'Bayat bracht Limbombe in problemen: politie stelt onderzoek in'

door
'Bayat bracht Limbombe in problemen: politie stelt onderzoek in'

Ondanks de vooruitzichten op Champions League-voetbal, besloten een aantal spelers afgelopen zomer afgelopen zomer toch te vertrekken bij Club Brugge. Anthony Limbombe bijvoorbeeld, ging bij het Franse FC Nantes aan de slag. Opvallend, want de Franse middenmoter kan slechts met moeite een stap hogerop genoemd worden.


En werden dus de nodige vraagtekens geplaatst bij deze transfer en die bleken terecht. Via 'Operatie Propere Handen' geraakte al bekend dat er bepaalde, bedenkelijke fiscale constructies werden opgezet door onder meer Fabien Camus. De ex-speler werkte toen in opdracht van Mogi Bayat, die de touwtjes strak in handen hield bij de transfer van Limbombe.

Het bekende L'Equipe komt nu ook met een uitgebreid artikel over deze 'verdachte transfer' en stelt dat de speler in november verhoord is geweest door het Franse gerecht wat betreft zijn transfer en het niet aangeven van bepaalde commissies.

UPDATE 16u08
De samenwerking met Bayat, lijkt Limbombe steeds dieper in de problemen te brengen. Volgens de informatie van L'Equipe werd de flankspeler uitgebreid verhoord door speurders van het Franse gerecht. Onderwerp van het onderzoek was de vermeende tekenbonus van drie miljoen euro. De helft daarvan zou immers zijn teruggevloeid naar Bayat en dat is tegen de regelgeving in Frankrijk.

Daar mogen makelaars namelijk slechts een vergoeding van 10% overhouden aan een transfer. Door zijn aandeel te 'vermommen' in een deel van de tekenbonus voor de speler, zou hij die regels kunnen omzeilen. Indien blijkt dat Limbombe op de hoogte was van dergelijke constructie, zouden er wel eens sancties kunnen volgen.

LEES OOK: 'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Bayat zou moeten opdraaien voor eventuele boetes ...

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

89
89
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

71
71
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

26
26
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

345
345
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

402
402
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

133
133
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

270
270
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

86
86
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

574
574
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

121
121
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

128
128
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

371
371
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

429
429
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

151
151
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

565
565
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

643
643
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

216
216
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

529
529
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

81
81
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

204
204
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

920
920
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

53
53
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

751
751
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws