United stoot door in FA Cup, Lukaku blijft maar scoren onder Solskjaer

door
United stoot door in FA Cup, Lukaku blijft maar scoren onder Solskjaer

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend, de ploegen uit de Premier League stonden voor hun eerste opdracht in de FA Cup. Manchester United trok de lijn van de competitie alvast door, de ploeg van Ole Gunnar Solskjaer plaatste zich ten koste van Reading. Romelu Lukaku mocht een eerste keer starten onder de Noorse interim-manager en bedankt met zijn derde treffer in evenveel wedstrijden.


United had ruim twintig minuten nodig om de ban te breken. Een doelpunt van Fred werd vanwege buitenspel nog afgekeurd, maar de VAR adviseerde de scheidsrechter om de bal op de stip te leggen wegens een overtreding op Juan Mata. De Spanjaard zelf besloot het buitenkansje te verzilveren: 1-0.

De thuisclub maakte het zichzelf daarna niet makkelijk. United liet een paar grote mogelijkheden onbenut en doelman Sergio Romero moest zelfs in actie komen om de gelijkmaker te voorkomen. Vlak voor rust viel alsnog een treffer, in United-voordeel. Voor Lukaku zijn derde treffer op drie wedstrijden in nog geen week tijd. Na de pauze werd er niet meer gescoord.

Verder plaatste West Ham United zich met dezelfde score tegen Birmingham. Brighton ging dan weer met 1-3 winnen van Bournemouth, onder meer na een doelpunt van Anthony Knockaert (ex-Standard). Burnley tot slot, won met Steven Defour in de basis van Barnsley na een erg late strafschop van Wood.

Uitslagen middagduels:
Manchester United - Reading: 2-0
Bournemouth - Brighton: 1-3
Burnley - Barnsley: 1-0
Sheffield Wednesday - Luton Town: 0-0
Shrewsbury - Stoke: 1-1
West Bromwich - Wigan: 1-0
West Ham - Birmingham: 2-0

LEES OOK: Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In Engeland moet men ook een winterstop inlassen ...

Meest recent

'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

12
12
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

290
290
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

414
414
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

41
41
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

232
232
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

26
26
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

419
419
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

75
75
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

351
351
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

439
439
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

554
554
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

298
298
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

552
552
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

424
424
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

212
212
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

502
502
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

628
628
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

535
535
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

123
123
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

228
228
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

303
303
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

343
343
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

497
497
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

107
107
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

500
500

Meer sportnieuws