EXCLUSIEF DE KOSTER DEEL 2: "PSG was financieel gezien de beste keuze"

611
EXCLUSIEF DE KOSTER DEEL 2:

In het seizoen 2008/2009 maakte Kevin De Bruyne zijn debuut voor KRC Genk. Tien jaar later is hij bij Manchester City uitgegroeid tot één van de beste middenvelders van de wereld. Voetbalnieuws blikte met zijn manager Patrick De Koster terug op de afgelopen tien jaar en we keken ook naar de toekomst. De komende dagen brengen we jullie het uitgebreide verhaal.


We begonnen met de Genkse periode en het moment dat De Koster en De Bruyne gingen samenwerken. Vandaag brengen we jullie het deel over Werder Bremen, Chelsea en VfL Wolfsburg. Chelsea kocht De Bruyne weg bij Genk en leende hem voor een jaar uit aan Werder Bremen. "Ik herinner mij nog één van de eerste trainingen in Duitsland en ik dacht dat hij ging ontploffen. In Duitsland is het fysiek zeer zwaar in de voorbereiding en heel veel lopen. Maar als je dan die eerste wedstrijd bekeek, dan zag je dat dit goed was. Bij Werder Bremen was er veel druk om het behoud, maar elke gewonnen wedstrijd was doorheen het seizoen een soort van bonus. Kevin kon vrij ongedwongen voetballen."

"Het belangrijkste seizoen uit zijn carrière? Het was een belangrijk seizoen omdat we zo bevestiging zagen dat we de juiste keuze maakten met zijn carrièreplan. Anderzijds, hij keerde het seizoen nadien terug naar Chelsea en kon daar niet doorbreken. Vandaag de dag weet iedereen dat het niet aan Kevin lag en zijn zogenaamde gebrek aan arbeid op training (dat werd toen aangehaald door Mourinho, nvdr.). Als je vandaag bekijkt hoe het bij Mourinho loopt bij Manchester United en bepaalde situaties ziet met spelers…"


Mourinho zorgde ervoor dat het huwelijk met Chelsea geen succes was.
"Oké, het was een mislukt seizoen bij Chelsea en anderzijds ook weer niet. Het heeft hem sterker gemaakt en hij zag dat geen cadeaus ging krijgen. Ik blijf er wel bij dat hij bij Chelsea ook wel was doorgegroeid, maar we maakten nadien nog een extra tussenstap bij Wolfsburg. Waarom hij na Genk voor Chelsea koos? Er zijn toen vooral gesprekken geweest met Marina Granovskaia, die ik zeer hoog inschat, en zij vertelde het verhaal dat wij wilden horen. Ze boden Kevin een enorme kans aan, ook financieel, en er was een plan om met hem te bouwen. FC Twente en Vitesse polsten ook en dat waren clubs die dichtbij Chelsea stonden. Als hij terug moest vertrekken bij de Blues, had hij wel het visitekaartje van Chelsea en dat spreekt nog altijd boekdelen in de voetbalwereld."

Het liep dan ook mis bij Chelsea na zijn terugkeer uit Bremen. De Bruyne speelde de eerste twee wedstrijden en deed het toen best goed, maar dan volgde de vreemde koerswijziging van 'The Special One'. "Kevin deed het in de voorbereiding zeer goed en in de Premier League werd hij de eerste wedstrijd meteen uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Nadien volgde Manchester United en werd het 1-1 en dat is toch geen slecht resultaat op Old Trafford. En de derde week plots tribune… Als daar een verhaal achter steekt, kan je daar als speler soms mee leven. Als Mourinho toen had gezegd: 'je bent nog jong, ik wil je sparen', dan hadden we er misschien meer begrip voor. Hier kwam er echter geen uitleg… Toen kwam het in de pers 'Kevin traint niet hard genoeg, Kevin is te lui…' Iedereen weet dat er in Engeland veel matchen zijn en dat er een rustdag is en dan een ‘opbouwdag’, dus veel getraind wordt daar niet."


De Bruyne speelde bij Wolfsburg een sensationele partij tegen Bayern München.
"Vandaag de dag weten we nog altijd niet waar al dat negativisme vandaan kwam, maar Kevin is niet de enige speler die dit heeft meegemaakt. Kijk naar Romelu Lukaku tijdens zijn periode bij Chelsea, kijk nu naar Paul Pogba, Alexis Sanches.. Of Chelsea spijt heeft? Na het vertrek bij Wolfsburg hebben we contact gehad met Chelsea, maar ik heb toen gezegd dat het onmogelijk was omdat Mourinho er nog was. Dat begrepen ze wel. Ze vonden het jammer dat wij hadden doorgedrukt voor een transfer, maar toen zei ik dat zij nog altijd de handtekening hadden gezet om akkoord te gaan met een transfer. Ze geloofden hun coach toen ergens wel en financieel deden ze een goede zaak: voor 8 miljoen euro aangetrokken en voor 23 miljoen euro ongeveer weer verkocht. Dat is een mooie winst op zo een korte periode."

