EXCLUSIEF DE KOSTER DEEL 2: "PSG was financieel gezien de beste keuze"

door
EXCLUSIEF DE KOSTER DEEL 2:

In het seizoen 2008/2009 maakte Kevin De Bruyne zijn debuut voor KRC Genk. Tien jaar later is hij bij Manchester City uitgegroeid tot één van de beste middenvelders van de wereld. Voetbalnieuws blikte met zijn manager Patrick De Koster terug op de afgelopen tien jaar en we keken ook naar de toekomst. De komende dagen brengen we jullie het uitgebreide verhaal.


We begonnen met de Genkse periode en het moment dat De Koster en De Bruyne gingen samenwerken. Vandaag brengen we jullie het deel over Werder Bremen, Chelsea en VfL Wolfsburg. Chelsea kocht De Bruyne weg bij Genk en leende hem voor een jaar uit aan Werder Bremen. "Ik herinner mij nog één van de eerste trainingen in Duitsland en ik dacht dat hij ging ontploffen. In Duitsland is het fysiek zeer zwaar in de voorbereiding en heel veel lopen. Maar als je dan die eerste wedstrijd bekeek, dan zag je dat dit goed was. Bij Werder Bremen was er veel druk om het behoud, maar elke gewonnen wedstrijd was doorheen het seizoen een soort van bonus. Kevin kon vrij ongedwongen voetballen."

"Het belangrijkste seizoen uit zijn carrière? Het was een belangrijk seizoen omdat we zo bevestiging zagen dat we de juiste keuze maakten met zijn carrièreplan. Anderzijds, hij keerde het seizoen nadien terug naar Chelsea en kon daar niet doorbreken. Vandaag de dag weet iedereen dat het niet aan Kevin lag en zijn zogenaamde gebrek aan arbeid op training (dat werd toen aangehaald door Mourinho, nvdr.). Als je vandaag bekijkt hoe het bij Mourinho loopt bij Manchester United en bepaalde situaties ziet met spelers…"


Mourinho zorgde ervoor dat het huwelijk met Chelsea geen succes was.
"Oké, het was een mislukt seizoen bij Chelsea en anderzijds ook weer niet. Het heeft hem sterker gemaakt en hij zag dat geen cadeaus ging krijgen. Ik blijf er wel bij dat hij bij Chelsea ook wel was doorgegroeid, maar we maakten nadien nog een extra tussenstap bij Wolfsburg. Waarom hij na Genk voor Chelsea koos? Er zijn toen vooral gesprekken geweest met Marina Granovskaia, die ik zeer hoog inschat, en zij vertelde het verhaal dat wij wilden horen. Ze boden Kevin een enorme kans aan, ook financieel, en er was een plan om met hem te bouwen. FC Twente en Vitesse polsten ook en dat waren clubs die dichtbij Chelsea stonden. Als hij terug moest vertrekken bij de Blues, had hij wel het visitekaartje van Chelsea en dat spreekt nog altijd boekdelen in de voetbalwereld."

Het liep dan ook mis bij Chelsea na zijn terugkeer uit Bremen. De Bruyne speelde de eerste twee wedstrijden en deed het toen best goed, maar dan volgde de vreemde koerswijziging van 'The Special One'. "Kevin deed het in de voorbereiding zeer goed en in de Premier League werd hij de eerste wedstrijd meteen uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Nadien volgde Manchester United en werd het 1-1 en dat is toch geen slecht resultaat op Old Trafford. En de derde week plots tribune… Als daar een verhaal achter steekt, kan je daar als speler soms mee leven. Als Mourinho toen had gezegd: 'je bent nog jong, ik wil je sparen', dan hadden we er misschien meer begrip voor. Hier kwam er echter geen uitleg… Toen kwam het in de pers 'Kevin traint niet hard genoeg, Kevin is te lui…' Iedereen weet dat er in Engeland veel matchen zijn en dat er een rustdag is en dan een ‘opbouwdag’, dus veel getraind wordt daar niet."


