'Coucke voert nieuw ontslag door op vraag van spelersgroep'

door
'Coucke voert nieuw ontslag door op vraag van spelersgroep'

RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de aanstelling van een nieuwe trainer en kan daarna beginnen aan de ongetwijfeld drukke transfermarkt. Maar niet alleen de sportieve vleugel van de club baart zorgen. Ook de medische staff is al maanden voer voor discussie.


Begin november besloot Jochen De Coene, hoofd van de medische staf, de club na negen jaar te verlaten. Er zou bezwarende informatie tegen hem zijn opgedoken, maar het was ook een publiek geheim dat De Coene niet door één deur kon met Chris Goossens. Die laatste werd door Marc Coucke meegepakt vanuit Oostende en was een vertrouwenspersoon van de voorzitter, maar binnen het medische departement heerste er heel wat onenigheid over zijn werkwijzen.

In de nasleep van het ontslag van Hein Vanhaezebrouck hield sportieve baas Michael Verschueren gesprekken met verschillende groepjes spelers. Daaruit bleek dat ook zij het vertrouwen in Goossens helemaal kwijt waren. En uit navraag van Het Nieuwsblad blijkt dat daarop de samenwerking met Goossens werd stopgezet.

Tijdens de wedstrijd van zaterdag tegen Moeskroen was het dan ook Kristof Sas die de interventies deed. Hij deed al een tijdje de consultaties op deeltijdse basis bij de club en genoot wél het vertrouwen van de spelers. Hij werd dan ook aangesteld als nieuw hoofd van het medische departement. Coucke moet het ontslag van Goossens wel nog bevestigen, maar geeft hem mogelijk een job in een andere tak van zijn imperium.

LEES OOK: Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Mogen spelers inspraak hebben over de samenstelling van het medische departement?

Meest recent

"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

34
34
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

21
21
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

132
132
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

124
124
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

38
38
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

373
373
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

180
180
Napoli-conflict: clubboegbeeld geeft 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

119
119
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

264
264
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

234
234
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

150
150
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

224
224
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

230
230
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

116
116
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

385
385
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

377
377
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

211
211
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

170
170
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

517
517
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

99
99
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

159
159
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

79
79
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

89
89
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

137
137

Meer sportnieuws