EXCLUSIEF DE KOSTER DEEL 2: "PSG was financieel gezien de beste keuze"

door
EXCLUSIEF DE KOSTER DEEL 2:

In het seizoen 2008/2009 maakte Kevin De Bruyne zijn debuut voor KRC Genk. Tien jaar later is hij bij Manchester City uitgegroeid tot één van de beste middenvelders van de wereld. Voetbalnieuws blikte met zijn manager Patrick De Koster terug op de afgelopen tien jaar en we keken ook naar de toekomst. De komende dagen brengen we jullie het uitgebreide verhaal.


We begonnen met de Genkse periode en het moment dat De Koster en De Bruyne gingen samenwerken. Vandaag brengen we jullie het deel over Werder Bremen, Chelsea en VfL Wolfsburg. Chelsea kocht De Bruyne weg bij Genk en leende hem voor een jaar uit aan Werder Bremen. "Ik herinner mij nog één van de eerste trainingen in Duitsland en ik dacht dat hij ging ontploffen. In Duitsland is het fysiek zeer zwaar in de voorbereiding en heel veel lopen. Maar als je dan die eerste wedstrijd bekeek, dan zag je dat dit goed was. Bij Werder Bremen was er veel druk om het behoud, maar elke gewonnen wedstrijd was doorheen het seizoen een soort van bonus. Kevin kon vrij ongedwongen voetballen."

"Het belangrijkste seizoen uit zijn carrière? Het was een belangrijk seizoen omdat we zo bevestiging zagen dat we de juiste keuze maakten met zijn carrièreplan. Anderzijds, hij keerde het seizoen nadien terug naar Chelsea en kon daar niet doorbreken. Vandaag de dag weet iedereen dat het niet aan Kevin lag en zijn zogenaamde gebrek aan arbeid op training (dat werd toen aangehaald door Mourinho, nvdr.). Als je vandaag bekijkt hoe het bij Mourinho loopt bij Manchester United en bepaalde situaties ziet met spelers…"


Mourinho zorgde ervoor dat het huwelijk met Chelsea geen succes was.
"Oké, het was een mislukt seizoen bij Chelsea en anderzijds ook weer niet. Het heeft hem sterker gemaakt en hij zag dat geen cadeaus ging krijgen. Ik blijf er wel bij dat hij bij Chelsea ook wel was doorgegroeid, maar we maakten nadien nog een extra tussenstap bij Wolfsburg. Waarom hij na Genk voor Chelsea koos? Er zijn toen vooral gesprekken geweest met Marina Granovskaia, die ik zeer hoog inschat, en zij vertelde het verhaal dat wij wilden horen. Ze boden Kevin een enorme kans aan, ook financieel, en er was een plan om met hem te bouwen. FC Twente en Vitesse polsten ook en dat waren clubs die dichtbij Chelsea stonden. Als hij terug moest vertrekken bij de Blues, had hij wel het visitekaartje van Chelsea en dat spreekt nog altijd boekdelen in de voetbalwereld."

Het liep dan ook mis bij Chelsea na zijn terugkeer uit Bremen. De Bruyne speelde de eerste twee wedstrijden en deed het toen best goed, maar dan volgde de vreemde koerswijziging van 'The Special One'. "Kevin deed het in de voorbereiding zeer goed en in de Premier League werd hij de eerste wedstrijd meteen uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Nadien volgde Manchester United en werd het 1-1 en dat is toch geen slecht resultaat op Old Trafford. En de derde week plots tribune… Als daar een verhaal achter steekt, kan je daar als speler soms mee leven. Als Mourinho toen had gezegd: 'je bent nog jong, ik wil je sparen', dan hadden we er misschien meer begrip voor. Hier kwam er echter geen uitleg… Toen kwam het in de pers 'Kevin traint niet hard genoeg, Kevin is te lui…' Iedereen weet dat er in Engeland veel matchen zijn en dat er een rustdag is en dan een ‘opbouwdag’, dus veel getraind wordt daar niet."


