Coucke reageert vlijmscherp na aantijgingen over schadeclaim

door
Coucke reageert vlijmscherp na aantijgingen over schadeclaim

Marc Coucke had zich ongetwijfeld iets anders voorgesteld van zijn eerste jaar als preses van RSC Anderlecht. Sportief gezien wordt het ene negatief record na het andere geëvenaard, binnen het organigram werd meer met pionnen geschoven dan in een spelletje dammen. Maar ook de verkoop van de club verliep volgens hem niet helemaal correct.


Volgens Het Nieuwsblad onderneemt Coucke dan ook actie tegenover de vorige eigenaars die de club aan hem verkochten. De zakenman is van mening dat er teveel 'lijken uit de kast vielen'. Dan wijst hij vooral naar clausules in bepaalde spelerscontracten. In de overeenkomst met Adrien Trebel bijvoorbeeld, stond een afkoopsom van 6 miljoen euro. Coucke is van mening dat de Fransman er minstens 10 miljoen waard is en dus zag hij zich genoodzaakt de middenvelder een nieuw contract te geven. Weliswaar tegenover een fikse loonsverhoging.

Coucke heeft nu naar verluidt een schadeclaim verstuurd naar de vorige eigenaars, die meer dan één procent van de aandelen verkochten. Daarin eist hij per verkocht aandeel zo'n 2500 euro terug. In totaal goed voor zo'n 4 miljoen euro. Het geld zou overigens grotendeels gebruikt worden om de schuldenput van 45 miljoen euro te helpen dichten.

UPDATE 9u37
Inmiddels heeft Coucke via zijn favoriet medium Twitter ook gereageerd op het artikel van Het Nieuwsblad. Hij ontkent de aantijgingen, of beweert tenminste dat er een viertal onwaarheden worden geschreven. Verder betreurt hij het feit dat de berichtgeving 'snelsnel en klakkeloos' wordt overgenomen door de andere media. Om welke onwaarheden het precies gaat en hoe de vork precies in de steel zit, laat hij echter na om mee te delen.

LEES OOK: Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

Coucke zou ook over de negatieve zaken beter moeten communiceren ...

Meest recent

Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

47
47
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

65
65
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

17
17
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

128
128
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

399
399
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

22
22
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

28
28
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

166
166
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

69
69
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

110
110
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

104
104
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

106
106
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

99
99
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

258
258
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

271
271
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

166
166
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

139
139
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

187
187
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

150
150
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

111
111
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

291
291
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

408
408
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

54
54

Meer sportnieuws