"Bezus zelf is de grote winnaar, vooral om financiële redenen"

214 stemmen

Er waren enkele dagen van pittige onderhandelingen nodig, maar AA Gent slaagde er vrijdag dan toch in om de komst van Roman Bezus af te ronden. De Oekraïense spelmaker komt over van STVV waar hij de voorbije maanden uitgroeide tot één van de smaakmakers van de competitie. De Kanaries zien na Casper De Norre wel opnieuw een sterkhouder vertrekken.


STVV had zich voor de winterstop nochtans opgeworpen tot een gevaarlijke outsider voor Play-Off I, maar zal de rest van de competitie dus onthoofd moeten afwerken. "Sint-Truiden is met De Norre en Bezus twee van zijn beste spelers kwijt. Dat is toch een grote klap voor trainer Brys, die die ploeg heel goed gezet heeft. Een ploeg die echt wel kans had en misschien nog heeft om Play-Off I te halen, maar dan zullen de andere spelers boven zichzelf moeten uitstijgen en dat wordt toch een ander verhaal zonder die vertrokken vaste waarden", stelt analist Stef Wijnants bij Sporza.

Gent haalde er op zijn beurt al een derde grote versterking bij. Hierdoor staan de Buffalo's wel onder druk om Play-Off I én de bekerfinale te halen. De speler zelf lijkt dus het beste uit de deal te komen. "Bezus zelf heeft het het aardigst voor elkaar. Hij is een gevoelsmens, die graag vrienden rond hem heeft en in Gent zitten een aantal Oekraïners. Zijn kinderen kunnen er makkelijker naar een internationale school gaan. Bezus is dus de grote winnaar, vooral om financiële redenen", aldus Wijnants.

LEES OOK: STVV slaat toe: contract tot medio 2029

Denkt u dat Bezus een vaste basisspeler zal worden bij Gent?

Meest recent

'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

141
141
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

51
51
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

199
199
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

95
95
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

108
108
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

60
60
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

68
68
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

41
41
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

168
168
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

521
521
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

286
286
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

291
291
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

224
224
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

121
121
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

106
106
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

41
41
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

62
62
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

916
916
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

715
715
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

483
483
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

482
482
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

326
326
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

1060
1060
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

420
420
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

63
63

Meer sportnieuws