De Wilde legt vinger op paars-witte wonde: "Moet het bestuur nog leren"

124 stemmen
De Wilde legt vinger op paars-witte wonde:

RSC Anderlecht heeft op bestuursniveau een wel heel woelige periode achter de rug. Na de verkoop van de club aan Marc Coucke ontstond een soort machtsvacuüm, daarna bleek Luc Devroe onvoldoende geschikt om een heel sportief departement te leiden. En dus werd met Michael Verschueren wederom een nieuwe sportieve baas aangeduid.


De aanstelling van Verschueren junior zorgde alvast voor het nodige enthousiasme bij de achterban. En ook Filip De Wilde, oud-doelman met meer dan 240 matchen voor RSCA op de teller, vindt het een goede keuze. Al wil hij nog geen conclusies trekken. "Eerst en vooral moeten we afwachten en dan pas oordelen. Het zou fout zijn om nu al zijn proces te maken. Geef hem de tijd om te tonen wat hij in zijn mars heeft, op de lange termijn", klinkt het bij Sport/Voetbalmagazine.

Want volgens het clubboegbeeld was dat de grootste fout van de voorbije maanden: er werd te weinig op langere termijn gewerkt. "Bij Anderlecht wordt er sinds een jaar vooral op korte termijn gedacht, men verandert slag om slinger het sportieve beleid. Wat de samenstelling van de kern betreft, is het eerst zwart, dan wit, en dan weer zwart."

De Wilde is dan ook van mening dat een bepaalde stabiliteit nodig is om resultaten te kunnen neerzetten. "Heel wat nieuwe spelers worden binnengehaald en dan beslist men plotseling om de kaart van de zelf opgeleide jeugd te trekken, ook al was dat een beetje een verplichting. Het bestuur moet nog leren wat continuïteit is."

LEES OOK: Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

De Wilde zou een goede aanvulling zijn voor het 'transfercomité' ...

Meest recent

Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

37
37
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

31
31
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

63
63
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

114
114
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

31
31
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

27
27
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

102
102
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

362
362
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

179
179
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

173
173
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

120
120
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

83
83
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

401
401
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

320
320
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

138
138
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

139
139
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

122
122
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

22
22
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

123
123
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

525
525
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

333
333
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

215
215
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

199
199
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

70
70
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

115
115

Meer sportnieuws