De Bruyne speelde bij Wolfsburg een sensationele partij tegen Bayern München.
"Vandaag de dag weten we nog altijd niet waar al dat negativisme vandaan kwam, maar Kevin is niet de enige speler die dit heeft meegemaakt. Kijk naar Romelu Lukaku tijdens zijn periode bij Chelsea, kijk nu naar Paul Pogba, Alexis Sanches.. Of Chelsea spijt heeft? Na het vertrek bij Wolfsburg hebben we contact gehad met Chelsea, maar ik heb toen gezegd dat het onmogelijk was omdat Mourinho er nog was. Dat begrepen ze wel. Ze vonden het jammer dat wij hadden doorgedrukt voor een transfer, maar toen zei ik dat zij nog altijd de handtekening hadden gezet om akkoord te gaan met een transfer. Ze geloofden hun coach toen ergens wel en financieel deden ze een goede zaak: voor 8 miljoen euro aangetrokken en voor 23 miljoen euro ongeveer weer verkocht. Dat is een mooie winst op zo een korte periode."

Bij Wolfsburg was De Bruyne outstanding. "Daar kwam hij terug thuis, want hij kende de Bundesliga al door en door. Hij wist dat hij dat niveau aankon en het was toch een stapje hoger dan Werder Bremen. Hij kreeg er het vertrouwen van Klaus Allofs, die er eerder ook bij Bremen was. Hij was toen voor Wolfsburg toch de duurste ingaande transfer en velen bestempelden hem als ‘mislukt bij Chelsea’. De pers zat daar natuurlijk voor veel tussen. Mensen lezen graag verhalen, maar hij heeft zich daar boven gezet. Het was misschien een voordeel dat er buiten de auto-industrie weinig te beleven was in de stad. Het was rusten, samen zijn met zijn vriendin en voetballen. De focus was er dus volledig."

Bayern, PSG en Man City
De Bruyne speelde op een dag Bayern München volledig op een hoopje. Toch was dat niet dé partij die de topclubs overtuigden. "Neen. De interesse was toen stelselmatig aan het groeien. Wolfsburg en Kevin deden het goed, bovendien was Kevin vaak de uitblinker. Toen kwam er de interesse van een aantal clubs en Wolfsburg wist toen ook: ‘we hebben de kip met de gouden eieren’. Daardoor werd het aantal clubs dat in aanmerking kwam ook steeds kleiner en kleiner. Je wist dat er pakweg dertig clubs konden zijn die interesse zouden hebben, maar ook vijfentwintig die van het niveau van Wolfsburg waren. Tegen hen hebben we dan ook meteen gezegd dat dit geen optie was."

"De eerste keuze was toen Bayern München. Bayern is een wereldteam, maar ze vonden geen akkoord met Wolfsburg. PSG was puur financieel gezien misschien wel de beste optie, maar Kevin zag de Ligue I niet echt zitten. Hij wou zichzelf ook uitdagen en wedstrijden tegen Reims, Rennes of Toulouse waren toch niet hetzelfde als die in de Premier League. De top is er veel breder met Man Utd, Chelsea, Liverpool, Tottenham, noem maar op. Bijna wekelijks is het een Champions League-wedstrijd. Daarbij was er de naam Manchester City en de club duwde echt door voor hem en financieel was het ook een mooi aanbod."


Morgen: de topjaren bij Manchester City

LEES OOK: Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

De grootste blunder van Mourinho ooit door niet te geloven in De Bruyne?

Meest recent

Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

5
5
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

312
312
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

110
110
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

27
27
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

41
41
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

100
100
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

48
48
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

93
93
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

513
513
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

133
133
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

87
87
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

267
267
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

277
277
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

221
221
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

251
251
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

659
659
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

405
405
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

343
343
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

341
341
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

247
247
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

357
357
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

296
296
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

611
611
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

687
687
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

462
462

Meer sportnieuws