TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club gaat over tot actie, verrassende RSCA'er mag weg'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club gaat over tot actie, verrassende RSCA'er mag weg'

Het nieuwe kalenderjaar is een feit en dus heeft de wintermercato ook officieel zijn deuren geopend. Ook dit jaar wordt er in januari weer heel wat activiteit verwacht bij ploegen uit binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws dagelijks het belangrijkste transfernieuws tweemaal verzamelen in een TRANSFERUURTJE om 12u en 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens verschillende Poolse media heeft Club Brugge een bod neergelegd bij het Poolse Gornik Zabrze voor Szymon Zurkowski. De 21-jarige centrale middenvelder geldt als één van de grootste talenten in zijn thuisland, maar zijn club houdt voorlopig elk bod af in de hoop de prijs te doen stijgen. Verder is ook een deal in de maak rond Gonçalo Cardoso, de Portugese back zou komende zomer overkomen van Boavista. En volgens Het Laatste Nieuws blijft ook Luis Diaz een optie, hoewel de Colombiaanse winger vorige week pas verlengde bij zijn huidige club.

RSC Anderlecht wil zich verder versterken, maar dan zullen ook spelers moeten vertrekken. En dat blijkt veel minder evident. Zo liet ook Ognjen Vranjes, die zich met extra sportieve problemen nochtans onmogelijk had gemaakt, via zijn makelaar verstaan dat hij gewoon wil blijven. De club onderzoekt dus ook alternatieve pistes. Zo zou volgens Het Nieuwsblad ook Pieter Gerkens in aanmerking komen voor een vertrek, net als Ivan Santini kan hij bij een goed bod vertrekken.

Het lijkt AA Gent menens in de strijd om Roman Bezus en dat is wederzijds. Volgens Het Belang van Limburg zet de speler zelf flink druk om naar Gent te kunnen verhuizen. De eindbeslissing ligt bij STVV-eigenaars DMM, mogelijk volgt daar dinsdag nog uitsluitsel over. Indien Bezus vertrekt, halen de Kanaries sowieso een vervanger.

BUITENLAND
Eden Hazard liet tegenover France Football verstaan dat hij een contractverlenging bij Chelsea nog steeds niet helemaal uitsluit. Tegelijkertijd zei de Rode Duivel andermaal dat hij een transfer naar Real Madrid nog steeds ziet zitten. Een overgang naar Manchester United sloot hij op voorhand uit, zelfs als jeugdidool Zinedine Zidane er trainer wordt.

FC Barcelona heeft een bizarre transfer afgerond. Op de officiële clubkanalen werd de komst van Kevin-Prince Boateng immers bevestigd. De transfer hing al een tijdje in de lucht, maar de kogel is nu eindelijk door de kerk. De 31-jarige middenvelder/aanvaller wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van het Italiaanse Sassuolo, de aankoopoptie bedraagt amper 8 miljoen euro.

Cristiano Ronaldo krijgt mogelijk snel het gezelschap van zijn maatje Marcelo. De Portugees zou er al een tijd op hameren om de Braziliaan van Real Madrid over te nemen. En volgens Don Balon zou het bestuur van Juventus nu ook bereid zijn om de onderhandelingen met de Spanjaarden te openen. Marcelo zelf zou alvast openstaan voor een overgang naar Turijn.

Stéphane Omeonga heeft voorlopig nog niet veel speelminuten gekregen bij zijn huidige club Genoa. Bij de Italiaanse eersteklasser zocht men dan ook naar een oplossing voor de jonge Belg, en die heeft het nu ook gevonden. Zo gaat de middenvelder een half seizoen aan de slag bij het Schotse Hibernian.

LEES OOK: De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

Anderlecht moet Vranjes dwingen te vertrekken ...

Meest recent

'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

75
75
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

34
34
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

58
58
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

72
72
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

86
86
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

99
99
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

58
58
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

88
88
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

53
53
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

159
159
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

128
128
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

154
154
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

302
302
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

158
158
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

99
99
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

350
350
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

217
217
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

601
601
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

125
125
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

552
552
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

420
420
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

536
536
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

232
232
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

159
159

Meer sportnieuws