Pijnlijk verhaal over Van Holsbeeck en RSCA: "Als ik spreek, is Herman dood"

door
Pijnlijk verhaal over Van Holsbeeck en RSCA:

Eén van de eerste grote daden die Marc Coucke stelde als voorzitter van RSC Anderlecht, was het aan de kant schuiven van manager Herman Van Holsbeeck. Diens ontslag hing echter al enkele maanden in de lucht. En dus deed HVH er alles aan om alsnog het onderste uit de kan te halen.


Door de nakende overname kon Van Holsbeeck in de wintermercato amper een kant op. Nochtans had de ploeg nood aan versterking en, waar voor hem nog belangrijker was, moest er geld in het laatje komen. Van Holsbeeck had immers recht op een bonus van zo'n 600.000 euro indien hij winst kon maken op de transfermarkt, zo weet Het Nieuwsblad. Door de verkoop van onder meer Harbaoui, Stanciu en vooral Hanni, slaagt hij ook in zijn doel.

Vooral de verkoop van die laatste doet de wenkbrauwen fronsen, de Algerijn was op dat moment dé bepalende figuur bij RSCA. Maar het is Van Holsbeeck's goede vriend en zakenpartner Mogi Bayat die de touwtjes in handen neemt en naar Spartak Moskou loodst. "Als ik spreek, is Herman dood. Kijk naar wat er gebeurd is met Hanni. Dat kan toch niet?", horen speurders een clubmedewerker vertellen die telefonisch contact heeft met Dejan Veljkovic, de oorspronkelijke makelaar van Hanni.

Het lijkt er dus op dat Van Holsbeeck vooral winst wou maken om zichzelf financieel veilig te stellen, in plaats van de ploeg te versterken. Al zijn daar op zich weinig bewijzen van te vinden. Coucke ging ondertussen al op zoek naar zware professionele fouten van ex-manager, maar kon er tot dusver geen vinden. En ook de speurders van 'Operatie Propere Handen' lieten hem niet voor niets na enkele uren alweer vrij.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Anderlecht had de relatie tussen HVH en Bayat al veel eerder moeten veroordelen ...

Meest recent

'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

59
59
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

115
115
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

86
86
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

56
56
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

207
207
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

40
40
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

135
135
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

228
228
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

191
191
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

191
191
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

227
227
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

382
382
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

185
185
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

52
52
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

97
97
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

567
567
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

76
76
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

829
829
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

591
591
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

32
32
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

82
82
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

180
180
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

426
426
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

220
220

Meer sportnieuws