Rutten: "Afellay en Bruma? We gaan snel samenzitten"

door
Rutten:

RSC Anderlecht vond na weken zoeken met Fred Rutten een nieuwe trainer. De Nederlander sprak voor het eerst de pers toe op het oefencomplex in Neerpede.


"We denken dat deze trainer de goede keuze is voor Anderlecht. Hij werkt met de jongeren, heeft ervaring, communiceert goed en hij staat voor het voetbal dat Anderlecht wil spelen. Zijn contract? Dat is een normaal contract en we willen zo lang mogelijk verder gaan met Fred", opende sportief directeur Michael Verschueren op zijn perspraatje.

Rutten excuseerde zich meteen tegenover de Waalse pers. "Ik ben de Franse taal helaas niet machtig en daarvoor excuseer ik mij. Als ik hier langer blijf, dan zal ik mij de taal machtig maken. Ik ben heel blij dat ik voor deze mooie club mag werken. Het is een zware klus en het zal niet makkelijk worden, maar we gaan er vol voor. Tegen Anderlecht zeg je geen 'neen'. Het is een grote club in heel Europa en het is voor mij een enorme uitdaging om voor deze club te mogen werken."


V.L.N.R: Michael Verschueren, Arno van Zwam, Fred Rutten en Frank Arnesen.
Arno van Zwam
"We moeten snel resultaten halen en ik wil snel kennis maken met de technische staf en mijn spelers. Het is goed dat we nu stage hebben en veel tijd hebben om elkaar te leren kennen. Ik neem ook mijn eigen assistent mee, Arno van Zwam", zei hij nog. "Tijdens de stage is het heel belangrijk dat we iedereen fit hebben wanneer we terugkeren uit Spanje."

Rutten kreeg ook de vraag over de moeilijke situatie van RSCA. "Voor mij is het nu belangrijk dat we snel weer resultaten halen. Dat is de basis. Er zit genoeg potentieel en we zullen met zijn allen hard moeten werken om de kloof met de nummer één te verkleinen. In het topvoetbal gaat het om resultaten en we focussen ons vooral op de eerste wedstrijd."

Hij kreeg meteen de vraag vanuit de Nederlandse pers of spelers als Ibrahim Afellay en Jeffrey Bruma, waarmee hij in het verleden goed samenwerkte, een optie zijn. "We gaan snel samenzitten en bekijken waar we ons moeten versterken."

LEES OOK: Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

Moet Anderlecht voor Afellay gaan?

Meest recent

'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

12
12
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

99
99
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

114
114
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

33
33
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

204
204
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

312
312
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

307
307
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

111
111
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

207
207
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

125
125
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

321
321
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

93
93
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

46
46
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

91
91
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

395
395
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

360
360
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

35
35
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

193
193
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

276
276
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

466
466
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

361
361
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

32
32
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

510
510

Meer sportnieuws