TRANSFERUURTJE 2/2: 'Anderlecht wil twee keer toeslaan, transfer Jordan Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Anderlecht wil twee keer toeslaan, transfer Jordan Lukaku'

Het nieuwe kalenderjaar is een feit en dus heeft de wintermercato ook officieel zijn deuren geopend. Ook dit jaar wordt er in januari weer heel wat activiteit verwacht bij ploegen uit binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws dagelijks het belangrijkste transfernieuws tweemaal verzamelen in een TRANSFERUURTJE om 12u en 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht is nog niet klaar op de mercato. Volgens La Dernière Heure willen de Brusselaars immers nog minstens twee inkomende transfers afronden. Een extra aanvaller is zoals alom geweten de prioriteit. Maar ook een rechtsvoetige verdediger zou nog bovenaan de verlanglijst staan.

Waasland-Beveren heeft opnieuw een tegenvallende zomeraanwinst laten vertrekken. Ajaccio maakte immers de komst van Lamine Ndao bekend. De aanvaller kwam in de zomer via Rouen naar Waasland-Beveren, maar hij kon nooit overtuigen. Ndao tekende voor 2,5 jaar bij de club uit de Franse Ligue II.

BUITENLAND
Jordan Lukaku staat voor een tijdelijk vertrek bij SS Lazio, zo melden diverse bronnen in Europa. Hij trekt normaal gezien naar Newcastle United, dat de Rode Duivel voor zes maanden zal huren. De Engelsen bedingen ook een aankoopoptie, al is het nog niet duidelijk hoeveel die bedraagt.

Die andere Belgische back in Italië lijkt gewoon bij zijn club te blijven. Zo weigert Atalanta voorlopig om mee te werken aan een vertrek van Timothy Castagne. Naar verluidt bood Fiorentina één miljoen euro om hem een half seizoen te huren, met daarbij een aankoopoptie van zeven miljoen euro. Maar het bod werd dus geweigerd door Atalanta.

Voormalig Gouden Schoen Matias Suarez heeft in de herfst van zijn carrière nog een fraaie transfer gerealiseerd. De ex-speler van RSC Anderlecht ruilt Belgrano immers in voor topclub River Plate. De Argentijnse grootmacht kondigde de komst van de aanvaller donderdag officieel aan.

LEES OOK: Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Anderlecht had moeten proberen Suarez terug te halen ...

Meest recent

Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

15
15
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

17
17
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

38
38
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

48
48
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

25
25
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

297
297
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

56
56
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

347
347
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

131
131
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

242
242
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

152
152
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

120
120
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

478
478
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

110
110
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

87
87
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

200
200
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

181
181
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

460
460
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

651
651
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

331
331
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

608
608
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

351
351
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1499
1499
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

421
421

Meer sportnieuws