De Wilde legt vinger op paars-witte wonde: "Moet het bestuur nog leren"

door
De Wilde legt vinger op paars-witte wonde:

RSC Anderlecht heeft op bestuursniveau een wel heel woelige periode achter de rug. Na de verkoop van de club aan Marc Coucke ontstond een soort machtsvacuüm, daarna bleek Luc Devroe onvoldoende geschikt om een heel sportief departement te leiden. En dus werd met Michael Verschueren wederom een nieuwe sportieve baas aangeduid.


De aanstelling van Verschueren junior zorgde alvast voor het nodige enthousiasme bij de achterban. En ook Filip De Wilde, oud-doelman met meer dan 240 matchen voor RSCA op de teller, vindt het een goede keuze. Al wil hij nog geen conclusies trekken. "Eerst en vooral moeten we afwachten en dan pas oordelen. Het zou fout zijn om nu al zijn proces te maken. Geef hem de tijd om te tonen wat hij in zijn mars heeft, op de lange termijn", klinkt het bij Sport/Voetbalmagazine.

Want volgens het clubboegbeeld was dat de grootste fout van de voorbije maanden: er werd te weinig op langere termijn gewerkt. "Bij Anderlecht wordt er sinds een jaar vooral op korte termijn gedacht, men verandert slag om slinger het sportieve beleid. Wat de samenstelling van de kern betreft, is het eerst zwart, dan wit, en dan weer zwart."

De Wilde is dan ook van mening dat een bepaalde stabiliteit nodig is om resultaten te kunnen neerzetten. "Heel wat nieuwe spelers worden binnengehaald en dan beslist men plotseling om de kaart van de zelf opgeleide jeugd te trekken, ook al was dat een beetje een verplichting. Het bestuur moet nog leren wat continuïteit is."

LEES OOK: 'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

De Wilde zou een goede aanvulling zijn voor het 'transfercomité' ...

Meest recent

Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

6
6
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

31
31
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

130
130
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

22
22
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

147
147
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

255
255
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

90
90
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

167
167
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

172
172
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

183
183
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

453
453
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

420
420
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

27
27
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

63
63
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

940
940
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

282
282
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

161
161
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

142
142
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

202
202
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

62
62
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

734
734
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

372
372
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

237
237
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

175
175
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

50
50

Meer sportnieuws