'Club zag absolute recordtransfer op nippertje in water vallen'

door
'Club zag absolute recordtransfer op nippertje in water vallen'

Club Brugge hield het bijzonder rustig tijdens de voorbije transfermarkt. Aan inkomende zijde werd zelfs geen enkele transfer gerealiseerd en dat als enige ploeg in de Jupiler Pro League. Aan de andere kant werden de sterkhouders wel aan boord gehouden, al had het niet veel gescheeld of Blauw-Zwart was wél één van zijn steunpilaren kwijt.


Zowat de hele winter werd aan de mouw van Wesley Moraes getrokken. Club weigerde een Chinees bod van zo'n 25 miljoen euro en de speler zelf liet op het Gala van de Gouden Schoen weten dat hij gewoon zou blijven. Maar in de slotdagen van de mercato werd Cardiff City blijkbaar nog erg concreet. En een overstap naar de Premier League liet de 22-jarige Braziliaan uiteraard niet onberoerd. Toch bleef een deal uiteindelijk uit.

BETREURDE SALA
Het medium Wales Online komt nu met meer info over dit dossier. Blijkbaar had Cardiff voor aanbreken van de mercato twee namen naar voren geschoven: Wesley en Emiliano Sala, die al een tijdje indruk maakte bij FC Nantes. Uiteindelijk werd voor die laatste gekozen en vond men een akkoord over een transfersom van zo'n 17.5 miljoen euro. Maar daags nadat de deal werd afgerond verdween het privévliegtuig van Sala van de radar. Momenteel is de betreurde Argentijn nog steeds niet teruggevonden.

Cardiff, dat tegen degradatie strijdt, moest dus snel doorschakelen en besloot vol voor Wesley te gaan. Er werd volgens bovengenoemd medium een bod neergelegd dat hoger was dan dat op Sala. Club weigerde en liet verstaan dat het zo'n 30 miljoen euro verlangde. Een heuse som, maar Wales Online schrijft dat de clubs desondanks op het randje van een doorbraak stonden. Maar uiteindelijk kwam het toch niet tot een akkoord en bleef de recordtransfer van Club uit.

SAMATTA
Wellicht was Blauw-Zwart niet bereid om de laatste toegevingen te doen bij tijdsgebrek om een vervanger te vinden. Cardiff probeerde wanhopig nog andere pistes, waaronder naar verluidt Ally Samatta van KRC Genk. Tevergeefs en dus bleef de club uit Wales achter zonder nieuwe spits en met een tragedie rijker.

LEES OOK: Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

Club had het bod op Wesley moeten accepteren ...

Meest recent

Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

22
22
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

13
13
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

112
112
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

706
706
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

137
137
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

158
158
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

274
274
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

24
24
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

144
144
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

611
611
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

29
29
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

35
35
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

172
172
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

88
88
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

119
119
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

110
110
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

115
115
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

113
113
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

300
300
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

303
303
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

175
175
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

220
220

Meer sportnieuws