Coucke reageert vlijmscherp na aantijgingen over schadeclaim

310 stemmen
Coucke reageert vlijmscherp na aantijgingen over schadeclaim

Marc Coucke had zich ongetwijfeld iets anders voorgesteld van zijn eerste jaar als preses van RSC Anderlecht. Sportief gezien wordt het ene negatief record na het andere geëvenaard, binnen het organigram werd meer met pionnen geschoven dan in een spelletje dammen. Maar ook de verkoop van de club verliep volgens hem niet helemaal correct.


Volgens Het Nieuwsblad onderneemt Coucke dan ook actie tegenover de vorige eigenaars die de club aan hem verkochten. De zakenman is van mening dat er teveel 'lijken uit de kast vielen'. Dan wijst hij vooral naar clausules in bepaalde spelerscontracten. In de overeenkomst met Adrien Trebel bijvoorbeeld, stond een afkoopsom van 6 miljoen euro. Coucke is van mening dat de Fransman er minstens 10 miljoen waard is en dus zag hij zich genoodzaakt de middenvelder een nieuw contract te geven. Weliswaar tegenover een fikse loonsverhoging.

Coucke heeft nu naar verluidt een schadeclaim verstuurd naar de vorige eigenaars, die meer dan één procent van de aandelen verkochten. Daarin eist hij per verkocht aandeel zo'n 2500 euro terug. In totaal goed voor zo'n 4 miljoen euro. Het geld zou overigens grotendeels gebruikt worden om de schuldenput van 45 miljoen euro te helpen dichten.

UPDATE 9u37
Inmiddels heeft Coucke via zijn favoriet medium Twitter ook gereageerd op het artikel van Het Nieuwsblad. Hij ontkent de aantijgingen, of beweert tenminste dat er een viertal onwaarheden worden geschreven. Verder betreurt hij het feit dat de berichtgeving 'snelsnel en klakkeloos' wordt overgenomen door de andere media. Om welke onwaarheden het precies gaat en hoe de vork precies in de steel zit, laat hij echter na om mee te delen.

LEES OOK: Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Coucke zou ook over de negatieve zaken beter moeten communiceren ...

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

27
27
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

46
46
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

18
18
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

44
44
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

156
156
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

384
384
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

60
60
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

252
252
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

384
384
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

345
345
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

347
347
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

258
258
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

232
232
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

444
444
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

305
305
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

287
287
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

303
303
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

76
76
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

195
195
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

197
197
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

177
177
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

62
62
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

321
321
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

497
497

Meer sportnieuws