Coucke reageert vlijmscherp na aantijgingen over schadeclaim

door
Coucke reageert vlijmscherp na aantijgingen over schadeclaim

Marc Coucke had zich ongetwijfeld iets anders voorgesteld van zijn eerste jaar als preses van RSC Anderlecht. Sportief gezien wordt het ene negatief record na het andere geëvenaard, binnen het organigram werd meer met pionnen geschoven dan in een spelletje dammen. Maar ook de verkoop van de club verliep volgens hem niet helemaal correct.


Volgens Het Nieuwsblad onderneemt Coucke dan ook actie tegenover de vorige eigenaars die de club aan hem verkochten. De zakenman is van mening dat er teveel 'lijken uit de kast vielen'. Dan wijst hij vooral naar clausules in bepaalde spelerscontracten. In de overeenkomst met Adrien Trebel bijvoorbeeld, stond een afkoopsom van 6 miljoen euro. Coucke is van mening dat de Fransman er minstens 10 miljoen waard is en dus zag hij zich genoodzaakt de middenvelder een nieuw contract te geven. Weliswaar tegenover een fikse loonsverhoging.

Coucke heeft nu naar verluidt een schadeclaim verstuurd naar de vorige eigenaars, die meer dan één procent van de aandelen verkochten. Daarin eist hij per verkocht aandeel zo'n 2500 euro terug. In totaal goed voor zo'n 4 miljoen euro. Het geld zou overigens grotendeels gebruikt worden om de schuldenput van 45 miljoen euro te helpen dichten.

UPDATE 9u37
Inmiddels heeft Coucke via zijn favoriet medium Twitter ook gereageerd op het artikel van Het Nieuwsblad. Hij ontkent de aantijgingen, of beweert tenminste dat er een viertal onwaarheden worden geschreven. Verder betreurt hij het feit dat de berichtgeving 'snelsnel en klakkeloos' wordt overgenomen door de andere media. Om welke onwaarheden het precies gaat en hoe de vork precies in de steel zit, laat hij echter na om mee te delen.

LEES OOK: Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Coucke zou ook over de negatieve zaken beter moeten communiceren ...

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

33
33
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

21
21
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

89
89
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

46
46
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

36
36
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

148
148
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

182
182
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

41
41
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

111
111
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

381
381
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

93
93
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

75
75
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

713
713
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

201
201
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

192
192
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

185
185
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

188
188
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

458
458
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

56
56
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

168
168
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

263
263
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

408
408
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

181
181

Meer sportnieuws