Ex-speler pakt Standard stevig aan: "Dat pikte ik niet"

523 stemmen
Ex-speler pakt Standard stevig aan:

Standard zag de voorbije jaren al heel wat talent passeren, maar niet al die verhalen liepen even goed af. Zo vertelt een ex-speler hoe hij met slaande deuren bij de Rouches vertrok en dat is nog altijd niet helemaal verteerd.


Van 2010 tot 2012 speelde Kenneth Omeruo voor de beloften van Standard. "Ik speelde er, maar ik heb nooit de kans gekregen om door te stromen naar het eerste elftal en dat was wat ik wou", vertelt hij aan Goal. "Ik speelde bij de beloften, maar ging wel naar het WK U20. We deden het goed. In mijn contract stond dat ik vanaf mijn 18de verjaardag 5.000 euro per maand zou gaan verdienen."

"Na het WK keerde ik terug naar België. Ik was ongelukkig omdat ik niet eens met de A-kern mocht trainen, ook al had ik het WK U20 gespeeld. Bovendien veranderden ze de manager die me 5.000 euro per maand had beloofd en plots zakte het tot 1.500 per maand. Dat ze terugkwamen op hun belofte, dat pikte ik niet. Mijn oom, die in Nederland woonde, reed helemaal naar Luik om me op te pikken op het moment dat ik mijn profcontract moest tekenen. Dat is hoe ik bij Standard vertrokken ben. Mijn contract liep vervolgens af zodra ik 18 werd."

Omeruo trok uiteindelijk naar Chelsea, dat hem de voorbije jaren uitleende aan ADO Den Haag, Middlesbrough, Kasimpasa en Alanyaspor. Dit seizoen komt hij uit voor het Spaanse Leganes.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

🚀

Ging Standard hier in de fout?

Meest recent

Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

19
19
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

32
32
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

75
75
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

19
19
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

257
257
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

21
21
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

126
126
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

161
161
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

120
120
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

71
71
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

57
57
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

294
294
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

29
29
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

116
116
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

211
211
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

664
664
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

539
539
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

67
67
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

596
596
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

658
658
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

336
336
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

288
288
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

53
53

Meer sportnieuws