De Bruyne speelde bij Wolfsburg een sensationele partij tegen Bayern München.
"Vandaag de dag weten we nog altijd niet waar al dat negativisme vandaan kwam, maar Kevin is niet de enige speler die dit heeft meegemaakt. Kijk naar Romelu Lukaku tijdens zijn periode bij Chelsea, kijk nu naar Paul Pogba, Alexis Sanches.. Of Chelsea spijt heeft? Na het vertrek bij Wolfsburg hebben we contact gehad met Chelsea, maar ik heb toen gezegd dat het onmogelijk was omdat Mourinho er nog was. Dat begrepen ze wel. Ze vonden het jammer dat wij hadden doorgedrukt voor een transfer, maar toen zei ik dat zij nog altijd de handtekening hadden gezet om akkoord te gaan met een transfer. Ze geloofden hun coach toen ergens wel en financieel deden ze een goede zaak: voor 8 miljoen euro aangetrokken en voor 23 miljoen euro ongeveer weer verkocht. Dat is een mooie winst op zo een korte periode."

Bij Wolfsburg was De Bruyne outstanding. "Daar kwam hij terug thuis, want hij kende de Bundesliga al door en door. Hij wist dat hij dat niveau aankon en het was toch een stapje hoger dan Werder Bremen. Hij kreeg er het vertrouwen van Klaus Allofs, die er eerder ook bij Bremen was. Hij was toen voor Wolfsburg toch de duurste ingaande transfer en velen bestempelden hem als ‘mislukt bij Chelsea’. De pers zat daar natuurlijk voor veel tussen. Mensen lezen graag verhalen, maar hij heeft zich daar boven gezet. Het was misschien een voordeel dat er buiten de auto-industrie weinig te beleven was in de stad. Het was rusten, samen zijn met zijn vriendin en voetballen. De focus was er dus volledig."

Bayern, PSG en Man City
De Bruyne speelde op een dag Bayern München volledig op een hoopje. Toch was dat niet dé partij die de topclubs overtuigden. "Neen. De interesse was toen stelselmatig aan het groeien. Wolfsburg en Kevin deden het goed, bovendien was Kevin vaak de uitblinker. Toen kwam er de interesse van een aantal clubs en Wolfsburg wist toen ook: ‘we hebben de kip met de gouden eieren’. Daardoor werd het aantal clubs dat in aanmerking kwam ook steeds kleiner en kleiner. Je wist dat er pakweg dertig clubs konden zijn die interesse zouden hebben, maar ook vijfentwintig die van het niveau van Wolfsburg waren. Tegen hen hebben we dan ook meteen gezegd dat dit geen optie was."

"De eerste keuze was toen Bayern München. Bayern is een wereldteam, maar ze vonden geen akkoord met Wolfsburg. PSG was puur financieel gezien misschien wel de beste optie, maar Kevin zag de Ligue I niet echt zitten. Hij wou zichzelf ook uitdagen en wedstrijden tegen Reims, Rennes of Toulouse waren toch niet hetzelfde als die in de Premier League. De top is er veel breder met Man Utd, Chelsea, Liverpool, Tottenham, noem maar op. Bijna wekelijks is het een Champions League-wedstrijd. Daarbij was er de naam Manchester City en de club duwde echt door voor hem en financieel was het ook een mooi aanbod."


Morgen: de topjaren bij Manchester City

LEES OOK: Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

De grootste blunder van Mourinho ooit door niet te geloven in De Bruyne?

Meest recent

Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

12
12
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

141
141
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

75
75
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

51
51
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

261
261
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

309
309
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

90
90
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

47
47
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

183
183
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

377
377
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

227
227
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

378
378
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

189
189
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

133
133
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

229
229
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

378
378
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

144
144
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

601
601
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

226
226
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

188
188
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

185
185
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

378
378
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

418
418
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

177
177
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

100
100

Meer sportnieuws