TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club gaat over tot actie, verrassende RSCA'er mag weg'

422
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club gaat over tot actie, verrassende RSCA'er mag weg'

Het nieuwe kalenderjaar is een feit en dus heeft de wintermercato ook officieel zijn deuren geopend. Ook dit jaar wordt er in januari weer heel wat activiteit verwacht bij ploegen uit binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws dagelijks het belangrijkste transfernieuws tweemaal verzamelen in een TRANSFERUURTJE om 12u en 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens verschillende Poolse media heeft Club Brugge een bod neergelegd bij het Poolse Gornik Zabrze voor Szymon Zurkowski. De 21-jarige centrale middenvelder geldt als één van de grootste talenten in zijn thuisland, maar zijn club houdt voorlopig elk bod af in de hoop de prijs te doen stijgen. Verder is ook een deal in de maak rond Gonçalo Cardoso, de Portugese back zou komende zomer overkomen van Boavista. En volgens Het Laatste Nieuws blijft ook Luis Diaz een optie, hoewel de Colombiaanse winger vorige week pas verlengde bij zijn huidige club.

RSC Anderlecht wil zich verder versterken, maar dan zullen ook spelers moeten vertrekken. En dat blijkt veel minder evident. Zo liet ook Ognjen Vranjes, die zich met extra sportieve problemen nochtans onmogelijk had gemaakt, via zijn makelaar verstaan dat hij gewoon wil blijven. De club onderzoekt dus ook alternatieve pistes. Zo zou volgens Het Nieuwsblad ook Pieter Gerkens in aanmerking komen voor een vertrek, net als Ivan Santini kan hij bij een goed bod vertrekken.

Het lijkt AA Gent menens in de strijd om Roman Bezus en dat is wederzijds. Volgens Het Belang van Limburg zet de speler zelf flink druk om naar Gent te kunnen verhuizen. De eindbeslissing ligt bij STVV-eigenaars DMM, mogelijk volgt daar dinsdag nog uitsluitsel over. Indien Bezus vertrekt, halen de Kanaries sowieso een vervanger.

BUITENLAND
Eden Hazard liet tegenover France Football verstaan dat hij een contractverlenging bij Chelsea nog steeds niet helemaal uitsluit. Tegelijkertijd zei de Rode Duivel andermaal dat hij een transfer naar Real Madrid nog steeds ziet zitten. Een overgang naar Manchester United sloot hij op voorhand uit, zelfs als jeugdidool Zinedine Zidane er trainer wordt.

FC Barcelona heeft een bizarre transfer afgerond. Op de officiële clubkanalen werd de komst van Kevin-Prince Boateng immers bevestigd. De transfer hing al een tijdje in de lucht, maar de kogel is nu eindelijk door de kerk. De 31-jarige middenvelder/aanvaller wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van het Italiaanse Sassuolo, de aankoopoptie bedraagt amper 8 miljoen euro.

Cristiano Ronaldo krijgt mogelijk snel het gezelschap van zijn maatje Marcelo. De Portugees zou er al een tijd op hameren om de Braziliaan van Real Madrid over te nemen. En volgens Don Balon zou het bestuur van Juventus nu ook bereid zijn om de onderhandelingen met de Spanjaarden te openen. Marcelo zelf zou alvast openstaan voor een overgang naar Turijn.

Stéphane Omeonga heeft voorlopig nog niet veel speelminuten gekregen bij zijn huidige club Genoa. Bij de Italiaanse eersteklasser zocht men dan ook naar een oplossing voor de jonge Belg, en die heeft het nu ook gevonden. Zo gaat de middenvelder een half seizoen aan de slag bij het Schotse Hibernian.

LEES OOK: Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Anderlecht moet Vranjes dwingen te vertrekken ...

Meest recent

Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

1
1
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

17
17
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

86
86
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

85
85
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

106
106
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

85
85
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

157
157
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

211
211
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

80
80
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

110
110
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

81
81
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

124
124
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

82
82
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

222
222
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

126
126
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

110
110
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1012
1012
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

167
167
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

112
112
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

402
402
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

443
443

Meer sportnieuws