interland-luik af met een affiche van formaat. Zo ...

63
63
Anderlecht glundert: actie Ambros tegen Spanje gaat viraal

RSC Anderlecht zag tijdens de huidige interland-periode verschillende internationals uitzwermen. En ...

123
123
Rode Duivel in moeilijkheden: Chatelle verlangt wissel

Mark van Bommel kan tevreden zijn over zijn eerste drie wedstrijden als Belgisch bondscoach. Maar ...

292
292
'City wordt leeggeroofd: Barça gaat voor Europese klepper'

Omdat de club inmiddels een beroepsprocedure heeft opgestart, zal het allicht nog een tijdje duren ...

176
176
Concurrentie Mechele? Gedegradeerd duo toont zich op training

Mark van Bommel heeft tijdens zijn eerste interlands als Belgisch bondscoach niet al te veel ...

405
405
'Olise legt harde eis neer bij Bayern: 200 miljoen euro'

Met zijn knappe doelpunten toonde Michael Olise in de voorbije interlands van Frankrijk waarom hij ...

339
339
Zidane fileert Rode Duivels na bekijken België-Turkije

Net zoals een week geleden kruisen de Rode Duivels maandagavond de degens met Frankrijk. Daags ...

460
460

Meer sportnieuws