Glen De Boeck leeft mee met Cercle Brugge. De voormalige trainer van de vereniging, die op dit moment zonder werk zit, ziet
Groen-Zwart voorlopig op de laatste plaats staan in het klassement. De Boeck zal er zondag, tegen
Club Brugge, ook bij zijn.
De voormalige speler van RSC
Anderlecht was vijf jaar geleden de oefenmeester van Cercle Brugge, maar zit momenteel zonder werk. "Iedereen heeft recht op een slechte keuze. In mijn geval: Cercle te vroeg verlaten. Ik ga er nog steeds met plezier kijken", laat De Boeck weten in
Het Nieuwsblad.
Zondag zal de werkloze trainer aanwezig zijn tijdens de derby. "Ik zit daar niet om een trainer zijn job af te pakken. Ik ga gewoon naar het voetbal kijken en ik ga graag naar Cercle. De rest is perceptie. Ik ging er ook toen het goed ging. Mijn mening is trouwens dat je een trainer moet kunnen ontslaan als je eerste staat en een trainer moet kunnen houden wanneer je laatste bent. De maatstaf moet zijn of een trainer goed werk levert. Dan komen de resultaten vanzelf."
Naar verluidt zou het bestuur van Cercle hun ex-coach geen kaarten meer willen geven voor de wedstrijden. "Is dat zo? Dat wist ik niet. Maar dan hebben die mensen een probleem, niet ik. Mijn vertrek was niet plezant, maar in het leven moet je ook ergens een streep onder kunnen trekken. Bomen komen elkaar niet meer tegen, mensen wel. Toenmalig voorzitter Frans Schotte was ontgoocheld in mij. Volkomen terecht. Maar achteraf hebben we dat bijgelegd als volwassen mensen, en nog altijd is hij iemand bij wie ik ten rade ga wanneer ik bepaalde beslissingen neem."
De Boeck kreeg verschillende aanbiedingen uit het buitenland. "Ik kreeg aanbiedingen uit Qatar en Turkije, maar dat was me iets te schimmig. Met KV Mechelen zat ik aan tafel maar de keuze viel op Harm van Veldhoven. Charleroi wou me ook absoluut. Maar ik wist: als ik nu een club kies, moet het de goeie zijn. Ik wil ergens iets kunnen opbouwen. Ik heb nog krediet, maar ik moet ook naar mijn carrière kijken. En dan leek Charleroi me niet de meest aangewezen keuze. Uit de bedrijfswereld kwam er ook een leuk aanbod, maar we zijn het financieel niet eens geraakt."
Zelfs het voetbal in Singapore interesseert De Boeck. "Ik legde contacten in de Verenigde Staten, waar ik drie weken rondreisde. En ik ga begin oktober in Singapore naar het voetbal kijken. Kortom, ik ben aan het netwerken. Ik maak me geen zorgen. Ik ben pas 41 en heb al vijf jaar ervaring. Ik ben klaar om er weer aan te beginnen. Ik wil me gewoon ergens goed voelen. In België of het buitenland", besluit hij.
LEES OOK:
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om