'Club zag absolute recordtransfer op nippertje in water vallen'

1455
'Club zag absolute recordtransfer op nippertje in water vallen'

Club Brugge hield het bijzonder rustig tijdens de voorbije transfermarkt. Aan inkomende zijde werd zelfs geen enkele transfer gerealiseerd en dat als enige ploeg in de Jupiler Pro League. Aan de andere kant werden de sterkhouders wel aan boord gehouden, al had het niet veel gescheeld of Blauw-Zwart was wél één van zijn steunpilaren kwijt.


Zowat de hele winter werd aan de mouw van Wesley Moraes getrokken. Club weigerde een Chinees bod van zo'n 25 miljoen euro en de speler zelf liet op het Gala van de Gouden Schoen weten dat hij gewoon zou blijven. Maar in de slotdagen van de mercato werd Cardiff City blijkbaar nog erg concreet. En een overstap naar de Premier League liet de 22-jarige Braziliaan uiteraard niet onberoerd. Toch bleef een deal uiteindelijk uit.

BETREURDE SALA
Het medium Wales Online komt nu met meer info over dit dossier. Blijkbaar had Cardiff voor aanbreken van de mercato twee namen naar voren geschoven: Wesley en Emiliano Sala, die al een tijdje indruk maakte bij FC Nantes. Uiteindelijk werd voor die laatste gekozen en vond men een akkoord over een transfersom van zo'n 17.5 miljoen euro. Maar daags nadat de deal werd afgerond verdween het privévliegtuig van Sala van de radar. Momenteel is de betreurde Argentijn nog steeds niet teruggevonden.

Cardiff, dat tegen degradatie strijdt, moest dus snel doorschakelen en besloot vol voor Wesley te gaan. Er werd volgens bovengenoemd medium een bod neergelegd dat hoger was dan dat op Sala. Club weigerde en liet verstaan dat het zo'n 30 miljoen euro verlangde. Een heuse som, maar Wales Online schrijft dat de clubs desondanks op het randje van een doorbraak stonden. Maar uiteindelijk kwam het toch niet tot een akkoord en bleef de recordtransfer van Club uit.

SAMATTA
Wellicht was Blauw-Zwart niet bereid om de laatste toegevingen te doen bij tijdsgebrek om een vervanger te vinden. Cardiff probeerde wanhopig nog andere pistes, waaronder naar verluidt Ally Samatta van KRC Genk. Tevergeefs en dus bleef de club uit Wales achter zonder nieuwe spits en met een tragedie rijker.

LEES OOK: ‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

Club had het bod op Wesley moeten accepteren ...

Meest recent

‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

1
1
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

44
44
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

7
7
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

41
41
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

55
55
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

138
138
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

53
53
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

172
172
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

249
249
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

40
40
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

327
327
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

261
261
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

106
106
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

174
174
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

112
112
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

106
106
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

38
38
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

32
32
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

516
516
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85

Meer sportnieuws