Coucke reageert vlijmscherp na aantijgingen over schadeclaim

door
Coucke reageert vlijmscherp na aantijgingen over schadeclaim

Marc Coucke had zich ongetwijfeld iets anders voorgesteld van zijn eerste jaar als preses van RSC Anderlecht. Sportief gezien wordt het ene negatief record na het andere geëvenaard, binnen het organigram werd meer met pionnen geschoven dan in een spelletje dammen. Maar ook de verkoop van de club verliep volgens hem niet helemaal correct.


Volgens Het Nieuwsblad onderneemt Coucke dan ook actie tegenover de vorige eigenaars die de club aan hem verkochten. De zakenman is van mening dat er teveel 'lijken uit de kast vielen'. Dan wijst hij vooral naar clausules in bepaalde spelerscontracten. In de overeenkomst met Adrien Trebel bijvoorbeeld, stond een afkoopsom van 6 miljoen euro. Coucke is van mening dat de Fransman er minstens 10 miljoen waard is en dus zag hij zich genoodzaakt de middenvelder een nieuw contract te geven. Weliswaar tegenover een fikse loonsverhoging.

Coucke heeft nu naar verluidt een schadeclaim verstuurd naar de vorige eigenaars, die meer dan één procent van de aandelen verkochten. Daarin eist hij per verkocht aandeel zo'n 2500 euro terug. In totaal goed voor zo'n 4 miljoen euro. Het geld zou overigens grotendeels gebruikt worden om de schuldenput van 45 miljoen euro te helpen dichten.

UPDATE 9u37
Inmiddels heeft Coucke via zijn favoriet medium Twitter ook gereageerd op het artikel van Het Nieuwsblad. Hij ontkent de aantijgingen, of beweert tenminste dat er een viertal onwaarheden worden geschreven. Verder betreurt hij het feit dat de berichtgeving 'snelsnel en klakkeloos' wordt overgenomen door de andere media. Om welke onwaarheden het precies gaat en hoe de vork precies in de steel zit, laat hij echter na om mee te delen.

LEES OOK: Zwendel escaleert: Coucke bijt van zich af op Instagram

Coucke zou ook over de negatieve zaken beter moeten communiceren ...

Meest recent

'Real legt transferplan bloot: volgende bom bepaald'

Real Madrid haalde de voorbije weken al verschillende aanwinsten in huis, maar heeft nog meer grote ...

18
18
X sabelt Kiyine genadeloos neer: "Bandieten zoals Waes..."

Is er nog een voetbaltoekomst voor Sofian Kiyine? Die vraag mag luidop gesteld worden, nadat de ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Lammens, Club strikt topaanwinst'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

129
129
Infantino vreest voor WK 2026 en heeft boodschap voor Trump

Het WK voor Clubs is een voorbode voor het WK van volgend jaar. Gastland Verenigde Staten wordt op ...

60
60
‘Loïs Openda haalt voorpagina met monstertransfer’

Loïs Openda kende een minder seizoen bij RB Leipzig, maar de Rode Duivel kan nog steeds een ...

120
120
Yannick Ferrera sleept RWDM Brussels voor de rechter

Na de woelige weken van RWDM Brussels in verband met de naamsverandering staat er alweer een gevecht ...

71
71
Fener maakt AC Milan compleet belachelijk na transfer Brown

Fenerbahçe en AC Milan waren in een ferme strijd verwikkeld om Archie Brown van KAA Gent ...

112
112
'Vier voorstellen de vuilbak in: Jashari hakt knoop door'

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft voortduren. Verschillende grootmachten zouden de Zwitser ...

1127
1127
Voetbal naar de vaantjes: Knallende ambras bij FIFA-bobo’s

Het WK voor Clubs zorgt voor heel wat ophef. De beste teams ter wereld komen in de Verenigde Staten ...

197
197
'De Mil vreest: volgende smaakmaker grof wild'

Rik De Mil verkoos een verlengd verblijf bij Sporting Charleroi boven een transfer naar Royal ...

81
81
Messi en Dreyer spelen MLS volledig in de vernieling

Lionel Messi en Anders Dreyer zijn niet te houden in de Major League Soccer. De twee spelen de ...

47
47
Vanessa maakt Van Crombrugge zot, die reageert met...

Eén van de meest spraakmakende relaties in BV-land ontspon zich eind vorig jaar. Toen maakten ...

619
619
'Frank Raes stil na porno-bommetje van ex'

Lange tijd vormden Frank Raes en zijn ex-vrouw Cath Luyten een prachtig koppel. De twee kregen ook ...

168
168
'Nieuwe parel uit buitenland voor Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft over heel de wereld rondspeuren naar versterking. Paars-Wit kijkt uit naar ...

231
231
'Blijft hij of niet? Droomtransfer lonkt voor Mignolet'

Bij Club Brugge krijgen Nordin Jackers en Simon Mignolet elk hun kans in de voorbereiding. Nicky ...

822
822
‘Verguisde speler’ bloeit open onder Besnik Hasi

RSC Anderlecht is nog in volle voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat gebeurt met ups en downs. De ...

922
922
De Roover van Antwerp naar STVV: "Het ideale traject"

STVV heeft een nieuwe technische staf. Wouter Vrancken haalde nieuw volk naar Stayen. Jan Van ...

98
98
Zwendel escaleert: Coucke bijt van zich af op Instagram

Als ervaren ondernemer kent Marc Coucke ondertussen het klappen van de zweep. De eigenaar van ...

242
242
'Fofana verlaat Lyon: verrassende uitkomst op til'

Rondom Malick Fofana doen er al maanden héél veel geruchten. De Rode Duivel speelt ...

109
109
'Bijna Hoefkens-stunt bij Club Brugge'

Carl Hoefkens begint aan zijn tweede seizoen bij NAC Breda. De Belgische coach speelde met zijn team ...

205
205
"Anderlecht?" - Patris doorbreekt eindelijk de stilte

STVV rondde zijn oefenstage af in het Nederlandse Venray. VoetbalNieuws bracht een bezoekje aan de ...

133
133
'Standard blijft druk bezig: volgende vertrekker bekend'

Standard gooide het de voorbije maanden over een radicaal andere boeg. Sinds de aanstelling van Marc ...

128
128
'Deal met Club Brugge helpt Inter aan Rode Duivel'

Club Brugge is dezer dagen een hot item in de Italiaanse pers. De bekerwinnaar zit dezer dagen ...

527
527
'Union schiet na schokkende wending in actie op mercato'

Binnen een week gaat het seizoen voor landskampioen Union al van start, want dan wacht al de ...

249
249
OHL moet het onderspit delven in marathonwedstrijd

OH Leuven draaide vorig seizoen opnieuw een grijs seizoen. Het wisselde deze zomer daarom nog maar ...

63
63

Meer sportnieuws