Pijnlijk verhaal over Van Holsbeeck en RSCA: "Als ik spreek, is Herman dood"

1326 stemmen
Pijnlijk verhaal over Van Holsbeeck en RSCA:

Eén van de eerste grote daden die Marc Coucke stelde als voorzitter van RSC Anderlecht, was het aan de kant schuiven van manager Herman Van Holsbeeck. Diens ontslag hing echter al enkele maanden in de lucht. En dus deed HVH er alles aan om alsnog het onderste uit de kan te halen.


Door de nakende overname kon Van Holsbeeck in de wintermercato amper een kant op. Nochtans had de ploeg nood aan versterking en, waar voor hem nog belangrijker was, moest er geld in het laatje komen. Van Holsbeeck had immers recht op een bonus van zo'n 600.000 euro indien hij winst kon maken op de transfermarkt, zo weet Het Nieuwsblad. Door de verkoop van onder meer Harbaoui, Stanciu en vooral Hanni, slaagt hij ook in zijn doel.

Vooral de verkoop van die laatste doet de wenkbrauwen fronsen, de Algerijn was op dat moment dé bepalende figuur bij RSCA. Maar het is Van Holsbeeck's goede vriend en zakenpartner Mogi Bayat die de touwtjes in handen neemt en naar Spartak Moskou loodst. "Als ik spreek, is Herman dood. Kijk naar wat er gebeurd is met Hanni. Dat kan toch niet?", horen speurders een clubmedewerker vertellen die telefonisch contact heeft met Dejan Veljkovic, de oorspronkelijke makelaar van Hanni.

Het lijkt er dus op dat Van Holsbeeck vooral winst wou maken om zichzelf financieel veilig te stellen, in plaats van de ploeg te versterken. Al zijn daar op zich weinig bewijzen van te vinden. Coucke ging ondertussen al op zoek naar zware professionele fouten van ex-manager, maar kon er tot dusver geen vinden. En ook de speurders van 'Operatie Propere Handen' lieten hem niet voor niets na enkele uren alweer vrij.

LEES OOK: Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Anderlecht had de relatie tussen HVH en Bayat al veel eerder moeten veroordelen ...

Meest recent

Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

22
22
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

49
49
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

178
178
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

27
27
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

25
25
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

332
332
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

116
116
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

85
85
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

147
147
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

66
66
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

808
808
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

190
190
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

109
109
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

71
71
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

301
301
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

91
91
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

64
64
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

227
227
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

323
323
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

100
100
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

192
192
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

44
44
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

277
277
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

79
79

Meer sportnieuws