Pijnlijk verhaal over Van Holsbeeck en RSCA: "Als ik spreek, is Herman dood"

door
Pijnlijk verhaal over Van Holsbeeck en RSCA:

Eén van de eerste grote daden die Marc Coucke stelde als voorzitter van RSC Anderlecht, was het aan de kant schuiven van manager Herman Van Holsbeeck. Diens ontslag hing echter al enkele maanden in de lucht. En dus deed HVH er alles aan om alsnog het onderste uit de kan te halen.


Door de nakende overname kon Van Holsbeeck in de wintermercato amper een kant op. Nochtans had de ploeg nood aan versterking en, waar voor hem nog belangrijker was, moest er geld in het laatje komen. Van Holsbeeck had immers recht op een bonus van zo'n 600.000 euro indien hij winst kon maken op de transfermarkt, zo weet Het Nieuwsblad. Door de verkoop van onder meer Harbaoui, Stanciu en vooral Hanni, slaagt hij ook in zijn doel.

Vooral de verkoop van die laatste doet de wenkbrauwen fronsen, de Algerijn was op dat moment dé bepalende figuur bij RSCA. Maar het is Van Holsbeeck's goede vriend en zakenpartner Mogi Bayat die de touwtjes in handen neemt en naar Spartak Moskou loodst. "Als ik spreek, is Herman dood. Kijk naar wat er gebeurd is met Hanni. Dat kan toch niet?", horen speurders een clubmedewerker vertellen die telefonisch contact heeft met Dejan Veljkovic, de oorspronkelijke makelaar van Hanni.

Het lijkt er dus op dat Van Holsbeeck vooral winst wou maken om zichzelf financieel veilig te stellen, in plaats van de ploeg te versterken. Al zijn daar op zich weinig bewijzen van te vinden. Coucke ging ondertussen al op zoek naar zware professionele fouten van ex-manager, maar kon er tot dusver geen vinden. En ook de speurders van 'Operatie Propere Handen' lieten hem niet voor niets na enkele uren alweer vrij.

LEES OOK: Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Anderlecht had de relatie tussen HVH en Bayat al veel eerder moeten veroordelen ...

Meest recent

Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

128
128
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

12
12
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

30
30
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

23
23
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

49
49
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

248
248
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

36
36
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

30
30
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

88
88
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

85
85
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

130
130
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

34
34
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

135
135
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

338
338
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

103
103
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

189
189
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

48
48
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

47
47
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

215
215
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

355
355
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

147
147
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

399
399
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

170
170
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

89
89
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

91
91

Meer sportnieuws