TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club gaat over tot actie, verrassende RSCA'er mag weg'

422 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club gaat over tot actie, verrassende RSCA'er mag weg'

Het nieuwe kalenderjaar is een feit en dus heeft de wintermercato ook officieel zijn deuren geopend. Ook dit jaar wordt er in januari weer heel wat activiteit verwacht bij ploegen uit binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws dagelijks het belangrijkste transfernieuws tweemaal verzamelen in een TRANSFERUURTJE om 12u en 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens verschillende Poolse media heeft Club Brugge een bod neergelegd bij het Poolse Gornik Zabrze voor Szymon Zurkowski. De 21-jarige centrale middenvelder geldt als één van de grootste talenten in zijn thuisland, maar zijn club houdt voorlopig elk bod af in de hoop de prijs te doen stijgen. Verder is ook een deal in de maak rond Gonçalo Cardoso, de Portugese back zou komende zomer overkomen van Boavista. En volgens Het Laatste Nieuws blijft ook Luis Diaz een optie, hoewel de Colombiaanse winger vorige week pas verlengde bij zijn huidige club.

RSC Anderlecht wil zich verder versterken, maar dan zullen ook spelers moeten vertrekken. En dat blijkt veel minder evident. Zo liet ook Ognjen Vranjes, die zich met extra sportieve problemen nochtans onmogelijk had gemaakt, via zijn makelaar verstaan dat hij gewoon wil blijven. De club onderzoekt dus ook alternatieve pistes. Zo zou volgens Het Nieuwsblad ook Pieter Gerkens in aanmerking komen voor een vertrek, net als Ivan Santini kan hij bij een goed bod vertrekken.

Het lijkt AA Gent menens in de strijd om Roman Bezus en dat is wederzijds. Volgens Het Belang van Limburg zet de speler zelf flink druk om naar Gent te kunnen verhuizen. De eindbeslissing ligt bij STVV-eigenaars DMM, mogelijk volgt daar dinsdag nog uitsluitsel over. Indien Bezus vertrekt, halen de Kanaries sowieso een vervanger.

BUITENLAND
Eden Hazard liet tegenover France Football verstaan dat hij een contractverlenging bij Chelsea nog steeds niet helemaal uitsluit. Tegelijkertijd zei de Rode Duivel andermaal dat hij een transfer naar Real Madrid nog steeds ziet zitten. Een overgang naar Manchester United sloot hij op voorhand uit, zelfs als jeugdidool Zinedine Zidane er trainer wordt.

FC Barcelona heeft een bizarre transfer afgerond. Op de officiële clubkanalen werd de komst van Kevin-Prince Boateng immers bevestigd. De transfer hing al een tijdje in de lucht, maar de kogel is nu eindelijk door de kerk. De 31-jarige middenvelder/aanvaller wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van het Italiaanse Sassuolo, de aankoopoptie bedraagt amper 8 miljoen euro.

Cristiano Ronaldo krijgt mogelijk snel het gezelschap van zijn maatje Marcelo. De Portugees zou er al een tijd op hameren om de Braziliaan van Real Madrid over te nemen. En volgens Don Balon zou het bestuur van Juventus nu ook bereid zijn om de onderhandelingen met de Spanjaarden te openen. Marcelo zelf zou alvast openstaan voor een overgang naar Turijn.

Stéphane Omeonga heeft voorlopig nog niet veel speelminuten gekregen bij zijn huidige club Genoa. Bij de Italiaanse eersteklasser zocht men dan ook naar een oplossing voor de jonge Belg, en die heeft het nu ook gevonden. Zo gaat de middenvelder een half seizoen aan de slag bij het Schotse Hibernian.

LEES OOK: Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

Anderlecht moet Vranjes dwingen te vertrekken ...

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

94
94
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

77
77
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

141
141
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

196
196
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

214
214
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

332
332
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

75
75
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

621
621
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

679
679
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

361
361
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

460
460
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

220
220
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

732
732
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

235
235
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

643
643

Meer sportnieuws