Bij Wolfsburg was De Bruyne outstanding. "Daar kwam hij terug thuis, want hij kende de Bundesliga al door en door. Hij wist dat hij dat niveau aankon en het was toch een stapje hoger dan Werder Bremen. Hij kreeg er het vertrouwen van Klaus Allofs, die er eerder ook bij Bremen was. Hij was toen voor Wolfsburg toch de duurste ingaande transfer en velen bestempelden hem als ‘mislukt bij Chelsea’. De pers zat daar natuurlijk voor veel tussen. Mensen lezen graag verhalen, maar hij heeft zich daar boven gezet. Het was misschien een voordeel dat er buiten de auto-industrie weinig te beleven was in de stad. Het was rusten, samen zijn met zijn vriendin en voetballen. De focus was er dus volledig."

Bayern, PSG en Man City
De Bruyne speelde op een dag Bayern München volledig op een hoopje. Toch was dat niet dé partij die de topclubs overtuigden. "Neen. De interesse was toen stelselmatig aan het groeien. Wolfsburg en Kevin deden het goed, bovendien was Kevin vaak de uitblinker. Toen kwam er de interesse van een aantal clubs en Wolfsburg wist toen ook: ‘we hebben de kip met de gouden eieren’. Daardoor werd het aantal clubs dat in aanmerking kwam ook steeds kleiner en kleiner. Je wist dat er pakweg dertig clubs konden zijn die interesse zouden hebben, maar ook vijfentwintig die van het niveau van Wolfsburg waren. Tegen hen hebben we dan ook meteen gezegd dat dit geen optie was."

"De eerste keuze was toen Bayern München. Bayern is een wereldteam, maar ze vonden geen akkoord met Wolfsburg. PSG was puur financieel gezien misschien wel de beste optie, maar Kevin zag de Ligue I niet echt zitten. Hij wou zichzelf ook uitdagen en wedstrijden tegen Reims, Rennes of Toulouse waren toch niet hetzelfde als die in de Premier League. De top is er veel breder met Man Utd, Chelsea, Liverpool, Tottenham, noem maar op. Bijna wekelijks is het een Champions League-wedstrijd. Daarbij was er de naam Manchester City en de club duwde echt door voor hem en financieel was het ook een mooi aanbod."


Morgen: de topjaren bij Manchester City

LEES OOK: 'Ndiaye op vertrekken: Anderlecht vraagt gepeperde som'

De grootste blunder van Mourinho ooit door niet te geloven in De Bruyne?

Meest recent

Wesley Sonck overspoeld na emotionele Instagram-post

Wesley Sonck heeft op Instagram een bijzonder moment uit zijn privéleven gedeeld. De ...

9
9
Vuurwerk in Slag om Vlaanderen: AA Gent vloert balend Club

Club Brugge heeft relatief vroeg in het seizoen een eerste serieuze tik gekregen. In de Slag om ...

89
89
'Spurs waanzin voorbij: wéér aanwinst van 70 miljoen'

Ondanks de waanzinnige investeringen op de transfermarkt, is Tottenham Hotspur behoorlijk dramatisch ...

29
29
'Doorbraak El Ouahdi bereikt: opvallende transfersom Genk'

Daags voor het sluiten van de zomerse mercato lijkt Zakaria El Ouahdi dan toch zijn transfer te ...

119
119
"Niet verwacht van De Mil" - Club-fans viseren aanpak Gent

AA Gent en Club Brugge waren met een perfect rapport aan de competitie begonnen. Het was dan ook ...

168
168
'Transferakkoord nabij: Antwerp speelt smaakmaker kwijt'

Antwerp FC krijgt zondagnamiddag het bezoek van STVV. Maar coach Marvin Compper zal dan geen beroep ...

155
155
'Spectaculaire transferontknoping Noa Lang in de maak'

Galatasaray heeft zondag groots uitgepakt met de komst van Rafael Leao. Hierdoor is een terugkeer ...

130
130
Deschacht onthult: geheim bleef jarenlang verborgen

Olivier Deschacht stond jarenlang bekend als één van de boegbeelden van Anderlecht, ...

61
61
'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, desondanks wil de recordkampioen vlak voor het ...

529
529
In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

174
174
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

336
336
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

397
397
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

15
15
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

70
70
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

199
199
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

385
385
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

81
81
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

211
211
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

148
148
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1048
1048
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

64
64
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

437
437
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

103
103
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

444
444
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

731
731

Meer sportnieuws