Pijnlijk verhaal over Van Holsbeeck en RSCA: "Als ik spreek, is Herman dood"

1326 stemmen
Pijnlijk verhaal over Van Holsbeeck en RSCA:

Eén van de eerste grote daden die Marc Coucke stelde als voorzitter van RSC Anderlecht, was het aan de kant schuiven van manager Herman Van Holsbeeck. Diens ontslag hing echter al enkele maanden in de lucht. En dus deed HVH er alles aan om alsnog het onderste uit de kan te halen.


Door de nakende overname kon Van Holsbeeck in de wintermercato amper een kant op. Nochtans had de ploeg nood aan versterking en, waar voor hem nog belangrijker was, moest er geld in het laatje komen. Van Holsbeeck had immers recht op een bonus van zo'n 600.000 euro indien hij winst kon maken op de transfermarkt, zo weet Het Nieuwsblad. Door de verkoop van onder meer Harbaoui, Stanciu en vooral Hanni, slaagt hij ook in zijn doel.

Vooral de verkoop van die laatste doet de wenkbrauwen fronsen, de Algerijn was op dat moment dé bepalende figuur bij RSCA. Maar het is Van Holsbeeck's goede vriend en zakenpartner Mogi Bayat die de touwtjes in handen neemt en naar Spartak Moskou loodst. "Als ik spreek, is Herman dood. Kijk naar wat er gebeurd is met Hanni. Dat kan toch niet?", horen speurders een clubmedewerker vertellen die telefonisch contact heeft met Dejan Veljkovic, de oorspronkelijke makelaar van Hanni.

Het lijkt er dus op dat Van Holsbeeck vooral winst wou maken om zichzelf financieel veilig te stellen, in plaats van de ploeg te versterken. Al zijn daar op zich weinig bewijzen van te vinden. Coucke ging ondertussen al op zoek naar zware professionele fouten van ex-manager, maar kon er tot dusver geen vinden. En ook de speurders van 'Operatie Propere Handen' lieten hem niet voor niets na enkele uren alweer vrij.

LEES OOK: 'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Anderlecht had de relatie tussen HVH en Bayat al veel eerder moeten veroordelen ...

Meest recent

'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

32
32
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

198
198
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

180
180
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

193
193
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

288
288
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

290
290
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

235
235
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

125
125
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

354
354
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

247
247
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

133
133
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

105
105
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

150
150
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

184
184
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

140
140
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

96
96
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

456
456
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

112
112
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

302
302
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

166
166
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

405
405
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

244
244
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

179
179

Meer sportnieuws