"Bezus zelf is de grote winnaar, vooral om financiële redenen"

door

Er waren enkele dagen van pittige onderhandelingen nodig, maar AA Gent slaagde er vrijdag dan toch in om de komst van Roman Bezus af te ronden. De Oekraïense spelmaker komt over van STVV waar hij de voorbije maanden uitgroeide tot één van de smaakmakers van de competitie. De Kanaries zien na Casper De Norre wel opnieuw een sterkhouder vertrekken.


STVV had zich voor de winterstop nochtans opgeworpen tot een gevaarlijke outsider voor Play-Off I, maar zal de rest van de competitie dus onthoofd moeten afwerken. "Sint-Truiden is met De Norre en Bezus twee van zijn beste spelers kwijt. Dat is toch een grote klap voor trainer Brys, die die ploeg heel goed gezet heeft. Een ploeg die echt wel kans had en misschien nog heeft om Play-Off I te halen, maar dan zullen de andere spelers boven zichzelf moeten uitstijgen en dat wordt toch een ander verhaal zonder die vertrokken vaste waarden", stelt analist Stef Wijnants bij Sporza.

Gent haalde er op zijn beurt al een derde grote versterking bij. Hierdoor staan de Buffalo's wel onder druk om Play-Off I én de bekerfinale te halen. De speler zelf lijkt dus het beste uit de deal te komen. "Bezus zelf heeft het het aardigst voor elkaar. Hij is een gevoelsmens, die graag vrienden rond hem heeft en in Gent zitten een aantal Oekraïners. Zijn kinderen kunnen er makkelijker naar een internationale school gaan. Bezus is dus de grote winnaar, vooral om financiële redenen", aldus Wijnants.

LEES OOK: STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

Denkt u dat Bezus een vaste basisspeler zal worden bij Gent?

Meest recent

'Club in schok: Tzolis doet transferrecord sneuvelen'

Club Brugge lijkt in de komende stilaan helemaal te moeten vrezen voor een leegloop. Nadat het in de ...

48
48
Lammens krijgt enorm compliment van Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

30
30
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

42
42
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

31
31
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

46
46
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

61
61
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

79
79
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

162
162
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

328
328
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

85
85
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

372
372
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

84
84
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

57
57
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

129
129
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

114
114
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

127
127
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

121
121
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

128
128
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

298
298
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

515
515
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

150
150
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

78
78
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

108
108
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

364
364
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

132
132

Meer sportnieuws