"Benoeming Zetterberg is kleine motie van wantrouwen tegen Hein"

door

RSC Anderlecht maakte vrijdagmiddag bekend dat Pär Zetterberg vanaf januari aan de slag gaat als nieuwe assistent-coach. De supporters reageerden uiteraard erg tevreden, de Zweed wordt al jaren met recht en reden op handen gedragen in het Astridpark. Of Hein Vanhaezebrouck ook zo enthousiast was valt echte te betwijfelen.


De huidige T1 wou vrijdag geen commentaar geven op de aanstelling van Zetterberg en ook columnist Hugo Camps denkt niet dat hij helemaal tevreden was. "De West-Vlaamse coach van Anderlecht is niet zo'n liefhebber van het overlegmodel, zijn overlevingsinstinct daarentegen functioneert perfect. Hein zal zich niet gauw afzetten tegen de chouchou van het Astridpark. Maar dat er nu een kwaad soort jicht door zijn aderen siddert, zal hij niet ontkennen. De benoeming van Pär tot assistent-coach is tenslotte een kleine motie van wantrouwen voor Vanhaezebrouck."

Daarnaast vraagt Camps zich af of Zetterberg zich wel zal kunnen schikken in een rol in de schaduw. "Zetterberg was als voetballer wel de uitgesproken dirigent van RSCA, maar is hij dat als coach ook? Het zijn twee totaal verschillende werelden, voetballer en trainer. Het DNA van paars-wit kwam de liefste voetbalmens die ik heb gekend, Jean Dockx, de strot uit, maar als trainer bleef hij altijd in de schaduw. Altijd lichtjes gebogen, ingehouden adem", schrijft hij Het Laatste Nieuws.

Michel Verschueren is het alvast niet eens met Camps:

LEES OOK: Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Denkt u dat Vanhaezebrouck blij is met de komst van Zetterberg?

Meest recent

Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

22
22
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

126
126
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

40
40
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

80
80
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

194
194
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

101
101
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

41
41
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

116
116
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

128
128
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

249
249
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

118
118
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

908
908
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

126
126
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

176
176
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

17
17
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

674
674
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

333
333
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

238
238
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

157
157
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

42
42
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

402
402
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

311
311
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

164
164
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

230
230
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

116
116

Meer sportnieuws