"RSCA betaalde veel te veel, maar hij was een prestigetransfer van Coucke"

door

RSC Anderlecht onderzoekt momenteel verschillende pistes om zijn sportieve departement te herschikken, een beslissing die werd genomen na de tegenvallende zomermercato. Vooral huidig sportief directeur Luc Devroe krijgt daarvoor nu de rekening gepresenteerd. Maar ook voorzitter Marc Coucke had hier een groot aandeel in.


Eén van de grootste teleurstellingen tot dusver, is Bubaccar Sanneh. De Gambiaan heeft het erg moeilijk om zijn draai te vinden in de paars-witte defensie, toch betaalde RSCA maar liefst 8 miljoen euro voor hem. Vooral op aandringen van Coucke zo blijkt. "Zo’n jaar geleden kon hij nog voor 200.000 euro naar Kortrijk. En nu betaalde Anderlecht 40 keer meer voor hem. Een prijs buiten alle proporties, maar het was een prestigetransfer van Marc Coucke. Dat sleept Sanneh mee", schrijft Het Nieuwsblad.

Volgens de krant draagt Sanneh de druk van die hoge transfersom ook met zich mee en heeft dat een negatieve invloed op zijn prestaties. "Sanneh toont zich wel stevig in de luchtduels, maar in het uitvoetballen is het voorlopig nog te weinig. Dat in combinatie met de druk van het prijskaartje zorgt ervoor dat Sanneh momenteel met weinig vertrouwen staat te spelen, waardoor hij in balbezit te weinig initiatief durft te nemen", aldus HNB.

LEES OOK: Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Mag Sanneh bestempeld worden als een floptransfer?

Meest recent

'Club legt zak geld klaar: twee topaanwinsten onderweg'

Bij Club Brugge gaat de tweede seizoenshelft zaterdag al van start, tenminste toch de voorbereiding ...

16
16
'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

49
49
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

261
261
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

320
320
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

126
126
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

126
126
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

308
308
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

72
72
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

151
151
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

522
522
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

166
166
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

318
318
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

559
559
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

198
198
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

108
108
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

182
182
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

171
171
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

454
454
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

77
77
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

203
203
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

815
815
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

695
695
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

379
379
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

627
627
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

200
200

Meer sportnieuws