'Coucke voert nieuw ontslag door op vraag van spelersgroep'

door
'Coucke voert nieuw ontslag door op vraag van spelersgroep'

RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de aanstelling van een nieuwe trainer en kan daarna beginnen aan de ongetwijfeld drukke transfermarkt. Maar niet alleen de sportieve vleugel van de club baart zorgen. Ook de medische staff is al maanden voer voor discussie.


Begin november besloot Jochen De Coene, hoofd van de medische staf, de club na negen jaar te verlaten. Er zou bezwarende informatie tegen hem zijn opgedoken, maar het was ook een publiek geheim dat De Coene niet door één deur kon met Chris Goossens. Die laatste werd door Marc Coucke meegepakt vanuit Oostende en was een vertrouwenspersoon van de voorzitter, maar binnen het medische departement heerste er heel wat onenigheid over zijn werkwijzen.

In de nasleep van het ontslag van Hein Vanhaezebrouck hield sportieve baas Michael Verschueren gesprekken met verschillende groepjes spelers. Daaruit bleek dat ook zij het vertrouwen in Goossens helemaal kwijt waren. En uit navraag van Het Nieuwsblad blijkt dat daarop de samenwerking met Goossens werd stopgezet.

Tijdens de wedstrijd van zaterdag tegen Moeskroen was het dan ook Kristof Sas die de interventies deed. Hij deed al een tijdje de consultaties op deeltijdse basis bij de club en genoot wél het vertrouwen van de spelers. Hij werd dan ook aangesteld als nieuw hoofd van het medische departement. Coucke moet het ontslag van Goossens wel nog bevestigen, maar geeft hem mogelijk een job in een andere tak van zijn imperium.

LEES OOK: Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Mogen spelers inspraak hebben over de samenstelling van het medische departement?

Meest recent

'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

103
103
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

55
55
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

60
60
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

88
88
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

233
233
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

35
35
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

276
276
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

26
26
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

97
97
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

83
83
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

682
682
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

217
217
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

59
59
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

193
193
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

93
93
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

90
90
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

131
131
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

126
126
'Neymar verrast met plots transferplan'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

97
97
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

38
38
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

77
77
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

207
207
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

443
443
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

240
240

Meer sportnieuws