"Benoeming Zetterberg is kleine motie van wantrouwen tegen Hein"

door

RSC Anderlecht maakte vrijdagmiddag bekend dat Pär Zetterberg vanaf januari aan de slag gaat als nieuwe assistent-coach. De supporters reageerden uiteraard erg tevreden, de Zweed wordt al jaren met recht en reden op handen gedragen in het Astridpark. Of Hein Vanhaezebrouck ook zo enthousiast was valt echte te betwijfelen.


De huidige T1 wou vrijdag geen commentaar geven op de aanstelling van Zetterberg en ook columnist Hugo Camps denkt niet dat hij helemaal tevreden was. "De West-Vlaamse coach van Anderlecht is niet zo'n liefhebber van het overlegmodel, zijn overlevingsinstinct daarentegen functioneert perfect. Hein zal zich niet gauw afzetten tegen de chouchou van het Astridpark. Maar dat er nu een kwaad soort jicht door zijn aderen siddert, zal hij niet ontkennen. De benoeming van Pär tot assistent-coach is tenslotte een kleine motie van wantrouwen voor Vanhaezebrouck."

Daarnaast vraagt Camps zich af of Zetterberg zich wel zal kunnen schikken in een rol in de schaduw. "Zetterberg was als voetballer wel de uitgesproken dirigent van RSCA, maar is hij dat als coach ook? Het zijn twee totaal verschillende werelden, voetballer en trainer. Het DNA van paars-wit kwam de liefste voetbalmens die ik heb gekend, Jean Dockx, de strot uit, maar als trainer bleef hij altijd in de schaduw. Altijd lichtjes gebogen, ingehouden adem", schrijft hij Het Laatste Nieuws.

Michel Verschueren is het alvast niet eens met Camps:

LEES OOK: Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Denkt u dat Vanhaezebrouck blij is met de komst van Zetterberg?

Meest recent

Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

0
0
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

67
67
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

187
187
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

32
32
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

50
50
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

246
246
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

199
199
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

125
125
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

30
30
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

254
254
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

101
101
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

311
311
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

183
183
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

245
245
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

64
64
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

252
252
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

358
358
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

62
62
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

176
176
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

128
128
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

249
249
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

200
200
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

220
220
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

26
26
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

241
241

Meer sportnieuws