UPDATE: 'Aanklacht tegen Maes bekend, ook grote namen Genk en Lokeren verhoord'

982
UPDATE: 'Aanklacht tegen Maes bekend, ook grote namen Genk en Lokeren verhoord'

De voorbije weken en dagen was het redelijk stil rond Operatie Propere Handen, het grootschalige onderzoek naar fraude, omkoping en andere wantoestanden in het Belgische voetbal. Maar de speurders werken wel degelijk verder. Zo werd Peter Maes deze week opnieuw op de rooster gelegd.

De trainer, momenteel zonder job sinds zijn ontslag bij Lokeren, werd eerder al verhoord over zijn relatie met spilfiguur Dejan Veljkovic. Daarover werd hij nu een tweede keer aan de tand gevoeld. Volgens Het Nieuwsblad moest Maes wellicht meer uitleg komen geven bij de verklaringen die de Serviër de voorbije maanden heeft afgelegd in zijn rol als spijtoptant.

Van de betrokken partijen wil of kan voorlopig niemand commentaar geven bij deze tweede ondervraging van Maes. Wel zou hij nog steeds in verdenking gesteld zijn van witwaspraktijken en corruptie. Met het matchfixing-luik van het onderzoek lijkt hij helemaal niets te maken te hebben.

UPDATE 17u30

Ondertussen is er meer informatie vrijgekomen over het nieuwe rondje verhoren dat het parket georganiseerd heeft in het kader van Operatie Propere Handen. Zo heeft Peter Maes zelfs een nacht in de cel moeten doorbrengen nadat hij samen met zijn vriendin opgepakt werd voor verhoor, meldt Het Nieuwsblad. Woensdagochtend kwam hij wel vrij onder voorwaarden.

In totaal werden zestien mensen op dinsdag en woensdag verhoord door het parket, dat ook drie huiszoekingen uitvoerde. Nog eens acht andere personen zijn opgeroepen voor verhoor. VRT NWS voegt daaraan toe dat alle verhoorden banden hebben met Maes, Veljkovic of Lokeren of Genk, de ex-clubs van Maes.

UPDATE 18u30
Ondertussen heeft VRT NWS ook achterhaald waar Maes precies van verdacht wordt. De trainer zou de voorbije jaren grote bedragen ontvangen hebben in de vorm van verdoken commissies en zwart loon. Het is ook daarom dat de voorbije dagen verschillende spilfiguren van Lokeren en Genk ondervraagd werden.

Want ook enkele namen van de andere verhoorden zijn uitgelekt. Onder meer Roger Lambrecht (voorzitter Lokeren), Erwin Lemmens (ex-keeperstrainer Lokeren), Patrick Janssens (ex-algemeen directeur Genk), Herbert Houben (ex-voorzitter Genk) en Filip Aerden (financieel directeur Genk) werden aan de tand gevoeld. Het is nog niet duidelijk of zij enkel getuigen zijn of dat zij ook betrokken zijn.

LEES OOK: Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Denk je dat er snel nog mensen in verdenking gesteld zullen worden?

Meest recent

UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Donderdagavond werden de heenwedstrijden in de laatste voorrondes van de Europa en Conference League ...

24
24
Geen perfecte Belgische avond: AA Gent botst op Schotten

AA Gent heeft als laatste van de drie Belgische ploegen vandaag nagelaten om voor een 'perfecte' ...

71
71
'Arsenal pakt wéér uit: 60 mil voor Engels international'

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

29
29
Europees feest voor STVV: terugwedstrijd wordt thriller

Voor het eerst in 23 jaar mocht STVV zich nog eens opmaken voor Europees voetbal. De Kanaries hadden ...

91
91
Rugnummer al bepaald: Anderlecht strikt zesde zomeraanwinst

Het is een erg succesvolle dag geworden voor RSC Anderlecht. Dankzij een 0-3-zege op Kairat Almaty, ...

354
354
Nieuwe twist in stadiondossier Club: Verhaeghe hard aangepakt

Begin juli kreeg Club Brugge het verlossende nieuws dat de vergunningen voor de bouw van een nieuw ...

837
837
Bruno bejubelt uitblinker: "Of hij sensatie kan worden?"

Behoudens een bijzonder onwaarschijnlijk scenario, treedt RSC Anderlecht dit najaar aan in de League ...

324
324
Karetsas klaar voor debuut: BVB-coach onthult groot plan

Zaterdagavond trekt het Duitse voetbalseizoen zich op gang met de traditionele supercup. Dat levert ...

110
110
'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Anderlecht blijft speuren naar offensieve versterking en ziet plots een opvallende opportuniteit. ...

1011
1011
Barça slaat weer toe: oude bekende tekent tot 2029

FC Barcelona opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Elche CF. In ...

67
67
Anderlecht-fans smullen van één man: "Volgende Gouden Schoen"

RSC Anderlecht staat met anderhalf been in de League Phase van de Europa League. De Brusselaars ...

303
303
Titelstrijd snel beslist? "Als Club dan 8 punten los staat ..."

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

894
894
Anderlecht op rozen: Europa League lonkt meer dan ooit

De trip richting Kazachstan bleek uiteindelijk veel moeilijker dan de wedstrijd zelf. Een dominant ...

127
127
'Club Brugge shopt in eigen land: onderhandelingen lopen'

Club Brugge maakt momenteel volop werk van de komst van een extra linksback (Matteo Dams?). Maar ...

322
322
'Overmars vindt doorbraak: miljoenensom + bonussen'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

671
671
'D-Day voor Sibierski: topaanwinst RSCA op het spel'

Nadat het achtereenvolgens Hammarby en PAOK uitschakelde, vormt Kairat Almaty de laatste horde voor ...

559
559
'Jackpot wenkt voor KV Mechelen: record aan diggelen?'

KV Mechelen nam vorig seizoen eindelijk voor het eerst deel aan de Champions' Play-Offs. Dat succes ...

214
214
'Anderlecht loopt blauwtje: transferplan valt in duigen'

Marc Coucke en Michael Verschueren pasten voor de verre reis, maar Antoine Sibierski is gewoon van ...

454
454
"Rotzak en leugenaar!" - Stadiondossier Club zorgt voor storm

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

1946
1946
Transferitis in Kazachstan: opstelling Anderlecht bekend

RSC Anderlecht moet tegen Kairat Almaty straks de voorlaatste stap zien te zetten richting de League ...

400
400
'Club Brugge kan cashen: jacht op Tresoldi barst los'

Joel Ordonez zoekt allicht wel nog andere oorden op, maar voorts wenst Club Brugge deze zomer geen ...

643
643
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg weinig tijd om te bekomen van de nederlaag in Beveren, want twee dagen later ...

328
328
Duchâtelet spreekt vrijuit: Stevige investering verrast

Roland Duchâtelet is nooit een man geweest die onopgemerkt door de voetbalwereld kon bewegen. ...

142
142
STVV droomt al: "Dat zouden mooie tegenstanders zijn"

Voor STVV begint het Europese avontuur donderdagavond. Om 20u krijgen ze op Stayen het bezoek van ...

125
125
'Fofana krijgt transferdomper te slikken'

Toen Olympique Lyon dinsdagavond in de heenwedstrijd van de play-offs van de Champions League een ...

61
61

Meer sportnieuws