UPDATE: 'Aanklacht tegen Maes bekend, ook grote namen Genk en Lokeren verhoord'

982 stemmen
UPDATE: 'Aanklacht tegen Maes bekend, ook grote namen Genk en Lokeren verhoord'

De voorbije weken en dagen was het redelijk stil rond Operatie Propere Handen, het grootschalige onderzoek naar fraude, omkoping en andere wantoestanden in het Belgische voetbal. Maar de speurders werken wel degelijk verder. Zo werd Peter Maes deze week opnieuw op de rooster gelegd.

De trainer, momenteel zonder job sinds zijn ontslag bij Lokeren, werd eerder al verhoord over zijn relatie met spilfiguur Dejan Veljkovic. Daarover werd hij nu een tweede keer aan de tand gevoeld. Volgens Het Nieuwsblad moest Maes wellicht meer uitleg komen geven bij de verklaringen die de Serviër de voorbije maanden heeft afgelegd in zijn rol als spijtoptant.

Van de betrokken partijen wil of kan voorlopig niemand commentaar geven bij deze tweede ondervraging van Maes. Wel zou hij nog steeds in verdenking gesteld zijn van witwaspraktijken en corruptie. Met het matchfixing-luik van het onderzoek lijkt hij helemaal niets te maken te hebben.

UPDATE 17u30

Ondertussen is er meer informatie vrijgekomen over het nieuwe rondje verhoren dat het parket georganiseerd heeft in het kader van Operatie Propere Handen. Zo heeft Peter Maes zelfs een nacht in de cel moeten doorbrengen nadat hij samen met zijn vriendin opgepakt werd voor verhoor, meldt Het Nieuwsblad. Woensdagochtend kwam hij wel vrij onder voorwaarden.

In totaal werden zestien mensen op dinsdag en woensdag verhoord door het parket, dat ook drie huiszoekingen uitvoerde. Nog eens acht andere personen zijn opgeroepen voor verhoor. VRT NWS voegt daaraan toe dat alle verhoorden banden hebben met Maes, Veljkovic of Lokeren of Genk, de ex-clubs van Maes.

UPDATE 18u30
Ondertussen heeft VRT NWS ook achterhaald waar Maes precies van verdacht wordt. De trainer zou de voorbije jaren grote bedragen ontvangen hebben in de vorm van verdoken commissies en zwart loon. Het is ook daarom dat de voorbije dagen verschillende spilfiguren van Lokeren en Genk ondervraagd werden.

Want ook enkele namen van de andere verhoorden zijn uitgelekt. Onder meer Roger Lambrecht (voorzitter Lokeren), Erwin Lemmens (ex-keeperstrainer Lokeren), Patrick Janssens (ex-algemeen directeur Genk), Herbert Houben (ex-voorzitter Genk) en Filip Aerden (financieel directeur Genk) werden aan de tand gevoeld. Het is nog niet duidelijk of zij enkel getuigen zijn of dat zij ook betrokken zijn.

LEES OOK: 'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Denk je dat er snel nog mensen in verdenking gesteld zullen worden?

Meest recent

Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

0
0
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

82
82
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

80
80
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

290
290
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

482
482
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

116
116
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

154
154
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

34
34
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

467
467
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

273
273
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

524
524
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

594
594
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

155
155
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

769
769
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

292
292
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

537
537
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

268
268
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

328
328
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

218
218
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

526
526
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

472
472
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

99
99
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

65
65
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

67
67
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

925
925

Meer sportnieuws