Versterking op komst in 'Operatie Propere Handen'

door
Versterking op komst in 'Operatie Propere Handen'

Opvallende ontwikkeling dinsdag in Operatie Propere Handen. Makelaar Dejan Veljkovic, spilfiguur in het onderzoek naar fraude en omkoping in het Belgische voetbal, heeft een akkoord afgesloten met het gerecht. In ruil voor informatie en bekentenissen krijgt de Serviër strafvermindering.


Volgens VRT Nws heeft het parket inmiddels ook beslist om hem vrij te laten, weliswaar onder erg strenge voorwaarden. Al spijtoptant zal hij eerstdaags zijn verklaringen afleggen, dat bevestigde zijn advocaat Chris Luyckx. Veljkovic zal daarbij ook feiten onthullen waar het gerecht zelfs nog geen weet van had. "Dat hij alles zal vertellen waar hij van beticht werd, maar er zijn ook nog een aantal zaken absoluut geen weet van had en nu heeft. Mijn cliënt zal zijn activiteit van de laatste tien à vijftien jaar die hij als makelaar heeft gehad volledig in kaart laten brengen en zal daarin zijn medewerking tot in detail verlenen", aldus Luyckx bij Het Laatste Nieuws.

UPDATE 21/11
Er is dus een hoop nieuwe informatie op komst in Operatie Propere Handen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo meldt Het Nieuwsblad dat de gerechtelijke politie vier extra speurders op het dossier gaat zetten. Zij moeten de verklaringen van Veljkovic controleren en op zoek gaan naar extra bewijslast om die verklaringen te staven.

De extra 'versterking' was ook stilaan noodzakelijk geworden. De voorbije weken werd immers non-stop aan dit onderzoek gewerkt, waardoor andere dossiers een achterstand opliepen. De vier extra speurders zouden dan ook van buiten de zone Limburg komen.

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Het parket moet weldra met een nieuwe stand van zaken komen in het onderzoek ...

Meest recent

Hasi lyrisch over Genkie: "Voor hem kom je naar het stadion"

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

8
8
Sneijder geeft topfavorieten én smaakmaker WK 2026 prijs

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

20
20
Straffe onthulling De Bruyne: "Spraken in de zomer met KDB"

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

40
40
Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

56
56
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

41
41
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

124
124
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

179
179
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

21
21
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

115
115
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

137
137
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

137
137
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

133
133
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

72
72
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

197
197
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

692
692
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

102
102
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

77
77
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

87
87
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

292
292
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

179
179
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

188
188
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

59
59
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

253
253
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

69
69

Meer sportnieuws