TRANSFERUURTJE: 'RSCA denkt al aan zomertransfer, Genk slaat alsnog toe'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA denkt al aan zomertransfer, Genk slaat alsnog toe'

De wintermercato is achter de rug in de grootste voetballanden, maar in bepaalde niet-Europese competitie mogen wel nog transfers gedaan worden.Bovendien duikt er hier en daar nog informatie op van al dan niet geslaagde deals van het voorbije transferwindow en zijn verschillende clubs al bezig met hun plannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt al dit transfernieuws dagelijks in een handig overzicht.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht greep afgelopen mercato naast een nieuwe spits, maar het lichtte wel de aankoopoptie op Landry Dimata. De spits werd tot voor kort gehuurd van VfL Wolfsburg, maar is nu dus definitief van Paars-Wit. Het Turkse talent Yunnus Akgun blijft in beeld voor komende zomer. Verder hoopt men Ognjen Vranjes alsnog naar een exotische competitie verkast, maar die kans is eerder klein.

Club Brugge vindt mogelijk dan toch een oplossing voor één van zijn overbodige spelers: Dorin Rotariu. Volgens het Roemeense Telekom Sport kan hij nog aan de slag in zijn thuisland. Universitatea Craiova zou dicht bij de komst van Rotariu staan. Ze zouden hem voor de rest van het seizoen huren van Club en ook over een aankoopoptie beschikken.

KRC Genk heeft de komst van Yunja Ito dan toch tijdig afgerond gekregen. De Japanse international komt over van Kashiwa Reysol. Hij wordt anderhalf seizoen gehuurd met optie tot koop en moet de ongeduldige Edon Zhegrova vervangen.

BUITENLAND
De transfer van Marouane Fellaini is nu ook helemaal rond. Manchester United bevestigde op zijn officiële kanalen het vertrek van de Rode Duivel. "Iedereen bij United wil Marouane bedanken voor bewezen diensten en wil hem geluk wensen voor de toekomst bij Shandong Luneng in China", klinkt het.

Volgens de Spaanse krant El Pais wil Bayern München zich versterken met Lucas Hernández van Atlético Madrid. Al in januari werd gesproken over een transfer, maar de Duitse topclub wilde de gelimiteerde transfersom van 80 miljoen euro niet ophoesten. Dankzij financiële verplichtingen zou dat zelfs oplopen tot 96 miljoen euro, zo weet het medium. Toch hopen de Duitsers in de zomer op een herkansing.

Jadon Sancho is bij Borussia Dortmund helemaal doorgebroken en dat levert hem de nodige interesse op. Ook Manchester United houdt de ontwikkeling van de aanvaller in de gaten. De club maakt al transferplannen voor komende zomer en de vleugelflitser uit Londen is volgens het Engelse Metro een van de spelers die op de radar staat voor een transfer. Dortmund zou wel zo'n 100 miljoen euro verlangen.

LEES OOK: Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Dimata is de beste Anderlecht-aanwinst van vorige zomer ...

Meest recent

Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

15
15
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

483
483
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

86
86
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

44
44
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

40
40
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

35
35
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

568
568
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

255
255
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

407
407
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

138
138
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

210
210
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

187
187
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

146
146
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

101
101
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

110
110
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

121
121
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

319
319
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

537
537
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

123
123

Meer sportnieuws