Pijnlijk verhaal over Van Holsbeeck en RSCA: "Als ik spreek, is Herman dood"

1326 stemmen
Pijnlijk verhaal over Van Holsbeeck en RSCA:

Eén van de eerste grote daden die Marc Coucke stelde als voorzitter van RSC Anderlecht, was het aan de kant schuiven van manager Herman Van Holsbeeck. Diens ontslag hing echter al enkele maanden in de lucht. En dus deed HVH er alles aan om alsnog het onderste uit de kan te halen.


Door de nakende overname kon Van Holsbeeck in de wintermercato amper een kant op. Nochtans had de ploeg nood aan versterking en, waar voor hem nog belangrijker was, moest er geld in het laatje komen. Van Holsbeeck had immers recht op een bonus van zo'n 600.000 euro indien hij winst kon maken op de transfermarkt, zo weet Het Nieuwsblad. Door de verkoop van onder meer Harbaoui, Stanciu en vooral Hanni, slaagt hij ook in zijn doel.

Vooral de verkoop van die laatste doet de wenkbrauwen fronsen, de Algerijn was op dat moment dé bepalende figuur bij RSCA. Maar het is Van Holsbeeck's goede vriend en zakenpartner Mogi Bayat die de touwtjes in handen neemt en naar Spartak Moskou loodst. "Als ik spreek, is Herman dood. Kijk naar wat er gebeurd is met Hanni. Dat kan toch niet?", horen speurders een clubmedewerker vertellen die telefonisch contact heeft met Dejan Veljkovic, de oorspronkelijke makelaar van Hanni.

Het lijkt er dus op dat Van Holsbeeck vooral winst wou maken om zichzelf financieel veilig te stellen, in plaats van de ploeg te versterken. Al zijn daar op zich weinig bewijzen van te vinden. Coucke ging ondertussen al op zoek naar zware professionele fouten van ex-manager, maar kon er tot dusver geen vinden. En ook de speurders van 'Operatie Propere Handen' lieten hem niet voor niets na enkele uren alweer vrij.

LEES OOK: 'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Anderlecht had de relatie tussen HVH en Bayat al veel eerder moeten veroordelen ...

Meest recent

Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

14
14
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

15
15
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

195
195
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

19
19
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

300
300
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

96
96
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

43
43
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

201
201
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

33
33
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

45
45
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

201
201
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

604
604
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

187
187
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

444
444
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

76
76
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

226
226
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

552
552
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

545
545
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

493
493
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

372
372
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

208
208
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

607
607
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

275
275
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1115
1115

Meer sportnieuws