TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club gaat over tot actie, verrassende RSCA'er mag weg'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club gaat over tot actie, verrassende RSCA'er mag weg'

Het nieuwe kalenderjaar is een feit en dus heeft de wintermercato ook officieel zijn deuren geopend. Ook dit jaar wordt er in januari weer heel wat activiteit verwacht bij ploegen uit binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws dagelijks het belangrijkste transfernieuws tweemaal verzamelen in een TRANSFERUURTJE om 12u en 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens verschillende Poolse media heeft Club Brugge een bod neergelegd bij het Poolse Gornik Zabrze voor Szymon Zurkowski. De 21-jarige centrale middenvelder geldt als één van de grootste talenten in zijn thuisland, maar zijn club houdt voorlopig elk bod af in de hoop de prijs te doen stijgen. Verder is ook een deal in de maak rond Gonçalo Cardoso, de Portugese back zou komende zomer overkomen van Boavista. En volgens Het Laatste Nieuws blijft ook Luis Diaz een optie, hoewel de Colombiaanse winger vorige week pas verlengde bij zijn huidige club.

RSC Anderlecht wil zich verder versterken, maar dan zullen ook spelers moeten vertrekken. En dat blijkt veel minder evident. Zo liet ook Ognjen Vranjes, die zich met extra sportieve problemen nochtans onmogelijk had gemaakt, via zijn makelaar verstaan dat hij gewoon wil blijven. De club onderzoekt dus ook alternatieve pistes. Zo zou volgens Het Nieuwsblad ook Pieter Gerkens in aanmerking komen voor een vertrek, net als Ivan Santini kan hij bij een goed bod vertrekken.

Het lijkt AA Gent menens in de strijd om Roman Bezus en dat is wederzijds. Volgens Het Belang van Limburg zet de speler zelf flink druk om naar Gent te kunnen verhuizen. De eindbeslissing ligt bij STVV-eigenaars DMM, mogelijk volgt daar dinsdag nog uitsluitsel over. Indien Bezus vertrekt, halen de Kanaries sowieso een vervanger.

BUITENLAND
Eden Hazard liet tegenover France Football verstaan dat hij een contractverlenging bij Chelsea nog steeds niet helemaal uitsluit. Tegelijkertijd zei de Rode Duivel andermaal dat hij een transfer naar Real Madrid nog steeds ziet zitten. Een overgang naar Manchester United sloot hij op voorhand uit, zelfs als jeugdidool Zinedine Zidane er trainer wordt.

FC Barcelona heeft een bizarre transfer afgerond. Op de officiële clubkanalen werd de komst van Kevin-Prince Boateng immers bevestigd. De transfer hing al een tijdje in de lucht, maar de kogel is nu eindelijk door de kerk. De 31-jarige middenvelder/aanvaller wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van het Italiaanse Sassuolo, de aankoopoptie bedraagt amper 8 miljoen euro.

Cristiano Ronaldo krijgt mogelijk snel het gezelschap van zijn maatje Marcelo. De Portugees zou er al een tijd op hameren om de Braziliaan van Real Madrid over te nemen. En volgens Don Balon zou het bestuur van Juventus nu ook bereid zijn om de onderhandelingen met de Spanjaarden te openen. Marcelo zelf zou alvast openstaan voor een overgang naar Turijn.

Stéphane Omeonga heeft voorlopig nog niet veel speelminuten gekregen bij zijn huidige club Genoa. Bij de Italiaanse eersteklasser zocht men dan ook naar een oplossing voor de jonge Belg, en die heeft het nu ook gevonden. Zo gaat de middenvelder een half seizoen aan de slag bij het Schotse Hibernian.

LEES OOK: 'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Anderlecht moet Vranjes dwingen te vertrekken ...

Meest recent

'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

3
3
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

89
89
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

44
44
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

65
65
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

121
121
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

292
292
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

37
37
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

97
97
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

963
963
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

470
470
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

601
601
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

18
18
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

211
211
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

388
388
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

323
323
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

285
285
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

228
228
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

266
266
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

108
108
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

604
604
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

579
579
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

125
125
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

568
568
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

637
637

Meer sportnieuws