'Club zag absolute recordtransfer op nippertje in water vallen'

door
'Club zag absolute recordtransfer op nippertje in water vallen'

Club Brugge hield het bijzonder rustig tijdens de voorbije transfermarkt. Aan inkomende zijde werd zelfs geen enkele transfer gerealiseerd en dat als enige ploeg in de Jupiler Pro League. Aan de andere kant werden de sterkhouders wel aan boord gehouden, al had het niet veel gescheeld of Blauw-Zwart was wél één van zijn steunpilaren kwijt.


Zowat de hele winter werd aan de mouw van Wesley Moraes getrokken. Club weigerde een Chinees bod van zo'n 25 miljoen euro en de speler zelf liet op het Gala van de Gouden Schoen weten dat hij gewoon zou blijven. Maar in de slotdagen van de mercato werd Cardiff City blijkbaar nog erg concreet. En een overstap naar de Premier League liet de 22-jarige Braziliaan uiteraard niet onberoerd. Toch bleef een deal uiteindelijk uit.

BETREURDE SALA
Het medium Wales Online komt nu met meer info over dit dossier. Blijkbaar had Cardiff voor aanbreken van de mercato twee namen naar voren geschoven: Wesley en Emiliano Sala, die al een tijdje indruk maakte bij FC Nantes. Uiteindelijk werd voor die laatste gekozen en vond men een akkoord over een transfersom van zo'n 17.5 miljoen euro. Maar daags nadat de deal werd afgerond verdween het privévliegtuig van Sala van de radar. Momenteel is de betreurde Argentijn nog steeds niet teruggevonden.

Cardiff, dat tegen degradatie strijdt, moest dus snel doorschakelen en besloot vol voor Wesley te gaan. Er werd volgens bovengenoemd medium een bod neergelegd dat hoger was dan dat op Sala. Club weigerde en liet verstaan dat het zo'n 30 miljoen euro verlangde. Een heuse som, maar Wales Online schrijft dat de clubs desondanks op het randje van een doorbraak stonden. Maar uiteindelijk kwam het toch niet tot een akkoord en bleef de recordtransfer van Club uit.

SAMATTA
Wellicht was Blauw-Zwart niet bereid om de laatste toegevingen te doen bij tijdsgebrek om een vervanger te vinden. Cardiff probeerde wanhopig nog andere pistes, waaronder naar verluidt Ally Samatta van KRC Genk. Tevergeefs en dus bleef de club uit Wales achter zonder nieuwe spits en met een tragedie rijker.

LEES OOK: Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club had het bod op Wesley moeten accepteren ...

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

22
22
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

53
53
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

57
57
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

96
96
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

236
236
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

70
70
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

80
80
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

48
48
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

202
202
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

47
47
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

40
40
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

69
69
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

105
105
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

308
308
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

139
139
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

196
196
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

145
145
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

106
106
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

586
586
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

96
96
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

49
49
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

20
20
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

163
163
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

174
174

Meer sportnieuws