De Wilde legt vinger op paars-witte wonde: "Moet het bestuur nog leren"

door
De Wilde legt vinger op paars-witte wonde:

RSC Anderlecht heeft op bestuursniveau een wel heel woelige periode achter de rug. Na de verkoop van de club aan Marc Coucke ontstond een soort machtsvacuüm, daarna bleek Luc Devroe onvoldoende geschikt om een heel sportief departement te leiden. En dus werd met Michael Verschueren wederom een nieuwe sportieve baas aangeduid.


De aanstelling van Verschueren junior zorgde alvast voor het nodige enthousiasme bij de achterban. En ook Filip De Wilde, oud-doelman met meer dan 240 matchen voor RSCA op de teller, vindt het een goede keuze. Al wil hij nog geen conclusies trekken. "Eerst en vooral moeten we afwachten en dan pas oordelen. Het zou fout zijn om nu al zijn proces te maken. Geef hem de tijd om te tonen wat hij in zijn mars heeft, op de lange termijn", klinkt het bij Sport/Voetbalmagazine.

Want volgens het clubboegbeeld was dat de grootste fout van de voorbije maanden: er werd te weinig op langere termijn gewerkt. "Bij Anderlecht wordt er sinds een jaar vooral op korte termijn gedacht, men verandert slag om slinger het sportieve beleid. Wat de samenstelling van de kern betreft, is het eerst zwart, dan wit, en dan weer zwart."

De Wilde is dan ook van mening dat een bepaalde stabiliteit nodig is om resultaten te kunnen neerzetten. "Heel wat nieuwe spelers worden binnengehaald en dan beslist men plotseling om de kaart van de zelf opgeleide jeugd te trekken, ook al was dat een beetje een verplichting. Het bestuur moet nog leren wat continuïteit is."

LEES OOK: Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

De Wilde zou een goede aanvulling zijn voor het 'transfercomité' ...

Meest recent

Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

11
11
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

69
69
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

30
30
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

174
174
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

15
15
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

320
320
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

141
141
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

43
43
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

422
422
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

92
92
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

95
95
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

50
50
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

193
193
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

114
114
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

93
93
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

164
164
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

178
178
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

145
145
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

143
143
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

278
278

Meer sportnieuws