Niet enkel resultaten leidden tot ontslag Hein: "Was meer aan de hand"

door
Niet enkel resultaten leidden tot ontslag Hein:

Hein Vanhaezebrouck werd zondagavond op straat gezet als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De trainer moest de tol betalen na de tegenvallende resultaten en het zwakke spel van zijn ploeg. Maar blijkbaar waren er nog meer factoren die leidden tot zijn ontslag, er was meer aan de hand.


Zo meldt Het Nieuwsblad dat er langer ruis stond op de relatie tussen de coach en het nieuwe clubleiding. Vanhaezebrouck werd immers aangesteld door het vorige bestuur en ook voor hem kwam de overname door Marc Coucke als een grote verrassing. In de eerste maanden van het nieuwe bewind probeerden alle partijen in de mate van het mogelijke goed samen te werken, maar er zou aan beide zijden steeds meer irritatie ontstaan zijn.

Zo ergerde Vanhaezebrouck zich aan bepaalde ingrepen van Coucke. De affaire-Dimata, die zonder medeweten van de trainer op verlof werd gestuurd door de voorzitter, is alom bekend en ook het feit dat Coucke een speler opdrong waar hij niet in gelooft (Musona) werd niet gesmaakt. Daarnaast zou Vanhaezebrouck zich vragen hebben gesteld bij de degradatie van Luc Devroe.

WANTROUWEN
Ook het beleidsplan van Michael Verschueren werd met het nodige cynisme onthaald. "De projecten die Coucke en Verschueren voorstelden werden beschouwd als gebakken lucht", schrijft de krant. De aanstelling van Pär Zetterberg als assistent zorgde dan weer voor een bepaald wantrouwen.

Het bestuur vond dan weer dat Vanhaezebrouck 'tactisch te koppig was' en te veel vasthield aan zijn eigen filosofie, ook al sloeg die niet aan bij zijn spelers. Dat alles leidde er toe dat een verstandshuwelijk niet langer mogelijk was, zelfs niet voor de twee resterende wedstrijden in 2018.

LEES OOK: Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

Anderlecht heeft te lang vastgehouden aan Vanhaezebrouck ...

Meest recent

Rode Duivels: de dríé grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

12
12
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

137
137
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

68
68
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

169
169
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

133
133
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

79
79
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

57
57
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

82
82
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

92
92
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

57
57
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

185
185
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

79
79
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

133
133
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

133
133
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

409
409
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

327
327
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

470
470
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

410
410
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

341
341
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

369
369
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

104
104
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

225
225
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

328
328
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

78
78
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

135
135

Meer sportnieuws