Een volwassen Antwerp heeft zijn ambities voor Play-Off I weer wat meer kracht bijgezet met een knappe zege bij Zulte Waregem. De ploeg van Bolöni begon matig in het Regenboogstadion maar maakte Essevee monddood met een doelpunt vlak voor en vlak na de pauze.
Antwerp puurt het maximum uit minimum aan kansen
De thuisploeg begon het beste aan de wedstrijd en De Fauw dwong Bolat na tien minuten tot een eerste redding. Even later kreeg ook De Pauw een uitstekende mogelijkheid, voorlopig bleef de nul op het bord staan. Ook nadien bleef Zulte Waregem steeds wat sneller op de bal zitten, wat maakte dat Antwerp nauwelijks in zijn spel kwam. Een zeer matige Great Old mocht toch met een voorsprong de rust in toen Mbokani op vijf minuten van de pauze gepast kwam inlopen en doelman Bossut vloerde: 0-1. Een zuur verdict voor Dury en co.
Mbokani toont zich de 'killer' van dienst.
Refaelov klaart de klus met prachtig doelpunt
Meteen na de rust toverde Antwerp een knap ingestudeerd nummertje in elkaar, Refaelov maakte er al na vijf minuten 0-2 van met een prachtige plaatsbal. Zulte Waregem hing nu in de touwen, op het uur dreigde het toch nog eens via Sylla, zijn omhaal vloog maar nipt naast de kooi van Bolat. Met een dubbele voorsprong in de achterzak speelde Antwerp met de handrem op, de thuisploeg had geen enkele reactie meer in huis. In de absolute slotfase pakte Bolat nog uit met een knappe redding op een schot van Sylla en even later maakte Bongonda het nog even spannend door de 1-2 aan te tekenen. Verder kwam Essevee echter niet meer en zo pakt Antwerp een gouden driepunter.
Scoreverloop:
0-1 (41') Mbokani, 0-2 (49') Refaelov, 1-2 (90+2') Bongonda
LEES OOK: Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap
Maarten Coenen