TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club gaat over tot actie, verrassende RSCA'er mag weg'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club gaat over tot actie, verrassende RSCA'er mag weg'

Het nieuwe kalenderjaar is een feit en dus heeft de wintermercato ook officieel zijn deuren geopend. Ook dit jaar wordt er in januari weer heel wat activiteit verwacht bij ploegen uit binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws dagelijks het belangrijkste transfernieuws tweemaal verzamelen in een TRANSFERUURTJE om 12u en 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens verschillende Poolse media heeft Club Brugge een bod neergelegd bij het Poolse Gornik Zabrze voor Szymon Zurkowski. De 21-jarige centrale middenvelder geldt als één van de grootste talenten in zijn thuisland, maar zijn club houdt voorlopig elk bod af in de hoop de prijs te doen stijgen. Verder is ook een deal in de maak rond Gonçalo Cardoso, de Portugese back zou komende zomer overkomen van Boavista. En volgens Het Laatste Nieuws blijft ook Luis Diaz een optie, hoewel de Colombiaanse winger vorige week pas verlengde bij zijn huidige club.

RSC Anderlecht wil zich verder versterken, maar dan zullen ook spelers moeten vertrekken. En dat blijkt veel minder evident. Zo liet ook Ognjen Vranjes, die zich met extra sportieve problemen nochtans onmogelijk had gemaakt, via zijn makelaar verstaan dat hij gewoon wil blijven. De club onderzoekt dus ook alternatieve pistes. Zo zou volgens Het Nieuwsblad ook Pieter Gerkens in aanmerking komen voor een vertrek, net als Ivan Santini kan hij bij een goed bod vertrekken.

Het lijkt AA Gent menens in de strijd om Roman Bezus en dat is wederzijds. Volgens Het Belang van Limburg zet de speler zelf flink druk om naar Gent te kunnen verhuizen. De eindbeslissing ligt bij STVV-eigenaars DMM, mogelijk volgt daar dinsdag nog uitsluitsel over. Indien Bezus vertrekt, halen de Kanaries sowieso een vervanger.

BUITENLAND
Eden Hazard liet tegenover France Football verstaan dat hij een contractverlenging bij Chelsea nog steeds niet helemaal uitsluit. Tegelijkertijd zei de Rode Duivel andermaal dat hij een transfer naar Real Madrid nog steeds ziet zitten. Een overgang naar Manchester United sloot hij op voorhand uit, zelfs als jeugdidool Zinedine Zidane er trainer wordt.

FC Barcelona heeft een bizarre transfer afgerond. Op de officiële clubkanalen werd de komst van Kevin-Prince Boateng immers bevestigd. De transfer hing al een tijdje in de lucht, maar de kogel is nu eindelijk door de kerk. De 31-jarige middenvelder/aanvaller wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van het Italiaanse Sassuolo, de aankoopoptie bedraagt amper 8 miljoen euro.

Cristiano Ronaldo krijgt mogelijk snel het gezelschap van zijn maatje Marcelo. De Portugees zou er al een tijd op hameren om de Braziliaan van Real Madrid over te nemen. En volgens Don Balon zou het bestuur van Juventus nu ook bereid zijn om de onderhandelingen met de Spanjaarden te openen. Marcelo zelf zou alvast openstaan voor een overgang naar Turijn.

Stéphane Omeonga heeft voorlopig nog niet veel speelminuten gekregen bij zijn huidige club Genoa. Bij de Italiaanse eersteklasser zocht men dan ook naar een oplossing voor de jonge Belg, en die heeft het nu ook gevonden. Zo gaat de middenvelder een half seizoen aan de slag bij het Schotse Hibernian.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

Anderlecht moet Vranjes dwingen te vertrekken ...

Meest recent

Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

3
3
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

13
13
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

42
42
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

39
39
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

100
100
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

115
115
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

66
66
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

90
90
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

68
68
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

63
63
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

168
168
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

154
154
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

205
205
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

348
348
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

105
105
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

229
229
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

508
508
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

271
271
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

168
168
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

404
404
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

94
94
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

295
295
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

103
103

Meer sportnieuws