UPDATE: 'Aanklacht tegen Maes bekend, ook grote namen Genk en Lokeren verhoord'

door
UPDATE: 'Aanklacht tegen Maes bekend, ook grote namen Genk en Lokeren verhoord'

De voorbije weken en dagen was het redelijk stil rond Operatie Propere Handen, het grootschalige onderzoek naar fraude, omkoping en andere wantoestanden in het Belgische voetbal. Maar de speurders werken wel degelijk verder. Zo werd Peter Maes deze week opnieuw op de rooster gelegd.

De trainer, momenteel zonder job sinds zijn ontslag bij Lokeren, werd eerder al verhoord over zijn relatie met spilfiguur Dejan Veljkovic. Daarover werd hij nu een tweede keer aan de tand gevoeld. Volgens Het Nieuwsblad moest Maes wellicht meer uitleg komen geven bij de verklaringen die de Serviër de voorbije maanden heeft afgelegd in zijn rol als spijtoptant.

Van de betrokken partijen wil of kan voorlopig niemand commentaar geven bij deze tweede ondervraging van Maes. Wel zou hij nog steeds in verdenking gesteld zijn van witwaspraktijken en corruptie. Met het matchfixing-luik van het onderzoek lijkt hij helemaal niets te maken te hebben.

UPDATE 17u30

Ondertussen is er meer informatie vrijgekomen over het nieuwe rondje verhoren dat het parket georganiseerd heeft in het kader van Operatie Propere Handen. Zo heeft Peter Maes zelfs een nacht in de cel moeten doorbrengen nadat hij samen met zijn vriendin opgepakt werd voor verhoor, meldt Het Nieuwsblad. Woensdagochtend kwam hij wel vrij onder voorwaarden.

In totaal werden zestien mensen op dinsdag en woensdag verhoord door het parket, dat ook drie huiszoekingen uitvoerde. Nog eens acht andere personen zijn opgeroepen voor verhoor. VRT NWS voegt daaraan toe dat alle verhoorden banden hebben met Maes, Veljkovic of Lokeren of Genk, de ex-clubs van Maes.

UPDATE 18u30
Ondertussen heeft VRT NWS ook achterhaald waar Maes precies van verdacht wordt. De trainer zou de voorbije jaren grote bedragen ontvangen hebben in de vorm van verdoken commissies en zwart loon. Het is ook daarom dat de voorbije dagen verschillende spilfiguren van Lokeren en Genk ondervraagd werden.

Want ook enkele namen van de andere verhoorden zijn uitgelekt. Onder meer Roger Lambrecht (voorzitter Lokeren), Erwin Lemmens (ex-keeperstrainer Lokeren), Patrick Janssens (ex-algemeen directeur Genk), Herbert Houben (ex-voorzitter Genk) en Filip Aerden (financieel directeur Genk) werden aan de tand gevoeld. Het is nog niet duidelijk of zij enkel getuigen zijn of dat zij ook betrokken zijn.

LEES OOK: ‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Denk je dat er snel nog mensen in verdenking gesteld zullen worden?

Meest recent

Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

1
1
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

16
16
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

11
11
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

37
37
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

40
40
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

74
74
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

52
52
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

400
400
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

86
86
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

258
258
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

81
81
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

136
136
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

107
107
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

115
115
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

128
128
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

424
424
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

88
88
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

80
80
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

142
142
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

569
569
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

283
283
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

258
258
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

156
156

Meer sportnieuws