TRANSFERUURTJE: 'RSCA denkt al aan zomertransfer, Genk slaat alsnog toe'

269 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'RSCA denkt al aan zomertransfer, Genk slaat alsnog toe'

De wintermercato is achter de rug in de grootste voetballanden, maar in bepaalde niet-Europese competitie mogen wel nog transfers gedaan worden.Bovendien duikt er hier en daar nog informatie op van al dan niet geslaagde deals van het voorbije transferwindow en zijn verschillende clubs al bezig met hun plannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt al dit transfernieuws dagelijks in een handig overzicht.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht greep afgelopen mercato naast een nieuwe spits, maar het lichtte wel de aankoopoptie op Landry Dimata. De spits werd tot voor kort gehuurd van VfL Wolfsburg, maar is nu dus definitief van Paars-Wit. Het Turkse talent Yunnus Akgun blijft in beeld voor komende zomer. Verder hoopt men Ognjen Vranjes alsnog naar een exotische competitie verkast, maar die kans is eerder klein.

Club Brugge vindt mogelijk dan toch een oplossing voor één van zijn overbodige spelers: Dorin Rotariu. Volgens het Roemeense Telekom Sport kan hij nog aan de slag in zijn thuisland. Universitatea Craiova zou dicht bij de komst van Rotariu staan. Ze zouden hem voor de rest van het seizoen huren van Club en ook over een aankoopoptie beschikken.

KRC Genk heeft de komst van Yunja Ito dan toch tijdig afgerond gekregen. De Japanse international komt over van Kashiwa Reysol. Hij wordt anderhalf seizoen gehuurd met optie tot koop en moet de ongeduldige Edon Zhegrova vervangen.

BUITENLAND
De transfer van Marouane Fellaini is nu ook helemaal rond. Manchester United bevestigde op zijn officiële kanalen het vertrek van de Rode Duivel. "Iedereen bij United wil Marouane bedanken voor bewezen diensten en wil hem geluk wensen voor de toekomst bij Shandong Luneng in China", klinkt het.

Volgens de Spaanse krant El Pais wil Bayern München zich versterken met Lucas Hernández van Atlético Madrid. Al in januari werd gesproken over een transfer, maar de Duitse topclub wilde de gelimiteerde transfersom van 80 miljoen euro niet ophoesten. Dankzij financiële verplichtingen zou dat zelfs oplopen tot 96 miljoen euro, zo weet het medium. Toch hopen de Duitsers in de zomer op een herkansing.

Jadon Sancho is bij Borussia Dortmund helemaal doorgebroken en dat levert hem de nodige interesse op. Ook Manchester United houdt de ontwikkeling van de aanvaller in de gaten. De club maakt al transferplannen voor komende zomer en de vleugelflitser uit Londen is volgens het Engelse Metro een van de spelers die op de radar staat voor een transfer. Dortmund zou wel zo'n 100 miljoen euro verlangen.

LEES OOK: 'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

Dimata is de beste Anderlecht-aanwinst van vorige zomer ...

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

22
22
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

62
62
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

366
366
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

33
33
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

292
292
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

410
410
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

489
489
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

816
816
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

109
109
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

519
519
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

94
94
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

147
147
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

395
395
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

712
712
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

301
301
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

500
500
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

230
230
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

104
104
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws