Niet enkel resultaten leidden tot ontslag Hein: "Was meer aan de hand"

door
Niet enkel resultaten leidden tot ontslag Hein:

Hein Vanhaezebrouck werd zondagavond op straat gezet als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De trainer moest de tol betalen na de tegenvallende resultaten en het zwakke spel van zijn ploeg. Maar blijkbaar waren er nog meer factoren die leidden tot zijn ontslag, er was meer aan de hand.


Zo meldt Het Nieuwsblad dat er langer ruis stond op de relatie tussen de coach en het nieuwe clubleiding. Vanhaezebrouck werd immers aangesteld door het vorige bestuur en ook voor hem kwam de overname door Marc Coucke als een grote verrassing. In de eerste maanden van het nieuwe bewind probeerden alle partijen in de mate van het mogelijke goed samen te werken, maar er zou aan beide zijden steeds meer irritatie ontstaan zijn.

Zo ergerde Vanhaezebrouck zich aan bepaalde ingrepen van Coucke. De affaire-Dimata, die zonder medeweten van de trainer op verlof werd gestuurd door de voorzitter, is alom bekend en ook het feit dat Coucke een speler opdrong waar hij niet in gelooft (Musona) werd niet gesmaakt. Daarnaast zou Vanhaezebrouck zich vragen hebben gesteld bij de degradatie van Luc Devroe.

WANTROUWEN
Ook het beleidsplan van Michael Verschueren werd met het nodige cynisme onthaald. "De projecten die Coucke en Verschueren voorstelden werden beschouwd als gebakken lucht", schrijft de krant. De aanstelling van Pär Zetterberg als assistent zorgde dan weer voor een bepaald wantrouwen.

Het bestuur vond dan weer dat Vanhaezebrouck 'tactisch te koppig was' en te veel vasthield aan zijn eigen filosofie, ook al sloeg die niet aan bij zijn spelers. Dat alles leidde er toe dat een verstandshuwelijk niet langer mogelijk was, zelfs niet voor de twee resterende wedstrijden in 2018.

LEES OOK: Hoste en Coucke: De bromance die niemand zag aankomen

Trending:

'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'
'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'

Anderlecht heeft te lang vastgehouden aan Vanhaezebrouck ...

Meest recent

WK Clubs: Nieuwe sensatie loodst Real naar halve finale

Na Chelsea en PSG heeft ook Real Madrid zich zaterdag weten te plaatsen voor de halve finale van het ...

18
18
'Standard pakt alweer uit: akkoord bereikt'

De Belgische transfermarkt blijft op volle toeren draaien. Geen club die daarbij zo actief is als ...

60
60
'Niet meer te houden: Anderlecht-vertrek krijgt vorm'

Anderlecht heeft zaterdag nog maar eens weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde de ...

253
253
Geen Anderlecht of Antwerp: Nonge verbaast met transfer

Bij Juventus lieten ze de voorbije jaren een aantal Belgen proeven van de A-ploeg, maar geen van hen ...

82
82
'Charleroi heeft volgende goalgetter op het oog'

Voor Charleroi komt de start van het nieuwe seizoen er al snel aan. Enkele dagen voor de ...

29
29
'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'

Voor Bayern München zijn de kwartfinales zaterdag het eindstation geworden op het WK voor clubs ...

488
488
‘Boodschap Saelemaekers maakt alles duidelijk’

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

62
62
Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals

Het nieuwe Anderlecht voor komend seizoen krijgt alsmaar meer vorm. Zaterdag boekte het zijn tweede ...

731
731
AA Gent pakt uit en legt toptalent langer vast

Bij AA Gent slaan ze dit seizoen nog maar eens een nieuwe richting in. Na de desastreuze play-offs ...

138
138
Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Zulte Waregem maakt straks na twee jaar afwezigheid zijn rentree op het hoogste niveau. De stap ...

138
138
Anderlecht rondt spraakmakende terugkeer helemaal af

Anderlecht blijft deze zomer bijzonder actief op de transfermarkt. Er streken de voorbije weken al ...

277
277
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse ...

95
95
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Club Brugge reisde zaterdag af naar Groot-Brittanië voor een oefenwedstrijd en een stage. ...

739
739
Medespelers in schok: horror-blessure Musiala op WK Clubs

Zaterdag werd in Atlanta de mooiste affiche van de kwartfinales op het WK voor clubs afgewerkt. Zo ...

539
539
'Standard heeft negende (!) aanwinst helemaal beet'

Standard toont zich bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. De Rouches haalden inmiddels al ...

345
345
KV Mechelen klopt promovendus, Dender vermorzelt Lierse

Op 25 juli wordt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Om zo goed mogelijk ...

217
217
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

RSC Anderlecht heeft zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding al winnend kunnen afsluiten. De ...

744
744
Derde peperdure aankoop Chelsea, Inter shopt in eigen land

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Chelsea FC pakte ...

54
54
Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

KRC Genk kan aanstaande maandag met een positief gevoel op stage naar Duitsland vertrekken. De ...

363
363
Miljoenendeal rond: Club Brugge kondigt vertrek De Cuyper aan

Club Brugge heeft zaterdag opnieuw afscheid genomen van één van zijn ...

348
348
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in ...

441
441
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar verder escaleren. Normaal gezien werd de middenvelder ...

1253
1253
Jonkie nekt Union in duel der Lage Landen-kampioenen

Union SG heeft zaterdagnamiddag zijn eerste nederlaag van de voorbereiding geleden. In de oefenmatch ...

73
73
'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'

Club Brugge reist dit weekend naar Schotland af, waar zondag een oefenwedstrijd tegen Rangers ...

2170
2170
'Grote kuis United: vijf grote namen naar uitgang geduwd'

Na een ronduit dramatisch seizoen wil Manchester United zich in de komende jaargang herpakken. ...

143
143

Meer sportnieuws