'Club zag absolute recordtransfer op nippertje in water vallen'

1455 stemmen
'Club zag absolute recordtransfer op nippertje in water vallen'

Club Brugge hield het bijzonder rustig tijdens de voorbije transfermarkt. Aan inkomende zijde werd zelfs geen enkele transfer gerealiseerd en dat als enige ploeg in de Jupiler Pro League. Aan de andere kant werden de sterkhouders wel aan boord gehouden, al had het niet veel gescheeld of Blauw-Zwart was wél één van zijn steunpilaren kwijt.


Zowat de hele winter werd aan de mouw van Wesley Moraes getrokken. Club weigerde een Chinees bod van zo'n 25 miljoen euro en de speler zelf liet op het Gala van de Gouden Schoen weten dat hij gewoon zou blijven. Maar in de slotdagen van de mercato werd Cardiff City blijkbaar nog erg concreet. En een overstap naar de Premier League liet de 22-jarige Braziliaan uiteraard niet onberoerd. Toch bleef een deal uiteindelijk uit.

BETREURDE SALA
Het medium Wales Online komt nu met meer info over dit dossier. Blijkbaar had Cardiff voor aanbreken van de mercato twee namen naar voren geschoven: Wesley en Emiliano Sala, die al een tijdje indruk maakte bij FC Nantes. Uiteindelijk werd voor die laatste gekozen en vond men een akkoord over een transfersom van zo'n 17.5 miljoen euro. Maar daags nadat de deal werd afgerond verdween het privévliegtuig van Sala van de radar. Momenteel is de betreurde Argentijn nog steeds niet teruggevonden.

Cardiff, dat tegen degradatie strijdt, moest dus snel doorschakelen en besloot vol voor Wesley te gaan. Er werd volgens bovengenoemd medium een bod neergelegd dat hoger was dan dat op Sala. Club weigerde en liet verstaan dat het zo'n 30 miljoen euro verlangde. Een heuse som, maar Wales Online schrijft dat de clubs desondanks op het randje van een doorbraak stonden. Maar uiteindelijk kwam het toch niet tot een akkoord en bleef de recordtransfer van Club uit.

SAMATTA
Wellicht was Blauw-Zwart niet bereid om de laatste toegevingen te doen bij tijdsgebrek om een vervanger te vinden. Cardiff probeerde wanhopig nog andere pistes, waaronder naar verluidt Ally Samatta van KRC Genk. Tevergeefs en dus bleef de club uit Wales achter zonder nieuwe spits en met een tragedie rijker.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club had het bod op Wesley moeten accepteren ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

5
5
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

12
12
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

6
6
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

15
15
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

62
62
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

200
200
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

97
97
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

258
258
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

311
311
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

26
26
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

967
967
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

38
38
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

38
38
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

99
99
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

382
382
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

145
145
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

158
158
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

74
74
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

114
114
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

66
66
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

63
63
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

248
248
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

147
147
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

45
45

Meer sportnieuws